Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

21 grudnia 2020 r.
11:03

AZS UMCS Lublin pierwszy w rankingu drużynowym ZMP w pływaniu, drugi w medalowym

Marcin Cieślak w Olsztynie wywalczył sześć medali: cztery złote i dwa srebrne<br />
Marcin Cieślak w Olsztynie wywalczył sześć medali: cztery złote i dwa srebrne
(fot. MIKE LEWIS/MATERIAŁY AZS UMCS LUBLIN)

Pierwsze miejsce w rankingu drużynowym i drugie w medalowym seniorów. A do tego drugie (klasyfikacja drużynowa) i szóste (medalowa) w kategorii młodzieżowców. Śmiało można stwierdzić, że zawodnicy AZS UMCS Lublin mają za sobą bardzo udane Zimowe Mistrzostwa Polski w Olsztynie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

AZS UMCS triumfował w punktacji drużynowej z dorobkiem 2228 „oczek”. Drugi AZS AWF Katowice wywalczył ich o 116 mniej. W sumie lublinianie stawali też na podium 16 razy. Sześciokrotnie na najwyższym stopniu, a dodatkowo do swojego dorobku dorzucili: sześć srebrnych krążków i cztery brązowe.

Zmagania w Olsztynie akademicy rozpoczęli w środę od zdobycia trzech medali. Na drugim stopniu podium stawali: Konrad Czerniak i najnowszy nabytek klubu z Lublina Marcin Cieślak. A brąz wywalczyła damska sztafeta 4 x 50 m stylem zmiennym w składzie: Martyna Piesko, Wiktoria Samuła, Daniela Georges i Wiktoria Czarnecka.

Czerniak na 50 m stylem dowolnym był drugi w eliminacjach, jedynie za Pawłem Juraszkiem. Wieczorem, przy okazji walki o medale na dwóch pierwszych miejscach nic się nie zmieniło. No, może poza tym, że Juraszek odpłynął reszcie konkurencji z czasem 20,82, a Czerniak osiągnął 21,48. Srebro zdobył także Cieślak, na 100 m stylem motylkowym. Mógł się pochwalić rezultatem 49,90 i z Jakubem Majerskim przegrał o 0, 13 sekundy.

Drugi dzień ZMP należał do sztafet, które wywalczyły trzy z czterech medali. Najlepiej spisała się drużyna klubu z Lublina na 4 x 100 m stylem dowolnym mężczyzn, która nie tylko zdobyła złoto, ale przy okazji pobiła rekord Polski. W zwycięskiej sztafecie wystąpili: Czerniak, Cieślak, Jan Świtkowski i Jan Hołub. Akademicy mogli się pochwalić rezultatem 3:09,85, a UK G-8 Bielany Warszawa wyprzedzili o ponad sekundę. Także złoto wywalczyła mieszana sztafeta na 4 x 50 m stylem zmiennym w składzie: Czerniak, Cieślak, Piesko i Czarnecka (1:42,01).

Srebro było za to dziełem ekipy AZS UMCS na 100 m stylem dowolnym kobiet. Oprócz Czarneckiej wicemistrzostwo Polski wywalczyły: Daniela Georges, Natalia Lewandowska i Kamila Andrzejewska. Jako jedyny w konkurencjach indywidualnych na podium stanął Hołub, który był trzeci na 200 m stylem dowolnym z czasem 1:45,30.

Za najbardziej udany w Olsztynie trzeba uznać piątek. Lublinianie pięć razy stawali na podium, dzięki czemu wskoczyli na pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Jako pierwszy na 100 m delfinem triumfował Cieślak, który przy okazji czasem 22,08 sekundy ustanowił rekord Polski. A dodatkowo wypełnił minimum na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. A tuż za nowym kolegom klubowym uplasował się zresztą Czerniak, który mógł się pochwalić rezultatem 22,75. Tytuł mistrza Polski wywalczył także Świtkowski, który okazał się najlepszy na 100 m stylem zmiennym. 26-latek stoczył jednak zacięty bój z Marcelem Wągrowskim. Pływak AZS UMCS osiągnął 53,37, a przeciwnik był wolniejszy o 0,11 sekundy.

