Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ekstraklasa

Wczoraj
9:52

Bradly van Hoeven: Było za dużo plusów, żeby powiedzieć nie Motorowi

0 0 A A
Bradly van Hoeven podczas meczu sparingowego ze Stalą Rzeszów
Bradly van Hoeven podczas meczu sparingowego ze Stalą Rzeszów (fot. Piotr Michalski)

Rozmowa z Bradly van Hoevenem, zawodnikiem Motoru Lublin

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
  • W Polsce zbyt wielu Holendrów nie grało. Dlaczego ty zdecydowałeś się podpisać kontrakt z Motorem Lublin?

– Po prostu, taka opcja pojawiła się na mojej drodze. Przyjechałem na testy i spędziłem tutaj 10 dni. Muszę przyznać, że naprawdę od razu wszystko mi się podobało. Jeżeli chodzi o miasto, ale i bazę treningową czy stadion. Pasuje mi też sposób, w jaki trenujemy, widać też dużą jakość w drużynie. Było zbyt dużo plusów, żeby powiedzieć nie.

  • Pytałeś kogoś z rodaków, jak wygląda piłka w Polsce? Byli u nas Mickey van der Hart, Pelle van Amersfoort czy Luciano Narsingh...

– Szczerze mówiąc żadnego z nich. Rozmawiałem jedynie z Piotrem Parzyszkiem, z którym grałem w jednej drużynie. Wypowiadał się o Motorze i Lublinie w samych pozytywach. Polecał samo miasto, ale i klub. Powiedział mi, że Motor dwa razy z rzędu wywalczył awans i że nie tylko w drużynie, ale ogólnie w klubie jest sporo młodych ludzi, którzy chcą się rozwijać. Ja widzę jednak, że nie mamy tylko samej młodzieży. I dobrze, bo zespół musi być przede wszystkim odpowiednio zbilansowany. Potrzeba i młodych zawodników, ale i tych bardziej doświadczonych.

  • Jesteś w Polsce krótko, ale czy widzisz już jakieś różnice między naszą ekstraklasą, a holenderską Eredivisie? Wielu zagranicznych zawodników mówi, że u nas gra się przede wszystkim bardziej fizycznie...

– Nie powiedziałbym, że ekstraklasa jest bardziej fizyczna. Może tempo gry jest szybsze? Albo inaczej, wydaje mi się, że w Holandii gramy wolniej. Pod tym względem, że rytm gry u nas zmienia się częściej, z szybkiego na wolniejszy.

  • Miałeś bardzo udany sezon 2020/2021. Strzeliłeś wtedy na drugim poziomie rozgrywek osiem goli i zaliczyłeś pięć asyst. Co stało się później?

– To był mój pierwszy sezon w profesjonalnej piłce i od razu wywalczyłem awans. Byłem jednak tylko wypożyczony ze Sparty Rotterdam do Go Ahead Eagles. Wróciłem do swojego klubu, ale trener nie widział dla mnie przyszłości w klubie.

  • Po tak udanych rozgrywkach?

– Dokładnie tak. Może nie powiedział mi tego wprost, ale nie czułem, żeby coś się w tym temacie zmieniło. Wtedy pojawiła się oferta z Alemere City. Mieli dobry plan na mnie, grali atrakcyjny i ofensywny futbol, a do tego strzelali sporo goli. Uznałem, że to będzie dla mnie dobre rozwiązanie. Jeden sezon w Almere, a później zobaczymy. Niestety, ja doznałem kontuzji, a w drużynie było sporo problemów. Zmienił się zarząd, później także trener. To był dla mnie trudny czas. Nie grałem za dużo przez niemal dwa lata. Byłem wysyłany na różne wypożyczenia. Na szczęście ostatnio było lepiej i miałem udane pół roku w FC Emmen. Spędziłem tam naprawdę udany czas, dzięki któremu znowu pojawił się u mnie entuzjazm, ale i nowe perspektywy na przyszłość.

  • Nie doczekałeś się jeszcze debiutu w Eredivisie...

