Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) zapraszają na szereg interesujących wydarzeń, które będą miały miejsce w drugiej połowie listopada. Wszyscy chętni będą mogli uczestniczyć w IX edycji "ENERGETICS" - czyli targach branży energetycznej, targach technologii szerokopasmowych - "INFOSTRADA" oraz Wschodnich Dniach Kooperacji.
Lubelski Piknik Naukowy odbywa się jako otwarta, bezpłatna impreza plenerowa dla wszystkich chętnych. Organizowany jest w niedzielę na Arenie Lublin od godz. 10 do 16
Fotografia to obraz, ale też i osoba, która swą myśl chce w ten sposób przekazać, by w niej zawrzeć również samego siebie. Po fotografach pozostają zdjęcia, będące świadectwem ich pasji, widzenia świata, często zadziwienia... – pisze Ireneusz Marciszuk, autor najnowszej wystawy czasowej w Muzeum Historii Miasta Lublina w Bramie Krakowskiej.
Fundacja HerStory zaprasza na kolejny spacer w ramach Lubelskich Szlaków Herstorycznych. 17 września o godz. 17 spod Hotelu Europa na Krakowskim Przedmieściu wyruszy drugi już spacer poświęcony lubliniankom żydowskiego pochodzenia.
Dom Kultury LSM zaprasza na spotkanie autorskie z Zygmuntem Markiem Miszczakiem, połączone z promocją tomiku wierszy "Śladem ojców". Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 26 września o godz. 18.
Biegi uliczne, pokazy musztry, premierowy pokaz sztuki „Gorące lato” i VIII już rekonstrukcja bitew rozegranych w 1939 r. pod miastem – to tylko część atrakcji jakie oglądać będzie można podczas trzydniowej imprezy „Ocalić od zapomnienia”. Początek w piątek
Fundacja Kobiety z Pasją zaprasza wszystkie kobiety do przyłączenia się do tanecznej akcji charytatywnej dla pani Lidki. Impreza charytatywna, podczas której odbędzie się maraton zumby, będzie miała miejsce w sobotę, 17 września o godz. 11 w hali sportowej w Ludwinie.
Znamy już program Festiwalu Legend Lubelskich. 24 września będzie można odbyć podróż w czasie, rozwiązać kryminalną zagadkę, albo posłuchać o... domu publicznym, który po wielkim pożarze miasta odbudowano w pierwszej kolejności, bo nalegali na to radni.
W piątek, 16 września będzie miał miejsce Międzynarodowy Dzień Bluesa. Z tej okazji Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) przygotowało szereg atrakcji dla swoich słuchaczy oraz tych, którzy zechcą tego dnia odwiedzić siedzibę rozgłośni. W programie m.in. spotkania, koncerty i warsztaty.
22 września o godz. 20 w Centrum Konferencyjnym Hotel Focus (Aleja Warszawska 109) wystąpi specjalista od relacji damsko-męskich - Grzegorz Kordek. "Zaklinacz kobiet" to jego show, podczas którego Kordek w lekki i dowcipny sposób odpowiada na trudne codzienne pytania dotyczące kobiet, mężczyzn i związku.
W Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe odbędzie się warsztat dla dzieci z opiekunem pt. "Bezludne wyspy". Organizatorzy wraz z uczestnikami podczas wrześniowego Rodzinnego Warsztatu Twórczego wybiorą się w podróż w głąb własnej wyobraźni. Wydarzenie odbędzie się 24 września o godz. 10.
W poniedziałek, 19 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku (al. Lotników Polskich 24) z programem pt. "To Ci tłumaczę!" wystąpi kabaret Smile. Występ odbędzie się o godz. 17.30 i 20.15.
W dniach 24-25 września w Lublinie odbędą się 7. Mistrzostwa Polski Bike Polo. Będzie to wielka gratka dla miłośników tego specyficznego sportu, w którym zamiast na koniach, uczestnicy jeżdżą na rowerach. Impreza odbędzie się przy Szkole Podstawowej nr 43 im. I.J. Paderewskiego.
„Lubelski mur”, czyli metalowe ogrodzenie, które na lata wrosło w krajobraz tej części Lublina, symbolicznie runął 22 listopada 2015 r. Tego dnia zakończyła się era Teatru w Budowie, a na kulturalnej mapie miasta pojawił się nowy jasny punkt – Centrum Spotkania Kultur.
Muzeum Nadwiślańskie zaprasza w sobotę i niedzielę na obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. W tym roku odbywają się pod hasłem „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią – świątynie, arcydzieła, pomniki”.
Już po raz dziewiąty w Świdniku odbędzie się rajd rowerowy "O Błękitną Koszulkę Serca" z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu oraz Światowego Dnia Serca. Wydarzenie, połączone z festynem rodzinnym, odbędzie się w niedzielę, 18 września w Muszli Koncertowej przy Miejskim Centrum Usług Socjalnych w Świdniku (ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 5).
Dobroczynność „Master Chefs 4 Dogs” – czyli akcja charytatywna na rzecz bezdomnych zwierząt z lubelskiego schroniska już w sobotę o godz. 13.
Trwają już zapisy do Mili Pamięci Ofiar Komunizmu. Bieg dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli odbędzie się 17 września w parku Ludowym
Już można zacząć przygotowania do 7. edycji rajdu „Łęczna na rowery”. Cykliści będą mieli do pokonania 44-kilometry urokliwej trasy.
W sobotę, 10 września w Centrum Kultury odbędzie się spotkanie z cenionym i uznanym fotografem Markiem Lapisem. Spotkanie w ramach Akademii Odkryć Fotograficznych odbędzie się o godz. 12.30.
W sobotę, 10 września w godz. 12-18 w Podwórku (ul. Staszica 3) odbędzie się kolejna odsłona ogólnopolskiej serii wydarzeń kolekcjonerskich - "Tysiące winyli". Na przybyłych czeka olbrzymi wybór płyt.
W czwartek, 15 września o godz. 18 w Domu Kultury LSM odbędzie się spotkanie z historykiem sztuki dr Elżbietą Matyaszewską, poświęcone zagadnieniu kobiet w sztuce. Dr Matyaszewska spróbuje odpowiedzieć na tytułowe pytanie - czy artysta może być kobietą?
Przed nami kolejna odsłona warsztatów Społecznej Pracowni Mozaiki - "Wszystko się ułoży". We wrześniu organizatorzy będą prowadzić działania na Węglinie.
Laboratorium Sztuki Społecznej i Warsztaty Kultury zapraszają na kolejne wydarzenie organizowane w ramach projektu "Granice – Rezydencje miejskie", podczas którego artyści z różnych stron świata realizują w Lublinie swoje działania artystyczne. W czwartek, 8 września o godz. 10 w Galerii Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) odbędzie się wernisaż wystawy Yulii Lashchuk "Bord(h)ers".
– Pomyślałam, że ona zaczęła pisać mając mniej lat niż ja, a jestem po licencjacie. Nie miała wsparcia w rodzinie, była Żydówką, a miała ambicje. Lecz do wyboru jedynie rolę żony i matki. Najpierw zainteresowała mnie biografia Ester Singer Kreitman, a dopiero później jej twórczość – mówi Natalia Moskal, tłumaczka zbioru opowiadań „Rodowód”, autorstwa najstarszej siostry noblisty, Isaaca Bashevisa Singera.