Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Uczniowie z powiatu puławskiego egzaminów ósmoklasisty nie mogą zaliczyć do udanych. W skali województa sporo im zabrakło do liderów. W samym powiecie najlepiej wypadli absolwenci z gminy Baranów, którzy wyprzedzili m.in. miasto Puławy.
Ósmoklasiści czekali na ten dzień od 16 maja. Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki egzaminów ósmoklasisty. Każdy zdał, ale wynik przełoży się na ilość punktów, która pomoże dostać się do wymarzonej szkoły średniej.
Od 24 czerwca, czyli od początku wakacji, na drogach województwa lubelskiego doszło do pięciu wypadków ze skutkiem śmiertelnym. W sumie w różnego rodzaju zdarzeniach drogowych rannych zostało 40 osób – mówi młodszy aspirant Renata Szpakowska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
Dobre stopnie w szkole, osiągnięcia artystyczne i sportowe procentują. Zdolna młodzież w nagrodę za swoje wyniki od dęblińskich samorządowców otrzymała oryginalną nagrodę - bezpłatny lot śmigłowcem.
Profesor Michał Zembala, kardiochirurg i transplantolog został powołany na prorektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W planach ma budowę nowego centrum sercowo-naczyniowego.
Już dzisiaj o 18:00. w kolejnym odcinku naszego podcastu poruszamy niezwykle ważny temat – mechanizmy obronne, czyli sposoby, dzięki którym radzimy sobie z trudnymi emocjami. Tradycyjnie gospodarzami są psycholożka, psychoterapeutka — Klaudyna Sadowska oraz Krzysztof Kot.
Karol Sudewicz, radny z PiS nie jest dyrektorem kompleksu OHP w Roskoszy pod Białą Podlaską. Jego miejsce zajęła Elżbieta Sokołowska, działaczka kultury związana z Lewicą.
Subwencja nie wystarcza. Do oświaty trzeba dokładać. I to dużo. Za dużo. A zadłużonego miasta na to nie stać. Więc władze Zamościa zapowiadają szukanie oszczędności. Mogą być cięcia w tzw. godzinach niesubwencyjnych oraz dodatkach motywacyjnych dla nauczycieli.
Występy artystów z Litwy, Polski i Ukrainy oraz spacery z przewodnikiem – tak miasto świętowało kolejną rocznicę zawarcia Unii Lubelskiej.
Wnuki pod rękę z dziadkami zwiedzali dzisiaj Politechnikę Lubelską. Wśród atrakcji znalazły się tunel aerodynamiczny, modele pojazdów stworzone przez PL i pokazy driftu.
Początek wakacji to czas podsumowań tego, co działo się w trakcie roku szkolnego. Wielkim sukcesem była kolejna odsłona programów „Przedsiębiorcze Dzieciaki” oraz „Przedsiębiorcza Młodzież” organizowanych przez lubelski Ratusz. Dzisiaj gościem porannego cyklu Dzień Wschodzi, jest Monika Król, wicedyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin.
"Cudze chwalicie, swego nie znacie". Wakacje rozpoczęły się na dobre, to dobra okazja by poznać lubelskie zabytki.
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej ma nowych doktorów i doktorów habilitowanych. W czwartek w auli Wydziału Prawa i Administracji UMCS odebrali tytuły naukowe z rąk rektora Radosława Dobrowolskiego.
Zamość obok Nowego Sącza i Wrocławia zdobył tytuł lidera edukacji w rankingu Związku Miast Polskich. Zapracowali na to ósmoklasiści pisząc świetnie swoje egzaminy w ostatnich latach, a także władze miasta, które świetnie zarządzając i finansując edukację.
W Lublinie po ostatnim dzwonku w roku szkolnym 2023/24 nastał czas remontów infrastruktury sportowej. W kilku szkołach po wakacjach na uczniów czekać będą odnowione obiekty sportowe.
Wakacje to czas wyjazdów, zabaw i przygód, zwłaszcza dla najmłodszych. Jednak beztroski wypoczynek może wiązać się z różnymi zagrożeniami. O tym, jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo podczas letnich wojaży, rozmawialiśmy z Wojciechem Dzikowskim z Katedry Edukacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
Miasto przypomina potrzebującym wsparcia mieszkańcom o możliwości skorzystania z pomocy w obszarze uzależnień i ich profilaktyki. Z pomocy mieszkańcy będą mogli skorzystać również w czasie wakacji. Kampanię przeciwko narkotykom prowadzi również lubelska policja.
Już od 1 lipca rodzice dzieci i młodzieży do 20 roku życia będą mogli składać wnioski o dofinansowanie w wysokości 300 zł na wyprawkę szkolną. Wszystko w ramach programu Dobry Start.
Wakacje to czas beztroski i zabawy, jednak dla organizatorów kolonii i obozów to również okres wzmożonej pracy i odpowiedzialności. Bezpieczeństwo najmłodszych uczestników wypoczynku jest priorytetem, dlatego Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie prowadzi regularne kontrole tych miejsc. Gościem porannej rozmowy Dzień Wschodzi, jest dr Renata Gawron, kierownik działu Nadzoru Sanitarnego WSSE w Lublinie.
W tegorocznym programie "Lato w mieście" na uczniów czeka wiele nowości i sprawdzonych hitów. O szczegółach w rozmowie Dzień Wschodzi, opowiada nam Iwona Haponiuk, zastępca dyrektora wydziału sportu Urzędu Miasta Lublin.
Wakacje rozpoczęły się Piknikiem Rodzinnym z nauką za Pan Brat! Na kampusie Politechniki Lubelskiej odbyło się wydarzenie łączące edukację, zabawę i integrację.
O tym, co można znaleźć w ziemi, jak rozpoznawane są artefakty i jak wyglądają prace archeologiczne, rozmawiamy z Dariuszem Kopciowskim, wojewódzkim konserwatorem zabytków oraz Agnieszką Stachyrą, naczelnik Wydziału Inspekcji Zabytków Archeologicznych
Kierowała szkołą wiele lat. A kończąc ten rok szkolny się z nią oficjalnie rozstała. Dyrektor Elżbietę Sękowską, pożegnała w piątek cała społeczność Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie. Z placówką pożegnał się też wieloletni wicedyrektor Andrzej Szum.
Lublin Skills Up - Apetyt na sukces w gastro, to hasło projektu dla młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, która chce w przyszłości pracować w branży gastronomicznej.
Dziś odebrali świadectwa, od jutra mogą wypoczywać. Laby mają nieco ponad dwa miesiące. Dzwonek usłyszą dopiero w poniedziałek, drugiego września.