Państwowe Muzeum na Majdanku w związku z przejściem w tryb pracy zdalnej otwiera się na zwiedzających w sieci. Warto zaglądać na stronę internetową instytucji (majdanek.eu), kanał na YouTube oraz stronę facebookową.
Państwowe Muzeum na Majdanku udostępniło w sieci interaktywną ulotkę ułatwiającą dostęp do wszystkich kanałów społecznościowych instytucji oraz wybranych treści: podcastów, wykładów, relacji świadków, prezentacji czy ebooków. Ulotkę można znaleźć POD TYM ADRESEM.
#jutrobędzielepiej to cykl realizowany na Facebooku Muzeum na Majdanku. Jego nazwa nawiązuje do słów jakimi Danuta Brzosko-Mędryk zakończyła pierwszą audycję Radia Majdanek w lutym 1943 roku. W ramach tego cyklu organizatorzy opowiadają, jak więźniowie obozu koncentracyjnego na Majdanku radzili sobie w trudnym położeniu poprzez samopomoc. - Mamy nadzieję, że historie tych niezwykłych osób i reprezentowane przez nie postawy staną się lekcją postępowania w tym trudnym dla wszystkich czasie - dodają organizatorzy.
Na Facebooku instytucji można także poznać historię obiektów artystycznych zlokalizowanych w obozowej przestrzeni. to cykl poświęcony historii obiektów artystycznych zlokalizowanych w obozowej przestrzeni. Więźniom dzięki sztuce udawało się przemycić treści symboliczne, aby dodać otuchy współwięźniom, ale także polepszyć ich warunki bytowe.
Muzeum na Majdanku zaprasza również nauczycieli do odkrywania cyklu "edukacja historyczna online". Zespół pracowników Państwowego Muzeum na Majdanku przygotował prezentacje związanych tematycznie z historią niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku. Materiały te będzie można wykorzystać do przeprowadzenia lekcji muzealnych online.
- Dzięki nim uczniowie w ciekawy i inspirujący sposób dowiedzą się m.in.: jak wyglądało życie więźniów w obozie, usłyszą relacje świadków, poznają losy dzieci oraz wiele innych historii ukrytych w muzealnych eksponatach - zachęcają pomysłodawcy projektu. Muzealni pedagodzy służą swoją pomocą pod numerem telefonu: 81 710 28 27.
Organizatorzy szykują również kolejne projekty w oparciu o źródła archiwalne, muzealia, relacje więźniów oraz wydawnictwa Państwowego Muzeum na Majdanku.