Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Muzyka, tańce i tłumy ludzi - lecz w tle rozbrzmiewa ludzka tragedia. W niedzielę 10 listopada w miejscowości Uchanie powiat hrubieszowski odbył się Charytatywny Maraton Zumby dla rocznej Neli chorej na ETMR – najbardziej złośliwego guza mózgu.
W środę 6 listopada o godzinie 6 rano swoje progi dla klientów Chełma otworzył nowo powstały sklep Aldi. Mieszkańcy niedźwiedziego grodu nie omieszkali już od rana zrobić tam zakupów.
Modlitwa, zaduma oraz wspomnienia bliskich - tak wyglądają cmentarze na przełomie października i listopada w Polsce. Wtedy to, jak co roku, obchodzimy dzień Wszystkich Świętych. Jednak zanim do tego dojdzie, czeka nas czas wielkiego sprzątania.
Kiedy przychodzi kryzys, nawet drobny urasta on do takiego poziomu, że dziecko lub nastolatek nie jest w stanie samodzielnie sobie z tym poradzić. Nie umie też prosić o pomoc – Rozmowa z dr n. med. Agatą Makarewicz z I Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji SPSK1 w Lublinie.
Amir urodził się w Lublinie. Jego mama Olena uciekła przed wojną w Ukrainie i zaledwie kilka dni przed porodem dotarła bezpiecznie do Polski. W piątek mama z synkiem wyszli ze szpitala, a czekała na nich pani Katarzyna, która przyjęła ich w swoim domu.
Chaos organizacyjny, problemy z tłumaczem i sprzętem diagnostycznym. Szpital dziecięcy w Lublinie przyjmuje coraz więcej małych pacjentów z Ukrainy, a lekarze skarżą się, że nie działa to tak, jak powinno.
Nowa, trzecia już pracownia tomograficzna powstaje w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Pierwsze badania zaplanowano na maj.
Coraz więcej lekarek i pielęgniarek z Ukrainy chce pracować w województwie lubelskim. Większość z nich nie zna jednak polskiego albo zna bardzo słabo. – To podstawowy problem. Nie możemy ich zatrudnić – rozkładają ręce szefowie szpitali.
Cenny lek na raka ma być produkowany w fabryce, którą na swoim terenie przy ul. Głównej zamierza zbudować Wytwórnia Surowic i Szczepionek „Biomed-Lublin”. Firma czeka już na decyzję środowiskową od Urzędu Miasta.
Minister zdrowia jest za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek, a także izolacji i kwarantanny. Już od kwietnia. – To niepoważne – komentuje wirusolog i ostrzega, że kolejna fala epidemii może pojawić się szybciej, niż myśleliśmy.