Spektakl "Kowboje" Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie zakwalifikował się do projektu Teatr Polska i do końca listopada będzie prezentowany objazdowo w miejscowościach, w których nie działa teatr instytucjonalny. Pierwszy przystanek już 21 września w Krasnostawskim Domu Kultury.
Program Teatr Polska organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem projektu jest popularyzacja teatru oraz działanie na rzecz niwelowania barier ekonomicznych w dostępie do teatru, szczególnie w miejscowościach oddalonych od dużych ośrodków teatralnych.
W tegorocznej edycji projektu udział weźmie Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, który spektakl "Kowboje" w reżyserii Anny Smolar pokaże m.in. Sandomierzu, Puławach czy Ełku.
Opis spektaklu: "Kowboje" to próba przeniesienia pokoju nauczycielskiego w świat dzikiego zachodu. Kto tu kogo kolonizuje i czy nieustający pojedynek jest jedynym sposobem na osiągnięcie celu? Czy relacje oparte na przemocy, pozwalają się czuć bezpiecznie? Jeśli tak, to komu? Czy spontanicznie uwalniane agresja i wybuchy frustracji są właściwą metodą rozwoju? Czy codzienny strach i niepewność nie doprowadzają do strat, których nie uda się już odrobić?
Inspiracją do powstania spektaklu były spotkania przeprowadzone z lubelskimi nauczycielami przez reżyserkę Annę Smolar i dramaturga Michała Buszewicza.
21 września o godz. 18 spektakl "Kowboje" zostanie zaprezentowany w Krasnostawskim Domu Kultury przy ul. Okrzei 10. To pierwszy przystanek spektaklu Anny Smolar.
Bilety w cenie 30 zł do kupienia w kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl. Spektakl odbędzie się obowiązującym aktualnie reżimie sanitarnym.
Terminy i miejsca kolejnych pokazów spektaklu:
Krasnystaw
21.09 | Krasnostawski Dom Kultury
Sandomierz
04.10 | Sandomierskie Centrum Kultury
Chełm
09.11 | Chełmski Dom Kultury
Puławy
22.11 | Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"
Olecko
24.11 | Regionalny Ośrodek Kultury Mazury Garbate
Ełk
25.11 | Ełckie Centrum Kultury