Powody do radości ma także sztafeta mieszana klubu z Lublina, która wywalczyła złoto na 4 x 50 m stylem dowolnym. A krążek zdobyli: Czerniak, Cieślak, Georges oraz Czarnecka. Akademicy mogli się pochwalić czasem 1:32,51. Od piątku to także nowy rekord Polski. Na 200 m stylem grzbietowym bardzo dobrze spisała się Laura Bernat. Zaledwie 15-letnia zawodniczka AZS UMCS stanęła na najniższym stopniu podium z wynikiem 2:08,25.

W NIEDZIELĘ BEZ MEDALU

W sobotę pływacy AZS UMCS do swojego dorobku dorzucili cztery kolejne krążki. Cieślak stoczył pasjonujący bój z Kacprem Majchrzakiem na 100 m stylem dowolnym. Okazał się jednak minimalnie gorszy, bo pływak Warty Poznań osiągnął rezultat 46,77 sekundy, a Cieślak 46,79. Obaj wypełnili także minima na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. Dodatkowo piąty był Konrad Czerniak (47,53), a Jan Hołub dziewiąty (48,23). Czarnecka była za to trzecia na 200 m żabką (2:29,34). Na drugim stopniu podium stanęła także damska sztafeta 4 x 200 m stylem dowolnym w składzie: Georges, Lewandowska, Paula Żukowska i Kamila Andrzejewska. Na tym samym dystansie mistrzami Polski została za to męska sztafeta AZS UMCS. Czas 7:08,69 osiągnęli: Świtkowski, Adam Szczerba, Jakub Chodulski oraz Hołub.

Co ciekawe, ani razu lublinianie nie stanęli na podium przy okazji ostatniego dnia ZMP. Najbliżej powodzenia była Samuła na 50 m żabką (czwarte miejsce). Tuż za podium uplasowała się też damska sztafet a4 x 100 m stylem zmiennym (Samuła, Czarnecka, Georges i Bernat). Ta ostatnia indywidualnie zajęła siódmą lokatę na 100 m grzbietem.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Poławiacze Pereł w Fabryce Kultury Zgrzyt. Komediowa jazda bez trzymanki
improv

Poławiacze Pereł w Fabryce Kultury Zgrzyt. Komediowa jazda bez trzymanki

W najbliższy czwartek, 3 kwietnia, Fabryka Kultury Zgrzyt w Lublinie zamieni się w miejsce spontanicznego humoru, a to za sprawą Poławiaczy Pereł Improv Teatr i ich najnowszego, improwizowanego spektaklu komediowego "Każdy widz się liczy!".

Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz w bazie wojskowej w Sochaczewie 
PAP/Marcin Obara

Program Wisła: umowa na wsparcie logistyczne dla polskich Patriotów

W poniedziałek w bazie wojskowej w Sochaczewie została zawarta umowa z USA na wsparcie logistyczne i techniczne dla polskich systemów Patriot.

Prawa człowieka na dużym ekranie. 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS w Lublinie

Prawa człowieka na dużym ekranie. 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS w Lublinie

Pierwszy weekend kwietnia upłynie w Lublinie pod znakiem kina zaangażowanego społecznie. W dniach 4–6 kwietnia 2025 r. w lubelskim klubie Baobab odbędzie się 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. Tegoroczny program festiwalu WATCH DOCS skupia się wokół trzech głównych tematów: neokolonializm, przemoc szkolna i równe traktowanie.

Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II. Sympozjum i wystawa
galeria

Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II. Sympozjum i wystawa

Naukowcy z Polski i zagranicy, przedstawiciele papieskich instytucji i goście zgromadzili się w poniedziałek na KUL na sympozjum „Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Edukacyjna: Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II”.

Tak będzie wyglądała Szkoła Podstawowa Specjalna nr 26 im. Janusza Korczaka. przy ul. Hanki Ordonówny rozpoczyna się budowa nowej siedziby

Zaczyna się budowa nowej szkoły w Lublinie. Będzie gotowa za 2 lata

Dokumentacja jest gotowa, prace ruszą w tym tygodniu, a za dwa lata będzie gotowa nowa siedziba Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka.

Wybory prezydenckie zaplanowano na 18 maja. Ewentualna druga tura zostanie przeprowadzona 1 czerwca.

Kto zostanie prezydentem Polski? Jest już 10 zarejestrowanych kandydatów

Tylu zarejestrowała już Państwowa Komisja Wyborcza. Pozostali mają czas do piątku, do godziny 16.

Krok w stronę miasta. Gmina złożyła wniosek do wojewody

Krok w stronę miasta. Gmina złożyła wniosek do wojewody

Wniosek do wojewody lubelskiego już złożony: Janów Podlaski stara się o prawa miejskie.

Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża tę technologie pierwsza w Polsce

Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża tę technologie pierwsza w Polsce

Wcześniej była metoda mikrofiltracji, teraz będzie technologia UV do oczyszczania solanki. Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża ją jako pierwsza w Polsce.

Adam Kuś (w niebieskim stroju) rozpoczął sezon od świetnego występu

Zawodnicy Monogo Lubelskie Perła Polski błyszczeli w rywalizacji na czeskich szosach

W miniony weekend u naszych południowych sąsiadów rozegrano dwa wyścigi. W sobotę w okolicach Hlohovca rozegrano Trofeo Cinelli.

Tragiczny wypadek w Chełmie. 19-latek usłyszał zarzuty

Tragiczny wypadek w Chełmie. 19-latek usłyszał zarzuty

Zarzuty spowodowania katastrofy drogowej i jazdy po pijanemu usłyszał w poniedziałek 19-letni Szymon C. podejrzany o spowodowanie w Chełmie wypadku, w którym zginęło dwóch 18-latków, przewożonych w bagażniku auta. Samochodem tym podróżowało w sumie 10 młodych osób.

Uroczystość podpisania umowy w LCK

Miliardy w sieć i liczniki. PGE podpisała rekordową umowę

12,1 miliarda złotych zainwestuje Grupa PGE w sieć, nowoczesne rozwiązania cyfrowe i wiele innych dziedzin swojego biznesu. Pieniądze pochodzą z niskooprocentowanej pożyczki, w ramach KPO, której udzielił Bank Gospodarstwa Krajowego. Umowę podpisano dziś w Lublinie. Szefowie PGE obiecują, że olbrzymie pieniądze pozwolą obniżyć rachunki za prąd.

Niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej znalezione podczas budowy

Niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej znalezione podczas budowy

Podczas prac ziemnych na terenie gminy Zalesie odkryto pocisk artyleryjski pochodzący z okresu I wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone przez policję i zneutralizowane przez saperów. Przypominamy, jak postępować w przypadku znalezienia niewybuchów.

Z trzema promilami na traktorze. Został złapany przez świadków

Z trzema promilami na traktorze. Został złapany przez świadków

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie wykazało badanie alkomatem u 31-letniego kierowcy traktora. Dalszą jazdę maszyną uniemożliwili mu świadkowie zdarzenia.

Jak ma się rozwijać transport publiczny w mieście i gminie? Przyjdź na konsultacje

Jak ma się rozwijać transport publiczny w mieście i gminie? Przyjdź na konsultacje

Miasto chce poznać opinie mieszkańców na temat transportu publicznego. Można wypełnić ankietę i przyjść na konsultacje.

ZGL ma być spółką. Dotychczasowa formuła prawna wpędziła ZGL w problemy finansowe

ZGL ma być spółką. Dotychczasowa formuła prawna wpędziła ZGL w problemy finansowe

Zakład Gospodarki Lokalowej w Łukowie będzie spółką. Zdaniem władz miasta dotychczasowa formuła prawna się nie sprawdziła i wpędziła ZGL w problemy finansowe.

PKO BP EKSTRAKLASA
25. KOLEJKA

Wyniki:

Górnik Zabrze - Motor Lublin 4-0
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 2-1
Pogoń Szczecin - Cracovia 5-2
Puszcza Niepołomice - Piast Gliwice 2-1
Radomiak Radom - Lechia Gdańsk 2-1
Raków Częstochowa - Legia Warszawa 3-2
Stal Mielec - Śląsk Wrocław 1-4
Widzew Łódź - GKS Katowice 1-0
Zagłębie Lubin - Korona Kielce 1-1

Tabela:

1. Raków 25 52 37-16
2. Jagiellonia 25 51 47-30
3. Lech 25 50 47-21
4. Pogoń 25 43 41-28
5. Legia 25 40 48-35
6. Górnik 25 40 36-29
7. Cracovia 25 38 44-39
8. Motor 25 36 35-44
9. Katowice 25 33 33-31
10. Piast 25 33 26-26
11. Korona 25 33 24-31
12. Radomiak 25 31 34-39
13. Widzew 25 30 28-39
14. Puszcza 25 25 24-35
15. Stal 25 23 26-38
16. Zagłębie 25 23 21-38
17. Lechia 25 21 26-44
18. Śląsk 25 18 25-39

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!