Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Od multimedialnej prezentacji dziejów KUL-u do jazdy na wrotkach – to tylko niektóre atrakcje, z jakich może skorzystać we wrześniu lubelska młodzież ze szkół średnich. To wszystko w ramach obchodów „Lublin 1918-2018. Inspiruje nas wolność”. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu władz miasta.
Pytania na podstawie książki lubelskiego dziennikarza – Mariusza Muchy – „Ulicznica lubelska, czyli skąd się wzięły nazwy ulic”.
Lubelskim sportem interesujesz się od wielu lat? Lektura rubryk sportowych to codzienność? Nie będziesz mieć problemów z tym quizem.
Już wkrótce – jak zwykle niespodziewanie – zakończą się wakacje i znowu rozpocznie się nowy rok szkolny. Jacek Mirosław, fotoreporter lubelskich mediów, przez wiele lat fotografował ten dzień. W latach 70. i 80. ub. w. był m.in. w szkole w Krężnicy Jarej. Odwiedził również lubelskie podstawówki.
Do końca wierzyliśmy, że się odnajdzie cały i zdrowy. Sądziliśmy, że to jakiś kiepski film, który się zaraz szczęśliwie zakończy. Na taki finał liczyliśmy. Ale nie na taki, że pierwsze zdanie policyjnego komunikatu będą aż tak brutalne: że już nigdy więcej nie ujrzymy Rafała. I że tego komunikatu nie da się w żaden sposób sprostować, a każdy z nas oddałby wiele, żeby takie sprostowanie napisać. Że to pomyłka lub błąd w druku. Chochlik. Ale prawda jest brutalna. Rafał nie żyje. Miał dopiero 51 lat.
Po koniec marca 1863 r. w zakładzie cenionego krakowskiego fotografa Waleriana Rzewuskiego, na przedmieściu Wesoła pod numerem 29, stawił się umówiony wcześniej młody człowiek. Uwagę zwracała jego wojskowa postawa i śmiałe spojrzenie.
Torres – tak nazywa się wilczur, który właśnie rozpoczął pracę w puławskiej policji. Pies przeszedł specjalistyczne szkolenie w ośrodku szkolenia psów w Sułkowicach. Przez pół roku uczył się m.in. tropienia, szukania śladów i kontrolowanej agresji.
W poniedziałek o godz. 22.50 w TVP 1 najnowszy film znanego lubelskiego reżysera – Grzegorza Linkowskiego „Hakerzy Solidarności”.
Mieszkańcy Głuska ze zdziwieniem patrzyli na policjantów, którzy wczoraj pojawili się na miejscowym cmentarzu. Między nimi – w kajdankach – szedł młody mężczyzna. To jeden z czterech bandytów, którego zatrzymali operacyjni z III komisariatu. Podczas wizji lokalnej wskazywał miejsce, gdzie dokonał z kolegami napadu.