Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Salsame Dance Studio w Lublinie zaprasza do udziału w internetowym kursie tańca salsy kubańskiej prowadzonym przez Macieja Pietrasa. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 16 kwietnia o godz. 19 w zamkniętej grupie na Facebooku.
Podczas epidemii Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie aktywnie działa w sieci. Do Narodowego Domowego Czytania czy wirtualnych wystaw dołączają nowe inicjatywy online, m.in. rejestracje wideo spektakli.
Warsztaty Kultury prezentują harmonogram działań online w ramach akcji #zostańwdomu na najbliższe dni. W planach m.in. Domowy Warsztat Medialabowy.
W środę, 15 kwietnia i czwartek, 16 kwietnia o godz. 17 na stronie facebookowej Fundacji 5Medium odbędą się wirtualne warsztaty poświęcone kompozycji. Zajęcia poprowadzi Paweł Totoro Adamiec.
Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN zaprasza do zwiedzania wirtualnej wystawy poświęconej lubelskiej artystce i nauczycielce rysunku - Rywce Berger. Ekspozycja w wersji cyfrowej jest dostępna na stronie internetowej Ośrodka.
Warsztaty Kultury zapraszają do słuchania internetowego słuchowiska na podstawie fragmentów książek z serii "Wschodni Express". Nagrania będą publikowane 16, 23 i 30 kwietnia o godz. 18.
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zaprasza do obejrzenia filmu z wirtualnym oprowadzaniem po wystawie "NEONart", która miała swoje otwarcie 27 grudnia. Materiał jest dostępny na Facebooku CSK.
Najnowszy numer ZOOM-u nie ukazał się w tradycyjnym, papierowym wydaniu, ale jest dostępny w całości w formie elektronicznej. W numerze można znaleźć przede wszystkim dużo ciekawej publicystyki.
Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, podobnie jak inne instytucje w kraju, jest zamknięta do odwołania. Mimo to placówka działa przez cały czas wirtualnie, oferując szereg literackich propozycji przez internet.
Już dziś, 8 kwietnia o godz. 18 na Facebooku Centrum Kultury w Lublinie będzie można wysłuchać niezwykłych historii o Całunie Turyńskim Marcina Sudzińskiego.
Z powodu epidemii koronawirusa instytucje kulturalne w całej Polsce zamknięte są do odwołania. To trudna sytuacja także dla lubelskich teatrów, które z dnia na dzień musiały zatrzymać prace nad projektami. Mimo to nie rezygnują z kontaktu z widzami, odkrywając nowe sposoby docierania do odbiorców.
Centrum Spotkania Kultur prowadzi w internecie szeroką aktywność w ramach akcji #zostańwdomu. Na Facebooku instytucji publikowane są m.in. wirtualne spacery po wystawach, archiwalne koncerty oraz codzienne odcinki Domowego Laboratorium Zabawy.
Przed nami wiosenna edycja spotkań dla ojców Forum Tato.Net, która odbędzie się już 4 kwietnia. W tym roku projekt wyjątkowo zostanie przeprowadzony w całości online. Jedno ze spotkań, planowany na godz. 11 panel dyskusyjny "Męskie rozmowy o ojcostwie", zostanie udostępniony w sieci za darmo.
Warsztaty Kultury zapraszają na swoją stronę internetową oraz kanały społecznościowe imprez powiązanych z instytucją - Jarmarku Jagiellońskiego czy Festiwalu Inne Brzmienia, gdzie można znaleźć ofertę zajęć online oraz inne atrakcje.
Centrum Spotkania Kultur zaprasza do obejrzenia materiału filmowego z wystawy "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński" prezentowanej w ramach Festiwalu Scena w Budowie.
Organizatorzy Forum Tato.Net zapraszają na kolejne wirtualne spotkanie z gościem inicjatywy. Dziś będzie to komik Ireneusz Krosny, który opowie o bilansie strat i zysków okresu epidemii w kontekście relacji ojciec-dziecko. Start o godz. 20.
W ramach akcji #zostańwdomu Centrum Spotkania Kultur zaprasza do wirtualnego zwiedzania swoich wystaw. Wśród nich m.in. prezentowana w ramach Festiwalu Scena w Budowie ekspozycja "Forma-Kolor-Kostium. Zofia de Ines".
Państwowe Muzeum na Majdanku w związku z przejściem w tryb pracy zdalnej otwiera się na zwiedzających w sieci. Warto zaglądać na stronę internetową instytucji (majdanek.eu), kanał na YouTube oraz stronę facebookową.
Polichromie Kaplicy Trójcy Świętej, pamiątki po Generale Mieczysławie Smorawińskim, zbiory Dworku Wincentego Pola - to wszystko i wiele więcej można odkrywać w ramach wirtualnych spacerów realizowanych w sieci przez Muzeum Lubelskie. Na profilach facebookowych instytucji i jej oddziałów można znaleźć wiele różnorodnych propozycji zwiedzania bez wychodzenia z domu.
Warsztaty Kultury w Lublinie w ramach akcji #zostańwdomu zapraszają do udziału w wydarzeniach online. W najbliższym czasie instytucja zaproponuje warsztaty, wykłady, lekcje, konkursy i atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych a nawet seniorów. Warto zaglądać na stronę internetową i facebookową Warsztatów Kultury.
Galeria Labirynt zaprasza na oprowadzanie po wystawie "Sztuka (nie)użytkowa" online. Start transmisji w piątek, 27 marca o godz. 12 na stronie facebookowej instytucji.
Teatr Andersena w Lublinie zaprasza widzów na wirtualne spotkania z prozą swojego patrona. Baśnie Hansa Christiana Andersena będą czytać aktorzy teatru, a nagrania będą dostępne na stronie internetowej oraz Facebooku instytucji w każdą środę od godz. 18 do 21.
Wielkimi krokami zbliża się wiosenna edycja Forum Tato.Net, które tym razem wyjątkowo odbędzie się online 4 kwietnia. Tymczasem organizatorzy zapraszają na spotkania ze specjalistami w internecie, które odbywają się co poniedziałek na stronie Facebookowej i YouTube inicjatywy. Już dziś o godz. 20 dr Tomasz Rożek opowie o pomaganiu dziecku w nauce przez internet.
Koncerty, spacery, joga, spektakle, warsztaty, wykłady – a wszystko bez wychodzenia z domu. Wielbiciele kultury oraz jej twórcy realizują swoje pasje dzięki facebookowej grupie „Kultura w kwarantannie”.
Wiosenna edycja projektu Tato.Net kierowanego do ojców, która miała się odbyć w Lublinie, przeprowadzona zostanie w całości online. Przez najbliższe tygodnie organizatorzy inicjatywy będą udostępniać seminaria, realizować transmitowane w sieci spotkania z ciekawymi gośćmi, a także prowadzić warsztaty. Zwieńczeniem akcji, której tematem przewodnim będzie ojcostwo w epoce fake news, będzie Forum w całości przygotowane i przeprowadzone online w sobotę 4 kwietnia.