Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Festiwale

21 maja 2013 r.
17:40
Edytuj ten wpis

Noc Kultury 2013 w Lublinie - 8/9 czerwca. Znamy program

Autor: Zdjęcie autora (agdy Kmo)
Noc Kultury 2013 w Lublinie (Mat. prasowe)
Noc Kultury 2013 w Lublinie (Mat. prasowe)

W czwartek zaczyna się Festiwal Kultur Mniejszości. To dobre przygotowanie do nadciągającej Nocy Kultury. Poznaliśmy częściowy program tej największej kulturalnej miejskiej imprezy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Największe kulturalne zamieszanie w roku czeka nas w noc z 8 na 9 czerwca. Siódmą edycję Nocy Kultury organizowanej pod hasłem "Energie miasta” podzielono na siedem sekcji (sztuka wizualna, film, teatr, wiedza, muzyka, taniec i słowo).

Imprezy zaczną się o godz. 19. Na dodatek z plakatu imprezy patrzą na nas organizatorzy – podobno jest tam 700 twarzy. We wtorek pokazano częściowy program NK 2013.

NOC KULTURY 2013 LUBLIN - ZOBACZ PROGRAM

Główna scena muzyczna stanie na placu po Farze – tam koncert "Energie miasta” z m.in. Tymonem Tymańskim, Tomaszem Budzyńskim, Natalią Przybysz i Pawłem Passinim oraz występ grupy Dr.Misio.

Na placu Łokietka 25. urodziny Love Sen-Ce Music a na dziedzińcu Zamku folk i gospel. Plac Litewski zamienia się w przestrzeń taneczną – od tańców dawnych przez balet, salsę po teatry tańca. Pas zieleni koło Arkad przy ul. Świętoduskiej anektują parkourowcy i muzycy alternatywni.

Nowym miejscem będzie Most Kultury czyli oficjalne otwarcie mostu na Bystrzycy (ul. Zamojska). Zabytek stanie się domem kultury na wodzie na całe wakacje.

Będą obligi czyli instalacja Jarka Koziary i zielone przestrzenie Katarzyny Szypior. A także darmowa komunikacja miejska i projekcje filmowe w plenerze i w kinie Medyk.

Generalnie trzeba będzie zachować czujność bo przewidziano akcje w stylu instalacji z filcu na murach (Ukrainka Maria Lesnikova) po otwarty na Cyruliczej zakład fryzjerski i naprawy rowerów (Zaułek Lubelskich Rzemieślników).

Komunikacja

W Noc Kultury będzie działała bezpłatna komunikacja nocna! Autobusy PZU odjeżdżać będą z przystanku przy placu Litewskim co pół godziny od godz. 22:30 do 3:30.

Autobus Energii od godz. 19 do 1.24 będzie jeździł na trasie ul. Chodźki (szpital) – ul. Zamojska (okolice Mostu Kultury). W nim wydarzenia kulturalne oraz prezentacja wolontariatu.

Gdzie szukać informacji

Biuro Informacyjne Nocy Kultury: Rynek, przy Trybunale Koronnym będzie działało 7 czerwca, godz. 13:00–21:00 a 8/9 czerwca, godz. 9:00–3:00

Punkty Informacyjne – Noc Kultury z PZU czynne przez całą Noc: plac Zamkowy, przy Trybunale Koronnym, na Arkadach (pomiędzy ul. Lubartowską i ul. Świętoduską), na deptaku przy Ratuszu oraz na Placu Litewskim

Wcześniej Festiwal Kultur Mniejszości

Od czwartku do poniedziałku (23–27 maja) można krążyć po mieście w poszukiwaniu wydarzeń zebranych pod hasłem "Wielokulturowy Lublin”. To artystyczna prezentacja mniejszości narodowych, etnicznych i religijnych naszego miasta.

– Najważniejsze w tym festiwalu jest wzajemne poznawanie się, bo tworzymy jedną całość – mówi imam Nidal Abu Tabaq z Ligi Muzułmańskiej RP Oddział w Lublinie. – Każdy z nas jest innym kolorem w tym obrazie, a każdy kolor jest potrzebny, żeby obraz był pełny i piękny.

Będą koncerty, spektakle, wystawy i warsztaty. Będzie można uczyć się m.in. tańca żydowskiego, kaligrafii japońskiej, wycinanki białoruskiej. Punktem kulminacyjnym festiwalu będzie spotkanie na pl. Litewskim, gdzie staną stoiska promocyjne oraz odbędą się warsztaty i koncert Nuty Narodów.

Zaprezentowane zostaną tradycje takich kultur jak: afrykańska, bałkańska, białoruska, buddyjska, czeczeńska, ewangelicka, greckokatolicka, muzułmańska, ormiańska, prawosławna, romska, ukraińska, żydowska.

Pozostałe informacje

Joanna Andruszak była bohaterką potyczki w Elblągu

PGE MKS FunFloor pokonał Energę Start Elbląg

Początek meczu w Elblągu zdecydowanie nie poszedł po myśli szczypiornistek PGE MKS FunFloor. Lublinianki przegrywały z Energą Startem aż 3:8. Do przerwy było jednak 13:13, a w drugiej połowie wszystko potoczyło się już zgodnie z planem i przyjezdne wygrały 33:25.

