6 grudnia 1954 roku odbyła się premiera inaugurująca działalność lubelskiego Teatru Andersena. Obecnie instytucja, podobnie jak inne placówki kultury w Polsce, znajduje się w bardzo trudnej sytuacji z powodu trwającej epidemii. Urodziny to dobra okazja, aby sprawić lubelskiej placówce prezent, nie tylko finansowy.
- Jeśli chcieliby Państwo z okazji urodzin i świąt sprawić nam radość i prezent, to jest taka możliwość. Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie naszej działalności, nie tylko poprzez zakup biletu na spektakl online czy gadżet, ale też poprzez rozpowszechnianie informacji, aby dotarła do jak największej liczby osób - przekonuje Agata Will z Teatru Andersena.
Jednym z kluczowych elementów wsparcia teatru jest zakup biletów na spektakl online "Dziób w dziób". Za pośrednictwem platformy Bilety24 można nabyć kod dostępu do spektaklu na 4 godziny. Można także uzyskać dostęp do spektaklu połączony z warsztatami lub indywidualne zajęcia dla grup zorganizowanych. - Na Gwiazdkę lub Choinkę czy inne okoliczności. Dla Twoich dzieci, dla grupy zorganizowanej, podopiecznych ośrodka czy placówki oświatowej, rodzin pracowników - wymienia Agata Will. Kontakt: Dział Organizacji Widowni – Beata Saj, tel.: 502 663 873, e-mail: organizacjawidowni@teatrandersena.pl.
W serwisie Allegro Teatr Andersena uruchomił ponadto sprzedaż gadżetów. Dostępne są m.in. wydawnictwo "Dzieje Teatru Lalek", breloczki z bohaterami spektaklu "Dziób w dziób" czy torby na ramię. Wreszcie można po prostu wpłacać darowizny na konto teatru. Każda kwota ma znaczenie. Szczegóły na stronie internetowej Teatru.
Teatr Andersena można wspierać nie tylko finansowo. Ważna jest także promocja. Instytucja zachęca swoich miłośników do polubienia publikowanych na Facebooku postów oraz ich udostępniania, szczególnie tych dotyczących wspierania teatru oraz dostępności online ich spektakli. Teatr zaprasza także odbiorców do oznaczania instytucji w mediach społecznościowych - @teatrandersena.
6 grudnia 1954 roku w Teatrze Lalki i Aktora odbyła się premiera inaugurująca działalność teatru. Wystawiono wtedy spektakl "Złota Kula" w reżyserii Maryli Kędry - założycielki teatru i pierwszej Pani Dyrektor, autorem scenariusza i projektu scenografii był Andrzeja Ejsmund.