Centrum Spotkania Kultur prezentuje kulturalne propozycje na najbliższe dni - zarówno działania wirtualne, jak i rzeczywiste, rozgrywające się w otwartych już przestrzeniach budynku na placu Teatralnym 1. W programie m.in. wideokonferencja "Odmrażanie kultury w praktyce".
W środę, 13 maja o godz. 12 na facebookowym profilu Centrum Spotkania Kultur (TUTAJ) odbędzie się prowadzona na żywo wideokoferencja "Odmrażanie kultury w praktyce". To pierwsze spotkanie z cyklu "Going.talks". Będzie ono poświęcone muzeom i galeriom sztuki. Uczestnikami rozmowy będą przedstawiciele największych instytucji kultury, m.in. Centrum Nauki Kopernik, Europejskie Centrum Solidarności I European Solidarity Centre, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
Prowadzący rozmowę - Lech Podhalicz - postara się ustalić: kiedy realnie można będzie odwiedzić wystawy, jakie zasady będą obowiązywać odwiedzających, a także jakie środki bezpieczeństwa należy przedsięwziąć, by nasze wyjście było w pełni pozbawionym ryzyka spotkaniem ze sztuką.
Również w środę o godz. 15 na FB Centrum Spotkania Kultur zostanie opublikowany najnowszy odcinek filmu o pszczołach z pasieki na dachu budynku. W filmie "Matka" Marcin Sudziński, odpowie na pytania: czy pszczelarz zabija pszczoły? Co musi zrobić, kiedy w ulu pojawią się dwie matki?
14 maja CSK zaprasza na kolejną odsłonę kinowej akademii. O godz. 19 odbędzie się webinar Tomasza Kolankiewicza "Dźwięki muzyki – muzyka w filmie". Udział w webinarze jest bezpłatny - należy jedynie zapisać się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego POD TYM LINKIEM.
Od 15 maja w Galerii CSK "Ciche Kąty" będzie można podziwiać wystawę prac graficznych i rysunkowych Amadeusza Popka "Pomiędzy ilustracją a abstrakcją". Wystawa prezentuje prace graficzne i rysunkowe stworzone przez artystę na przestrzeni kilku ostatnich lat; w tym roku przypada okrągły jubileusz pracy twórczej Amadeusza Popka. W przestrzeniach CSK można także zwiedzać wcześniej otwarte wystawy - "Forma. Kolor. Kostium. Zofia de Ines" i "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński".
Ekspozycje można oglądać wyłącznie po wcześniejszym zgłoszeniu: pn-pt w godz. 10:00, 12:00 i 14:00, sb-nd w godz. 14:00 i 16:00. Na wystawę może wejść grupa licząca nie więcej niż 6 osób. Zgłoszenia należy kierować pod numer telefonu: 81 441 56 10 lub na adres mailowy: malgorzata.ploskon@spotkaniakultur.com. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.
We wtorek, 19 maja, z okazji Światowego Dnia NZJ (World IBD Day), od godz. 20.00 fasada budynku CSK będzie podświetlona na fioletowo. - W ten symboliczny sposób wyrazimy solidarność z chorymi, zmagającymi się z bólem i wykluczeniem społecznym - dodają pomysłodawcy inicjatywy.
Ponadto codziennie w godz. 10-18 można odwiedzać Sklepik Kulturalny CSK oraz Tarasy Widokowe (godz. 8-20). Wstęp do udostępnionych miejsc w CSK z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (dezynfekcja rąk przed wejściem do CSK, zachowanie odległości pomiędzy zwiedzającymi min. 2m, konieczność zakrycia ust i nosa maseczką ochronną). Pozostałe przestrzenie w budynku CSK są w dalszym ciągu niedostępne dla zwiedzających!