Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
894 młodych ludzi bierze udział w corocznym Spotkaniu Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie. Jak podkreślają uczestnicy to doskonała okazja do spojrzenia w głąb siebie, zatrzymania się, poszukiwania relacji międzyludzkich, przyjaźni, miłości, posłuchania świadectw i wspólnej integracji.
Wspólne gry i zabawy, malowanie własnoręcznych obrazów i budowa maszyny. To tylko część atrakcji, które przygotowano dla uczestników tegorocznej edycji zajęć dla dzieci i młodzieży na lubelskich Czubach
Nauczycielka na czas toczącego się postępowania nie będzie pracować z dziećmi. Kuratorium Oświaty w Lublinie prowadzi również kontrolę przedszkola w którym pracowała.
Decyzję o przywróceniu kobiecie prawa wykonywania zawodu podjęła Komisja Dyscyplinarna dla Nauczycieli przy Wojewodzie Lubelskim, pomimo toczącego się postępowania w prokuraturze. Po naszym artykule, zainterweniował wojewoda Krzysztof Komorski, który żąda wyjaśnień i podjęcia działań w tej sprawie.
Przedszkolanka z lubelskiej placówki ponownie może pracować z najmłodszymi. Taką decyzję podjęła Komisja Dyscyplinarna dla Nauczycieli przy Wojewodzie Lubelskim, pomimo toczącego się postępowania w prokuraturze.
Nowe przepisy mają zapewnić lepszą ochronę dzieci i młodzieży przed przemocą, a w przypadku jej wystąpienia zapewnić profesjonalną pomoc.
Już nie są ani stażystami, ani kontraktowymi. Grupa pedagogów z Tomaszowa Lubelskiego uzyskała awans na nauczycieli mianowanych. Zaświadczające o tym dokumenty odebrali w starostwie. Złożyli też ślubowanie.
Najwięcej chętnych poprawiało egzamin pisemny z matematyki. Wielu zdających zdecydowało się na drugie podejście do pisemnego języka angielskiego.
Do 26 września potrwa rekrutacja na studia podyplomowe na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Należy jednak się spieszyć, ponieważ liczba miejsc na ponad 30 kierunkach jest ograniczona.
Wojowie, rycerze, partyzanci i Stefano Terrazzino w jednym miejscu – takie rzeczy tylko w Janowie Lubelskim. Już w tę niedzielę (18 sierpnia) sympatycy historii spotkają się podczas 4. Festiwalu Oręża Polskiego nad Zalewem Janowskim.
Studentka architektury krajobrazu KUL zwyciężyła w konkursie "Bliżej chorych". Jej praca ozdobi budynek lubelskiego hospicjum.
Lublinianie poprzez okolicznościowe przejście wokół miejsc związanych z Julią Hartwig uczcili 103 rocznicę urodzin słynnej poetki
Zniszczenia były tak poważne, że przed 1 września zakończyć remontu się nie da. Dlatego dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 14 w Zamościu będą chodzić do pobliskiej szkoły. Może uda im się wrócić do odnowionego budynku w styczniu.
Leżaki, doradztwo zawodowe, muzyka i gry planszowe. To tylko niektóre atrakcje przygotowane w ramach Strefy Kreatywnego Relaksu na Placu Litewskim w Lublinie.
Z okazji urodzin poetki pokażą Lublin jako miasto literackie, które stało się inspiracją dla twórczości Julii Hartwig. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Rodzice uczniów z województwa lubelskiego złożyli w lipcu ponad 100 tysięcy wniosków o pieniądze na wyprawki szkolne w nowej edycji programu „Dobry Start”. Do ich kieszeni trafiło już blisko 33 miliony złotych. Najwięcej, ponad 5,5 mln otrzymali mieszkający w Lublinie.
Dzieci miały być bite i przekupywane słodyczami. Sytuacja wyszła na jaw, gdy rodzice wysłali córkę do przedszkola z podsłuchem w ulubionej zabawce. – Okazało się, że płakała przez cały dzień – mówią nasi rozmówcy.
Ratownictwo medyczne i dietetyka to dwa nowe kierunki proponowane przez Wydział Nauk o Zdrowiu Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie. O przyczynach ich powstania i szczegółach opowiedział w studio Dziennika Wschodniego dr n. med. Marian Przylepa, prof. AWP - dziekan wydziału Nauk o Zdrowiu.
Konstanty Smolira to tegoroczny maturzysta, ale również młody matematyk, który odniósł już pierwsze sukcesy na międzynarodowej scenie królowej nauk. O jego sukcesach głośno jest już od jakiegoś czasu, a my zapytaliśmy o kulisy tych wydarzeń i plany młodego geniusza na przyszłość.
Profesor Politechniki Lubelskiej został członkiem prestiżowego zespołu, który będzie weryfikował wnioski o przyznanie dotacji do programów naukowych.
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Świdniku przystąpił do długoterminowego projektu Erasmus „VR-SEN”. Na nauczycieli czekają szkolenia, a na uczniów nowe metody nauki.
O to stanowisko starało się troje kandydatów. Ale żaden z nich nie został dyrektorem delegatury Kuratorium Oświaty w Białej Podlaskiej.
Przed uczniami ostatni miesiąc wakacji. Ich szkoły jednak już przygotowują się na pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym. Jak funkcjonują w czasie wolnym od zajęć, co dzieje się w budynkach szkolnych i jak funkcjonuje kadra nauczycielska w czasie wakacji - o tym opowiadał dyrektor Szkoły Podstawowej nr 29 im. Adama Mickiewicza w Lublinie dr Jerzy Jarosiński.
Młodzież ze Świdnika wzięła udział w pierwszym spotkaniu z cyklu „W pilotce dziadka”. Tamtejsza Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna planuje kolejne
Z początkiem nowego roku szkolnego, Katolicki Uniwersytet Lubelski zainauguruje działalność Collegium Medicum. Uczelnia utworzy nowe kierunki studiów i będzie rozwijać badania medyczne.