Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Stan Borys, legenda polskiej piosenki, spotka się w środę 7 września o 17.30 ze swoimi fanami w IBB Grand Hotel Lublinianka.
– Pomyślałam, że ona zaczęła pisać mając mniej lat niż ja, a jestem po licencjacie. Nie miała wsparcia w rodzinie, była Żydówką, a miała ambicje. Lecz do wyboru jedynie rolę żony i matki. Najpierw zainteresowała mnie biografia Ester Singer Kreitman, a dopiero później jej twórczość – mówi Natalia Moskal, tłumaczka zbioru opowiadań „Rodowód”, autorstwa najstarszej siostry noblisty, Isaaca Bashevisa Singera.
Gratka dla miłośników polskiego kina. W sobotę, 10 września w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć dwie głośne ostatnio produkcje: „Baby bump” Kuby Czekaja oraz „Kamper” Łukasza Grzegorzka.
Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Jackiem Skrzypkowskim, który opowie o Wyspach Kanaryjskich. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 8 września o godz. 18.
Pogrom kielecki to temat niezwykle aktualny, o którym w ostatnim czasie – przy okazji kolejnej, siedemdziesiątej już rocznicy – mówiły wszystkie media.
– Ormianie i Polacy to bracia – mówił Waldemar Sulisz, dyrektor Europejskiego Festiwalu Smaku podczas wczorajszego wernisażu wystawy Gagika Parsamiana „Wodospad kwiatów”.
Specjalna scenografia oraz stroje towarzyszyły akcji Narodowe Czytanie "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza w ogródku restauracji "Tam gdzie zawsze" na lubelskim Starym Mieście. Akcję w tym miejscu zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna.
W dniach 8-10 września w Lubelskim Centrum Konferencyjnym będzie można podziwiać wystawę strojów i biżuterii obrazujących modę lat 20-tych XX wieku. Ekspozycję organizują "Atelier.historyczni".
Pokazy akrobacyjne, wystawa sprzętu lotniczego, pokaz musztry. To tylko niektóre atrakcje, które będą czekać 10 września.
W piątek, 9 września o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie rozpocznie się przegląd najlepszych filmów dokumentalnych z poprzednich edycji MFF Złote Mrówkojady. Przegląd zostanie zorganizowany przez Kinoteatr Projekt.
Kolor ludzkiej skóry nie ma znaczenia – mówi Tomek Sikora, autor wystawy fotografii, którą w piątek otworzono w Podwórzu Vetterów.
Na początek słówko wyjaśnienia – nie jestem fanką tzw. literatury kobiecej. Po książkę sięgnęłam, bo dostałam ją do zrecenzowania.
Dom Słów (ul. Żmigród 1 / Królewska 17) zaprasza na spotkanie autorskie z Kamilem Sipowiczem i Korą poświęcone ich nowej książce - "Ramona, Mila, Bobo i pięćdziesiąt sześć innych zwierząt". Wydarzenie będzie miało miejsce w czwartek, 8 września o godz. 18.
Dariusz Tuzimek „Lewandowski. Wygrane marzenia”. Yvette Żółtowska-Darska „Ibra. Chłopak, który odnalazł własną drogę”. Yvette Żółtowska-Darska „Ronaldo. Chłopiec, który wiedział czego chce”. Yvette Żółtowska-Darska „Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem”
Otwarta Pracownia Medialab zaprasza na warsztaty fotografii "Sąsiedzkie portrety" prowadzone przez Ignacego Tokarczyka, które będą odbywać się od 20 września do 6 października w DDK Czuby Południowe. Warsztaty pomogą zdobyć podstawowe umiejętności fotografowania. Uczestnicy poznają środki wyrazu i sposoby ich wykorzystywania w procesie powstawania wartościowego zdjęcia.
17 września o godz. 9 w Hotelu Mercure (Al. Racławickie 12) odbędzie się druga edycja targów „Kariera IT w Lublinie”, czyli spotkania dla przedstawicieli szeroko rozumianej branży informatycznej.
W sobotę, 10 września o godz. 17 w Sali Koncertowej Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się kameralny koncert zespołu muzyki dawnej - Konfraternia Caper Lublinensis.
„Neon Demon” - najnowszy film Nicolasa Windinga Refna, twórcy kultowego już „Drive”, będzie można obejrzeć w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) 24 i 25 września o godz. 20. To olśniewający wizualnie oniryczny thriller.
Po wakacyjnej przerwie Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2A) powraca ze stałymi punktami swojego programu. Wśród nich m.in. z koncertowym cyklem „Muzyczna podróż w czasie”. Na pierwszym jesiennym koncercie usłyszymy współczesne kompozycje w niezwykle ciekawym instrumentarium. 15 września o godz. 19 w DDK Węglin zagra zespół 69 Duo.
Przed nami kolejny koncert w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2). 11 września o godz. 19 na scenie Radia wystąpią zespoły Por Fiesta i Fuente. Podczas koncertu będą promować wspólną płytę "Flamenco".
Twórcy „Wołynia” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego zaprezentowali oficjalny plakat filmu. Premierę zaplanowano na 7 października.
Koncert Braci będzie główną atrakcją muzyczną niedzielnych Dożynek Powiatu Lubartowskiego. Na scenie zaprezentuje się też m.in. Kabaret Szara Eminencja i zespół Disco Polot. Będą również konkursy i atrakcje dla najmłodszych.
Stowarzyszenie Grupa Projekt zaprasza na kolejną akcję związaną z projektem "O-Twórz Lublin", opartym na tworzeniu fotografii otworkowej. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem "Dialog Ulicy". W niedzielę, 4 września o godz. 10 na Zaułku Hartwigów w Warsztacie Fotograficznym prowadzonym przez Warsztaty Kultury rozpocznie się wspólne fotografowanie.
Andrzej Piaseczny Piasek wystąpi w najbliższą niedzielę w Zakrzówku podczas Dożynek Powiatu Kraśnickiego.
Można już odbierać wejściówki uprawniające do udziału w wydarzeniach Horror Film Festiwalu. Splat!FilmFest, pełen dzikich, pięknych i mrocznych filmowych historii trwa od 12 do 18 września w Centrum Kultury.