Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Dzielnicowy Dom Kultury Węglin obchodzi w tym roku swoje 5. urodziny. Z tej okazji przygotowano twórcze warsztaty, połączone z wyjątkowym konkursem na projekt torby związanej z DDK Węglin. Na zwycięzcę czeka całoroczny karnet na wszystkie wydarzenia w placówce.
Społeczna Pracownia Mozaiki nie zwalnia tempa. Po wrześniowej edycji projektu "Wszystko się ułoży", podczas której na Węglinie prowadzono warsztaty związane tworzeniem mozaiki, organizatorzy przeniosą się na Czuby Południowe.
Spółdzielczy Dom Kultury w Świdniku zaprasza na otwarcie wystawy zdjęć piesków do adopcji - ”nie kupuj - adoptuj”.
W poniedziałek 3 października zaczyna się pierwsza lubelska edycja imprezy, która ma zachęcić do czytania i interesowania się historią literatury.
W niedzielę, 9 października o godz. 10 w Centrum Kultury odbędą się warsztaty przyrodnicze dla dzieci pt. "Przygotowania zwierząt do zimy". Młodzi słuchacze dowiedzą się wszystkiego o jesiennych zwyczajach zwierząt.
Już w niedzielę, 9 października odbędzie się trzecia edycja ogólnopolskiej akcji "Spacerownik Teatralny". Mieszkańcy Lublina będą mogli poznać miejsca historycznie związane z teatrem, jak kino Teatr Apollo, gdzie dziś mieści się siłownia.
Gości na wernisażu wystawy "Malarze Normandii” było tylu, że na ekspozycję byli wpuszczani grupami. Od 1 października obrazy francuskich mistrzów mogą zobaczyć już wszyscy. Bilety po 12 i 6 zł.
Impreza odbędzie się w niedzielę 2 października w godz. 12-18 na placu Konstytucji 3 Maja w Świdniku.
XXXV Wojewódzkie Kraśnickie Spotkania Pszczelarzy odbędą się już w niedzielę w Kraśniku.
Ośrodek Brama Grodzka (ul. Grodzka 21) zaprasza na prowadzone w języku angielskim spotkanie z Leorą Tec, córką ocalałej z Holokaustu pisarki, pt. "Song I didn't know I knew". Wydarzenie odbędzie się 3 października o godz. 17.
Ośrodek Myśli Społecznej im. Ferdynanda Lassalle'a oraz Fundacja im. Friedricha Eberta zapraszają na dyskusję o relacjach media - demokracja, która odbędzie się w piątek 30 września o g. 18 w Domu Nauczyciela LOGOS przy ul. Akademickiej 4 w Lublinie.
„Kolekcja” to owoc dialogu z otoczeniem, mieszkańcami oraz czasem – tłumaczy Magdalena Franczak, która przez pół roku realizowała swój projekt. W piątek o godz. 17.30 przy ul. Lubartowskiej 31 zbiorą się (punktualnie!) uczestnicy spaceru i podsumowania projektu.
Brytyjczyk Robert Grantham będzie uczył dzieci języka angielskiego w bibliotece "Barwna". Wszystko w ramach cyklu "Czytających Sobót".
Festynem Bronowickim rozpoczyna się dzisiaj jubileusz 90-lecia VIII Liceum Ogólnokształcącego.
Bezcenne obrazy z kolekcji „Peindre en Normandie” z Caen i kolekcji prywatnej z Paryża są już na lubelskim zamku. Wernisaż wystawy „Monet Renoir Corot i inni. Malarze Normandii” w piątek o godz. 19.
To może być spotkanie z poetą, na które przyjdą osoby, które w życiu nie przeczytały jego wiersza.
Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na pokaz tradycyjnego obrzędu zbiorowego kiszenia kapusty w wykonaniu zespołu obrzędowego z Kocudzy. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 2 października o godz. 14 w zagrodzie z Teodorówki.
W tym roku przypada 80. rocznica założenia Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego im. Edwarda Hartwiga. Z tej okazji przygotowano wyjątkową, jubileuszową wystawę, podsumowującą dotychczasową działalność Towarzystwa, której uroczysty wernisaż odbędzie się w piątek, 30 września o godz. 18 w Muzeum Lubelskim przy ul. Zamkowej 9.
Lubelski Teatr Tańca zaprasza na pokaz swojego kolejnego muzycznego spektaklu, który będzie można zobaczyć w Centrum Kultury w piątek, 30 września o godz. 19. Przedstawienie „Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy” odbędzie się na sali widowiskowej CK.
W czwartek, 29 września o godz. 20 w Pubie u Szewca (ul. Grodzka 18) odbędzie się impreza stand-upowa, podczas której wystąpią Magda Kubicka i Tomasz Biskup. Organizatorzy zapewniają, że dobrej zabawy i humoru nie zabraknie.
„Wolność ocalona. Chrześcijańskie światło na ludzkich drogach” – pod takim hasłem w dniach 13-16 października na KUL odbędzie się V Kongres Kultury Chrześcijańskiej. Ma być okazją do inauguracji obchodów 100-lecia najstarszej lubelskiej uczelni.
W dniach 1-2 października w siedzibie Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego (ul. Dobrzańskiego 3) odbędą się popularne warsztaty działającej w całej Polsce Akademii Duckie Deck. Dotychczas udział w Akademii wzięło blisko kilkanaście tysięcy dzieci podczas wydarzeń w Krakowie, Warszawie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Szczecinie i Rzeszowie. Kolejnym przystankiem Akademii będzie Lublin.
Mieszkańcy Lublina już po raz kolejny będą mogli obcować z kulturą innego kraju w ramach cyklu Spotkania z Kulturami Świata, przybliżającego tradycje regionów zaprzyjaźnionych z miastem. W najbliższy weekend, 24-25 września, Lublin otworzy się na Węgry. Będą koncerty, warsztaty i degustacje tradycyjnych potraw.
W niedzielę między godz. 10 a 16 Pierwszy Lubelski Klub Golfowy organizuje zawody.
Leonard Cohen nie mógł dostać od Lublina lepszego prezentu urodzinowego. 21 września, w dniu 82. urodzin artysty, Teatr Stary pokazał sceny z nowego spektaklu „Boogie Street”. Premiera w sobotę, 24 czerwca. Postać legendarnego poety, kompozytora i wokalisty zagrają i zaśpiewają Renata Przemyk i aktor Wojciech Leonowicz.