Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Z hasłem „NIE dla nowych kopalni” wyjdą w piątek, 17 maja, na ulice Lublina członkowie nieformalnego ruchu „W obronie Polesia”. Demonstracja rozpocznie się o godz. 18 na deptaku pod Ratuszem.
Polityka, ekologia, medycyna. Amerykańskie fakenewsy i polska „dobra zmiana”. Stowarzyszenie Homo Faber zaprasza na kolejną objazdową edycję festiwalu „Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie”. Wstęp na projekcje i dyskusje jest wolny.
Na pokaz filmu dokumentalnego i dyskusję z udziałem architektów Antoniego Domicza i Jerzego Korszenia oraz mocno związanego z architekturą rzeźbiarza Dobrosława Bagińskiego zapraszają w piątek, 8 lutego, lubelscy architekci.
Zabiorą w „Podróż do wnętrza ludzkiego ciała”, pokażą „Kolorowy świat nauki”. W piątek, 11 stycznia, kolejna edycja Nocy Biologów. W programie wykłady, zajęcia w laboratoriach, warsztaty i pokazy.
- W warunkach dominacji pieniądza i prywatnego interesu praktycznie bez kontroli urbanistycznej powstają dziś twory będące zaprzeczeniem racjonalności i troski o miasto, o człowieka - rozmowa z Romualdem Dylewskim, autorem pierwszego po wojnie planu rozwoju miasta Lublina (1959 r.). Wywiad został opublikowany w Roczniku Lubelskim T. XLIV (Polskie Towarzystwo Historyczne, Oddział w Lublinie)
W środę w Biłgoraju, w czwartek w Świdniku i Lublinie – rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar w tym tygodniu spotyka się z mieszkańcami naszego regionu.
W czwartek, 10 stycznia, w Ośrodku Brama Grodzka (ul. Grodzka 21) premiera książki Joanny Zętar.
W piątek, 11 stycznia, na Wydziale Biologii i Biotechnologii i w Ogrodzie Botanicznym UMCS kolejna edycja Nocy Biologów.
Wystawie „Żywa historia przedsiębiorczości Lublina”, którą od 11 listopada można oglądać na pierwszym piętrze Centrum Kultury (u. Peowiaków 12) towarzyszy seria wykładów i prezentacji.
Deputowani do Parlamentu Europejskiego poparli wprowadzenie dyrektywy zakazującej sprzedaży plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku. Zakazowi mają podlegać m.in. plastikowe sztućce, słomki, talerze czy patyczki do uszu. Zakaz ma obowiązywać od 2021 roku.