W oczekiwaniu na zmiany w obostrzeniach związanych z pandemią, Teatr Andersena zachęca do korzystania z oferty online, na którą składają się pokazy spektakli, warsztaty i ciekawe spotkania.
W tej chwili lubelski Teatr Andersena udostępnia online swoje dwa spektakle - "Szewczyka Dratewkę" w reżyserii Bogusława Byrskiego oraz "Dziób w dziób" Elżbiety Depty. Oba przedstawienia można obejrzeć po wykupieniu dostępu na platformie Bilety24 ("Szewczyk Dratewka" udostępniony jest jedynie dla grup).
Ponadto Teatr udostępnia możliwość wzięcia udziału w warsztacie online "Idzie lalkarz światem", który prowadzą Daniel Lasecki i Kinga Matusiak. Zajęcia mają na celu zapoznanie dzieci z historią, budową, zastosowaniem lalek teatralnych oraz zaznaczenie roli jaką lalka odgrywa w kulturze.
Koszt udziału: bilet grupowy na spektakl – 200 zł; bilet grupowy za warsztat – 100 zł. - Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą dla grup zachęcamy do kontaktu z Działem Organizacji Widowni, w celu wyboru odpowiedniego spektaklu do wieku i potrzeb grupy, formy i tematyki warsztatu, uzgodnienia terminu i okresu dostępu do wydarzenia, formy płatności i rozliczenia - zachęcają organizatorzy.
Dodatkowo przez cały czas za darmo można korzystać z bogatej Teatroteki Andersena. To kolekcja czytań performatywnych, wirtualnych spacerów, rozmów o teatrze, warsztatów przygotowanych przez zespół teatru w trakcie pandemii.
W Teatrotece dostępne są filmy z cyklu:
- Teatralne podróże – wirtualne spacery po Teatrze Andersena, kulisy pracy w teatrze – oprowadza Małgorzata Adamczyk
- Teatralne podróże LIVE – cykl retransmisji spotkań na żywo z aktorami i Bajtkiem, które były emitowane na naszym profilu Facebook
- Teatralne podróże dla Dużych Dzieci – rozmowy z aktorami teatru o teatrze dla młodzieży i dorosłych – moderuje Małgorzata Adamczyk
- Spotkania z lalką teatralną – cykl artykułów o lalkach teatralnych przygotowanych przez Małgorzatę Adamczyk oraz filmy instruktażowe z naszymi aktorami prezentujące warsztat lalkarza i krótkie etiudy z lalkami.
- Odczarujmy lektury – czytania performatywne znanych lektur szkolnych w niezwykłej teatralnej odsłonie, w wykonaniu naszych aktorów.