Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Od przeproszenia pani wójt dyrektorka wiejskiej podstawówki miała uzależnić zatrudnienie nauczycielki. Tak twierdzi zainteresowana. Nie zgodziła się. Etatu w szkole nie ma. Zainteresowała sprawą prokuraturę. Wszczęto śledztwo.
Prawie 46 mln złotych otrzymają szkoły w regionie. Dzięki temu uczniowie będą mieli płatne staże, dodatkowe zajęcia specjalistyczne, a pracownie i sale dydaktyczne zostaną doposażone.
Świdnicki NZOZ „Marmed” aktywnie włącza się w obchody Różowego Października, uczestnicząc w XVII edycji „Gabinet z różową wstążką”. W ramach akcji mieszkanki mają możliwość wykonania USG piersi w obniżonej cenie.
Byli Polakami i patriotami. Przed wojną Żydzi stanowili blisko 40 procent mieszkańców Zamościa. O ich zagładzie, ale również o tym, jak ważny mieli wkład w rozwój i historię miasta mówiono w środę podczas Marszu Pamięci. Odbył się kolejny raz w 82. rocznicę likwidacji getta.
Praca na miejscu wypadków drogowych, pokaz resuscytacji i pies ratowniczy w akcji. Co jeszcze przygotowała Politechnika Lubelska na II edycję Dnia Bezpieczeństwa?
Budowlanka murem za lipą – pod tym hasłem uczniowie z Chełma zorganizowali protest. Sprzeciwiają się dalszemu niszczeniu starej lipy.
Akademia Wincentego Pola, jedna z najstarszych lubelskich uczelni niepublicznych w Lublinie obchodzi 25-lecie. O historii, teraźniejszości i przyszłości uczelni, w której na 16 kierunkach studiów magisterskich i licencjackich oraz blisko 60 kierunkach studiów podyplomowych uczą się studenci z ponad 60 krajów rozmawiamy z doc. Henrykiem Stefankiem, założycielem, Prezydentem i Kanclerzem Akademii Wincentego Pola (do października 2021 Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola) oraz dr Dorotą Stefanek – Langham, prorektorem ds. międzynarodowych.
Dzień Edukacji Narodowej: z okazji święta w całym województwie uhonorowano 445 nauczycieli i dyrektorów szkół.
Co zawody, to sukces. Pasjonaci robotyki ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim już szykują się do kolejnych wyzwań. Jako jedyni reprezentanci szkół z naszego regionu wezmą udział w finałach Mistrzostw IT 2024.
Półtora miesiąca od rozpoczęciu roku szkolnego nieobce są już im szkolne korytarze i kadra pedagogiczna. Teraz oficjalnie wstąpili w poczet uczniów.
Dzień Edukacji Narodowej to okazja, by szczególnie docenić pracowników oświaty. I tak też się stało w Zamościu. Nagrody prezydenta miasta odebrało 11 dyrektorów, 16 nauczycieli podstawówek i przedszkoli, a także 19 kolejnych pracowników placówek ponadpodstawowych.
Były już dwa krótkie, jednodniowe pobyty. Teraz trwa dłuższy, tygodniowy turnus. Dzieci z Głochołazów na Opolszczyźnie odpoczywają na Roztoczu. Zaprosili je myśliwi.
Jak co roku, placówki oświatowe świętują Dzień Edukacji Narodowej. W jednej z chełmskich szkół uroczystości uświetniło wręczenie wyróżnień dla 52 nauczycieli.
W Szkole Muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie odbyły się miejskie obchody dnia Edukacji Narodowej. Były życzenia, nagrody oraz podziękowania za ich codzienną pracę.
Z jakimi problemami zmaga się Politechnika Lubelska? Czy studentów przybywa? Jakie inwestycje będzie realizowała uczelnia w rozpoczynającym się roku akademickim? Które z kierunków na Politechnice Lubelskiej są najbardziej przyszłościowe? Na te i inne pytania odpowiedział w programie Dzień Wschodzi z pytaniem na 6 rektor Politechniki Lubelskiej prof. Zbigniew Pater.
W 1974 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 40 w Lublinie po raz pierwszy usłyszeli tu szkolny dzwonek. Od tamtej pory wykształciło się tysiące lublinian.
W Lublinie kształci się ponad 60 tysięcy studentów. Sprawdziliśmy, ilu z nich wybrało niepubliczne uczelnie i gdzie są jeszcze wolne miejsca
Weterynaria to jeden z najpopularniejszych kierunków studiów w Lublinie. W tym roku o jedno miejsce ubiegało się tu siedmioro kandydatów. Ze 118 chętnych, 29 osób dostało upragniony indeks. A przez lata wykształciło się tu około 8,5 tys. lekarzy weterynarii. Dziś Wydział Medycyny Weterynaryjnej obchodzi 80. rocznicę powstania. Zobaczcie galerię zdjęć z obchodów tego święta na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.
To już po raz 24. w WSEI rozpoczyna studia pierwszy rocznik. Przez prawie ćwierć wieku prywatna uczelnia urosła do jednej z największych placówek akademickich w Lublinie.
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, najstarsza w regionie uczenia niepubliczna, w czwartek zainaugurowała nowy rok akademicki 2024/2025. Naukę przy ul. Bursaki rozpoczyna aż 716 pierwszaków, z czego 250 na informatyce, najwięcej w 27-letniej historii uczelni.
Nie wszystkie się przyjęły, ale w ich miejsce już posadzono nowe. W sumie w ramach akcji „Zielone płuca dla Zamościa” przybyło około 600 drzew, a w czwartek kilkaset kolejnych roślin, które przy jednym z przedszkoli stworzą ogród sensoryczny.
„Miasto nieistniejące” - tak zatytułowana jest wystawa, która w piątek (11 października) zostanie otwarta w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Zamościu.
Gdyby nie została zlikwidowana, to miałaby 80 lat. Choć od sześciu lat już nie istnieje, to absolwenci szkoły wciąż trzymają się razem. Właśnie zorganizowali kolejny zjazd.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył dzisiaj akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród kilkudziesięciu nowych profesorów nie zabrakło przedstawicieli lubelskich uczelni: Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Instytutu Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki.
To była już czwarta inauguracja w Akademii Zamojskiej, która formalnie działać zaczęła jesienią 2021. We wtorek oficjalnie rok akademicki zaczął się w Zamościu przeszło 1200 studentów, z czego ponad 500 „pierwszoroczniaków”.