Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Ciąg dalszy zamieszania wokół finansowania Portu Lotniczego Lublin. Marszałek zapewnia, że województwo ma pieniądze na zakup obligacji lotniska. Ale z drugiej strony podważa kompetencje prezesa portu
Po naszym wczorajszym tekście, w którym opisaliśmy przedsiębiorców, którzy nie mogą się doczekać wsparcia z tarcz antykryzysowych i tarczy finansowej, skontaktowali się z nami kolejni właściciele małych firm.
Kiedyś służyły uprawie warzyw, dziś coraz częściej rekreacji. Zamiast grządek: równo przystrzyżona trawa. Zamiast altanki na narzędzia: wygodny domek z WC i prysznicem. RODOS czyli Rodzinne Ogródki Działkowe Ogrodzone siatką – jak pieszczotliwie o działkach na ROD mówi nowe pokolenie działkowców – to dziś towar rozchwytywany, po który ustawiają się długie kolejki.
Pracę w ostatnim miesiącu straciło prawie 2,9 tys. osób. Bezrobotnych najszybciej przybywa na Zamojszczyźnie. Prognozy nie są optymistyczne, bo ofert pracy jest dziś jak na lekarstwo.
Rozmowa z Damianem Pendelem, członkiem zarządu Rodzinnych Ogrodów Działkowych "Dąbrowa" nad Zalewem Zemborzyckim.
Sobota, 26 kwietnia 1986. W Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej dochodzi do wybuchu w reaktorze jądrowym bloku energetycznego nr 4. Do dziś to największa katastrofa w historii energetyki jądrowej i jedna z największych katastrof przemysłowych XX wieku.
Dobiega końca projektowanie ośrodka jeździeckiego na Felinie, którego budowę planuje Uniwersytet Przyrodniczy. Będzie tu kryta ujeżdżalnia, hipodrom, a nawet hotel dla zwierząt, ale wcześniej… duża wycinka drzew. Uczelnia stara się już w Urzędzie Miasta o pozwolenie na usunięcie niemal 230 drzew.
Najnowsze informacje o walce z epidemią koronawirusa w Polsce i na świecie
To była zima kalendarzowa praktycznie bez tzw. termicznej zimy. Nie mieliśmy wielu dni z temperaturą poniżej zera, więc rośliny korzystały z wody w glebie, która normalnie miała być wykorzystana na wiosnę - rozmowa z dr hab. Jerzym Kozyrą z Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa-Państwowy Instytut Badawczy w Puławach
Rozmowa z dr hab. Mohammedem Hazem Kalaji, biologiem, specjalistą od fotosyntezy, współtwórcą (razem z dr. Jackiem Mojskim) antywirusowej maseczki z filtrem roślinnym.