– No tak, wywalczyłem awans, trenowałem naprawdę ciężko i myślę, że się wykazałem. Nie dostałem jednak ani jednej szansy. Taka jednak właśnie jest piłka.

  • Wierzysz, że jeszcze zagrasz w ojczyźnie na tym najwyższym poziomie?

– Oczywiście, wierzę na sto procent, że jest to możliwe. Uważam, że ekstraklasa i Eredivisie są bardzo podobne. Wiadomo, że jest różnica jeżeli chodzi o te czołowy kluby, jak: Ajax, Feyenoord i PSV. Uważam jednak, że gdybyśmy wzięli pod uwagę zespoły z miejsc 9-18, to naprawdę miałyby w ekstraklasie ciężko.

  • Nie zagrałeś jeszcze w Eredivisie, ale masz na koncie występy w reprezentacjach Holandii od kadry do lat 15. Sprawdzałem składy i grałeś z kilkoma zawodnikami, którzy zaszli bardzo daleko. Wśród nich jest chociażby Lutsharel Geertruida, który w lecie zamienił Feyenoord na RB Lipsk. Masz jeszcze kontakt z kimś z tamtych drużyn?

– Nie powiedziałbym, że jesteśmy ciągle w kontakcie, ale jeżeli widzę, że ktoś dobrze sobie radzi, to coś do kogoś napiszę. Zawsze odpowiedzą. Pytają też, co u mnie i moich rodziców. To tyczy się właśnie przede wszystkim Lutsharela. Znamy się od bardzo dawna. Razem zaczynaliśmy w akademii Sparty Rotterdam, jak mieliśmy chyba po 8 lat. To jest właśnie piłka nożna. Spotykasz kogoś na swojej drodze i nawet, jak jesteście daleko, to nie znika z twojego życia. Zawsze pomogą, jeżeli będzie taka konieczność.

  • Były też ciekawe nazwiska rywali, z którymi miałeś okazję grać...

– Dokładnie, jak powiedziałeś. Pamiętam, jak braliśmy udział w mistrzostwach Europy do lat 17. Graliśmy z Anglią, a tam naprawdę roiło się od znanych nazwisk. Przeciwko nam grali: Phil Foden, Jaden Sancho, Callum Hudson-Odoi, Marc Guehi czy Conor Gallagher. Polecam sprawdzić skład Anglii z tamtego meczu. Naprawdę wielu chłopaków zrobiło poważne kariery. To było naprawdę świetne przeżycie i niesamowite doświadczenie.

  • A w waszej drużynie był ktoś, kto miał grać w tych największych klubach, a mu się nie udało?

– Zdecydowanie Juan Familia-Castillo. Przeszedł z Ajaksu do Chelsea i może słowo gwiazda nie jest odpowiednie, ale był w zespole bardzo ważną postacią i wydawało się, że musi zrobić karierę. Widzisz, tak to właśnie w piłce bywa. Każdy ma swoją ścieżkę, nie jest powiedziane, że jeszcze tej kariery nie zrobi, ale w tym momencie gra w RKC Waalwijk (ostatnia drużyna w tabeli Eredivisie, która przegrała w tym sezonie wszystkie osiem spotkań – red).

  • Na koniec wróćmy jeszcze do Motoru. Podpisałeś roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Planujesz zostać tutaj na dłużej?

– Na razie wszystko mi się podoba, jestem tutaj jednak dopiero od miesiąca. Najpierw muszę się pokazać z dobrej strony i przede wszystkim pomóc drużynie. To jest najważniejsze, a co będzie dalej, to się dopiero okaże.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Ratusz tłumaczy podwyżkę m.in. wzrostami „kosztów wykonywania zadań publicznych”
Lublin

Lubelscy radni za wyższymi podatkami. Mieszkańcy głębiej sięgną do portfeli

Od nowego roku więcej zapłacą m.in. właściciele mieszkań i domów jednorodzinnych. Radni, choć podzieleni, przegłosowali uchwałę o podwyżce podatków.