ChKS Chełm pokonał na wyjeździe KPS Siedlce 3:0 i awansował do finału PLS 1. Ligi

ChKS Chełm w finale PLS 1. Ligi, po zwycięstwie nad KPS Siedlce

W drugim meczu półfinałowym play-off ChKS Chełm pokonał KPS Siedlce 3:0 i awansował do finału PLS 1. Ligi

Majówka tuż-tuż. Poznaj nieoczywiste miejsca w województwie lubelskim

Majówka tuż-tuż. Poznaj nieoczywiste miejsca w województwie lubelskim

Majówka zbliża się wielkimi krokami. Biorąc zaledwie trzy dni urlopu zyskujemy aż 9 dni odpoczynku. Co przez ten czas można robić w województwie lubelskim? Podpowiadamy nieoczywiste, ale bardzo ciekawe miejsca turystyczne na Lubelszczyźnie.

Bazylika św. Piotra w Watykanie. Trumna z ciałem papieża i długa kolejka wiernych

Watykan przygotowuje się do pogrzebu papieża Franciszka

Plac Świętego Piotra został zamknięty w piątek około godz. 17 w ramach przygotowań do sobotniego pogrzebu papieża Franciszka. W bazylice wierni nadal oddają hołd przed trumną papieża.

Miał być remont ulicy Bazylianówka. Może być za drogo

Miał być remont ulicy Bazylianówka. Może być za drogo

W ramach XI edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy lubelskiej dzielnicy Ponikwoda zdecydowali, że nadszedł czas wyremontować ulicę Bazylianówka. Dzisiaj miasto poznało oferty. Okazuje się, że 400 tys. zł może nie wystarczyć.

Okradali drogerie w całym kraju. Namierzyli ich w Poniatowej

Okradali drogerie w całym kraju. Namierzyli ich w Poniatowej

W krótkim czasie trzej mężczyźni dorobili się na kradzieżach blisko 140 tys. zł. Ich łupem padły również towary z terenu naszego województwa.

Wisła Puławy jedzie do Bytomia. Każdy punkt będzie niezwykle cenny

Wisła Puławy jedzie do Bytomia. Każdy punkt będzie niezwykle cenny

Przed świętami Wielkanocnymi Wisła Puławy pokonała na swoim stadionie Skrę Częstochowa i wciąż plasuje się tuż nad strefą spadkową. W sobotę podopiecznych trenera Macieja Tokarczyka czeka bardzo ciężkie spotkanie. Duma Powiśla zagra w Bytomiu z tamtejszą Polonią

Bezpłatny powrót z obchodów Tysiąclecia Korony Polskiej pociągami PKP Intercity

Bezpłatny powrót z obchodów Tysiąclecia Korony Polskiej pociągami PKP Intercity

Już w najbliższą niedzielę, 27 kwietnia, Warszawa będzie gospodarzem centralnych obchodów „Tysiąclecia Korony Polskiej”. Z tej okazji PKP Intercity przygotowało dla uczestników wyjątkową promocję – bezpłatny powrót do domu pociągami przewoźnika.

Jedną z chełmskich szkół, która przejdzie termomodernizację jest I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie

Kolejne miliony na termomodernizację szkół i przedszkoli w Chełmie

Miasto Chełm kontynuuje ambitny plan poprawy efektywności energetycznej swoich placówek oświatowych. Aż 53,5 mln złotych trafi do miasta na termomodernizację dziewięciu kolejnych szkół i przedszkoli. To kolejny krok w realizacji programu, który zmienia nie tylko wygląd budynków, ale i komfort nauki najmłodszych mieszkańców.

Napadli i zrabowali pół miliona złotych. Grozi im 15 lat więzienia

Napadli i zrabowali pół miliona złotych. Grozi im 15 lat więzienia

39-latek planował napad już pół roku wcześniej, a we wszystkim pomogła mu żona. Po całym zdarzeniu małżeństwo uciekło z Polski. Długo jednak nie cieszyli się wolnością ani skradzionymi pieniędzmi.

Seszele – 4 pomysły na idealne wakacje
film

Seszele – 4 pomysły na idealne wakacje

Ciężko wyobrazić sobie bardziej rajski kierunek ekskluzywnej podróży niż gorące, tropikalne Seszele. Ten kraj wyspiarski z roku na rok zyskuje coraz większą rzeszę fanów wśród turystów z Polski, a jednocześnie pozostaje egzotyczny i trudno dostępny ze względu na swoje położenie na mapie.

Państwowa Straż Rybacka ma już 40 lat. Były medale i odznaczenia
ZDJĘCIA
galeria

Państwowa Straż Rybacka ma już 40 lat. Były medale i odznaczenia

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyły się uroczyste obchody 40-lecia Państwowej Straży Rybackiej w Lublinie. Jubileusz był okazją do podsumowania czterech dekad działalności formacji oraz uhonorowania jej funkcjonariuszy.

Jest areszt dla mężczyzny, który na hulajnodze potrącił 13-latkę

Jest areszt dla mężczyzny, który na hulajnodze potrącił 13-latkę

36-latek, który w minionym tygodniu potrącił nastolatkę, dzisiaj trafił do prokuratury. Usłyszał zarzuty spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia, za co może mu grozić do 4,5 roku więzienia.

Duże ilości marihuany przechowywał w domu

Duże ilości marihuany przechowywał w domu

Ponad 3 kg marihuany znaleźli łukowscy policjanci w domu 38-letniego mieszkańca powiatu radzyńskiego. Mężczyzna zarzekał się, że z narkotykami nie ma nic wspólnego.

Dajcie rowerom drugie życie. III Lubelski Rowerowy Pchli Targ
26 kwietnia 2025, 12:00

Dajcie rowerom drugie życie. III Lubelski Rowerowy Pchli Targ

Jeśli zalegają Wam niepotrzebne już części, czy też akcesoria rowerowe albo rowerowe ciuchy lub nieużywane już rowery, a nie macie czasu by wystawiać je na aukcjach, to przyjdźcie w sobotę na III Lubelski Rowerowy Pchli Targ.

Kalendarz
kwiecień 2025
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30