![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
![Zbigniew Dmitroca będzie gościem Książnicy Zamojskiej w środę, 16 listopada o godz. 16.](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/news/2022/2022-11/8dc0ad97d05a6581d5e484aa7ddba419_std_crd_830.jpg)
Dlaczego poeta napisał powieść? Jak Babie Jadze jeździ się na deskorolce? Czym jest limeryk? Książnica Zamojska obiecuje, że odpowiedzi na te pytania poznają wszyscy, którzy w środę (16 listopada) o godz. 16 pojawią się na spotkaniu ze Zbigniewem Dmitrocą.
![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
Poprowadzą je Agnieszka i Piotr Linkowie. Z ich pomocą goście będą mieli okazję lepiej poznać bohatera spotkania i jego twórczość. Podczas wydarzenia prezentowana ma być również wystawa książek Zbigniewa Dmitrocy oraz ilustracji Magdaleny Józefczuk-Dmitrocy do wierszy o Lublinie.
Zbigniew Dmitroca to absolwent zamojskiego Liceum Sztuk Plastycznych, który jednak artystycznie realizował się głównie w sztukach literackich. Debiutował z jako poeta, tłumaczył również twórczość poetów rosyjskich, prowadził audycje poetyckie w Radiu Lublin i w "Dwójce". Jest autorem kilkudziesięciu książek dla dzieci, ale również piosenek, satyrykiem i komentatorem codzienności.
Spotkanie z nim w Książnicy Zamojskiej rozpocznie się o godz. 16. Wstęp jest wolny.
![e-Wydanie](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/public/dziennikwschodni.pl/e-wydanie-artykul.png)