Piotr Jarosiewicz zdobył w meczu ze Śląskiem osiem bramek. Kibice liczą na kolejne w spotkaniu z Piotrkowianinem

Azoty Puławy zmierzą się w niedzielę z Piotrkowianinem

W niedzielę szczypiorniści Azotów Puławy podejmą Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Początek meczu o godzinie 12.30.

Ogień doszczętnie strawił drewnianą stodołę i wszystko, co było w środku

Stodoła poszła z dymem. Spaliły się też dwa samochody

Z drewnianej stodoły zostały zgliszcza. Spaliły się też dwa samochody. Pożar, do którego doszło w czwartek w Chomęciskach Dużych (gm. Stary Zamość) gasiło 27 strażaków. Straty są spore.

Czerwona nota Interpolu. Przemytnik ludzi z Ukrainy zatrzymany
Terespol

Czerwona nota Interpolu. Przemytnik ludzi z Ukrainy zatrzymany

W nocy ze środy na czwartek na przejściu granicznym w Terespolu zatrzymany został przestępca, za którym wystawiono czerwoną notę Interpolu. Podejrzany miał przemycać nielegalnych imigrantów.

Jaka pogoda na weekend? Wyż ze wschodu funduje nam złotą jesień
wideo
film

Jaka pogoda na weekend? Wyż ze wschodu funduje nam złotą jesień

Słonecznie, bez deszczu i umiarkowany wiatr, czyli typowa "złota", polska jesień. Odpowiada za nią wyż znad Białorusi, który przyniesie wysokie ciśnienie sięgające 1030 hPa. Wyż powodować przygruntowe przymrozki.

Bukiety, które łączą piękno i zdrowie. Kurs zielarstwa i kurs florystyczny online

Bukiety, które łączą piękno i zdrowie. Kurs zielarstwa i kurs florystyczny online

W dobie rosnącego zainteresowania naturalnymi metodami wspierania zdrowia oraz zrównoważonym stylem życia, połączenie florystyki z zielarstwem staje się nie tylko modne, ale i praktyczne. Tworzenie tematycznych bukietów, które nie tylko zachwycają swoim wyglądem, ale także mają właściwości terapeutyczne, to prawdziwa sztuka. Dzięki kursom online można zdobyć wiedzę, jak tworzyć takie wyjątkowe kompozycje z kwiatów i ziół w domowym zaciszu.

W sobotę Bogdanka LUK Lublin powalczy o siódme z rzędu zwycięstwo

Bogdanka LUK Lublin jedzie do Katowic po siódme zwycięstwo z rzędu

W meczu siódmej kolejki Bogdanka LUK Lublin zmierzy się na wyjeździe z GKS Katowice. Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 20.30.

Przemysłowe mycie podłóg – jak robić to sprawnie, bezpiecznie i dobrze?

Przemysłowe mycie podłóg – jak robić to sprawnie, bezpiecznie i dobrze?

Prowadzisz firmę zajmującą się przemysłowym myciem posadzek? W takim razie musisz wiedzieć, w jaki sprzęt warto zainwestować, aby pracować szybko, dokładnie i bezpiecznie. Dobry sprzęt czyszczący to podstawa, jeśli chcesz zadowalać klientów i przyjmować więcej zleceń z krótkim czasem realizacji. Sprawdź poradnik i dowiedz się więcej!

Imprezy klubowe w weekend 18-19 października
18 października 2024, 20:00

Imprezy klubowe w weekend 18-19 października

Lublin nie zwalnia tempa i nie zasypia. Imprezuje przez cały czas, nawet w roku szkolnym. Nie straszne klasówki ani sprawdziany. Specjalnie dla was przygotowaliśmy krótki przewodnik po najlepszych imprezach klubowych w Lublinie. Tym bardziej, że jest w czym wybierać.

Z nowej części budynku puławscy klienci skorzystają w przyszłym roku
Puławy

Powiększają puławską "Karuzelę". Co w nowym skrzydle?

Trwa rozbudowa parku handlowego przy ul. Dęblińskiej w Puławach. Tuż obok sklepu z elektroniką powstaną dwa nowe lokale - sklep znanej sieci odzieżowej oraz piekarnia.

Innowacja jest kobietą. Wielkie gwiazdy na 80-lecie UMCS
film

Innowacja jest kobietą. Wielkie gwiazdy na 80-lecie UMCS

Gościem programu Dzień Wschodzi jest rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej prof. Radosław Dobrowolski. Rozmawiamy o obchodach 80-lecia uczelni, a w szczególności o zbliżającym się wielkimi krokami Międzynarodowym Kongresie Marii Curie-Skłodowskiej „Innowacja jest kobietą. Nauka – Biznes – Edukacja”, który 21 i 22 października odbędzie się w przestrzeniach Lubelskiego Centrum Konferencyjnego. W rozmowie usłyszycie również o problemach rekrutacji i przyciągania studentów.

Nadchodzi najsłodszy festiwal. Czekolada popłynie na placu Zamkowym
18 października 2024, 12:00

Nadchodzi najsłodszy festiwal. Czekolada popłynie na placu Zamkowym

Już od piątku plac Zamkowy zamieni się w krainę czekoladą płynącą. Przed nami Czeko Fest, czyli festiwal czekolady i innych słodkości.

Polski Cukier Start celuje w piątek, w pierwsze domowe zwycięstwo

Polski Cukier Start gra z beniaminkiem. "Liczymy na pierwsze zwycięstwo w hali Globus"

Po porażce z Legią Polski Cukier Start szybko dostanie szansę na rehabilitację przed własną publicznością. Już dzisiaj ekipa z Lublina zmierzy się z beniaminkiem z Wałbrzycha. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30, a transmisję zapowiada stacja Polsat Sport 2.

Arkadiusz Szczepański za pomocą opracowanych przez siebie ankiet sprawdza poczucie bezpieczeństwa mieszkańców lubelskich osiedli. Tym razem przepytano tych z os. Słowackiego
Lublin

Czego boją się mieszkańcy dzielnicy Rury? O bezpieczeństwo zapytano ponad 500 osób

Spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, akty chuligaństwa i wandalizmu, psy bez kagańców - to zagrożenia, które najczęściej wymieniają mieszkańcy os. Słowackiego w lubelskiej dzielnicy Rury. Ankietowani oczekują m.in. uruchomienia pieszych patroli policji. Dane zbiera Arkadiusz Szczepański - Lubelski Lider Bezpieczeństwa.

„Bez przeprosin pracy nie będzie”. Sprawę zatrudnienia w wiejskiej szkole bada prokuratura
oświata

„Bez przeprosin pracy nie będzie”. Sprawę zatrudnienia w wiejskiej szkole bada prokuratura

Od przeproszenia pani wójt dyrektorka wiejskiej podstawówki miała uzależnić zatrudnienie nauczycielki. Tak twierdzi zainteresowana. Nie zgodziła się. Etatu w szkole nie ma. Zainteresowała sprawą prokuraturę. Wszczęto śledztwo.

PKO BP EKSTRAKLASA
11. KOLEJKA

Wyniki:

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 0-1
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 1-1
Lech Poznań - Motor Lublin 1-2
Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 1-0
Puszcza Niepołomice - GKS Katowice 0-6
Radomiak Radom - Raków Częstochowa 0-2
Stal Mielec - Lechia Gdańsk 2-1
Śląsk Wrocław - Cracovia 2-4
Widzew Łódź - Korona Kielce 1-2

Tabela:

1. Lech 11 25 21-7
2. Raków 11 23 15-4
3. Cracovia 11 23 22-15
4. Jagiellonia 11 22 17-7
5. Pogoń 11 19 17-13
6. Legia 11 16 18-12
7. Widzew 11 16 13-12
8. Katowice 11 15 18-13
9. Piast 11 15 10-10
10. Motor 11 15 10-13
11. Zagłębie 11 14 8-14
12. Górnik 11 12 13-14
13. Korona 11 12 9-16
14. Stal 10 11 8-11
15. Radomiak 10 9 14-18
16. Lechia 11 9 13-21
17. Puszcza 11 8 10-19
18. Śląsk 9 4 9-17

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!