Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
O dużych pieniądzach pozyskanych przez miasto na tworzenie Branżowych Centrów Umiejętności w dzisiejszej rozmowie Krzysztofa Kota z Iwoną Nowakowską, wicedyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania UM Lublin oraz Anną Wawruch-Lis, dyrektor Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych w Lublinie.
Każda złotówka jest ważna, każda jest potrzebna tym, którzy pomagają ubogim a często i bezdomnym – mówi Sylwia Niemirowska – prezeska Bractwa Miłosierdzia im. Brata Alberta w Lublinie. Na półmetku wakacji już zabezpieczamy jesień i zimę dla potrzebujących. A potrzeby są ogromne.
Uniwersytet Medyczny w Lublinie rozpoczyna współpracę z klubem sportowym „Lublinianka Junior”. Będą razem zachęcać do aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia oraz podnosić kwalifikacje medyczne trenerów.
Nie udało się rozstrzygnąć przetargu na budowę boiska wielofunkcyjnego z zadaszeniem wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w ramach ministerialnego programu Olimpia przy Szkole Podstawowej w Kodeńcu w gminie Dębowa Kłoda w powiecie parczewskim. Nikt nie zgłosił się do przetargu. Wójt Grażyna Lamczyk nie daje za wygraną i zapowiada, że lada dzień ogłoszone zostanie kolejne postępowanie przetargowe.
W dzisiejszym odcinku podcastu "Dla WAS" prowadzonego przez Klaudynę Sadowską i Krzysztofa Kota, zgłębiamy temat osobowości depresyjnej. Rozmowa, pełna refleksji i empatii, koncentrowała się na różnicach między stanami depresyjnymi a osobowością depresyjną, a także na sposobach radzenia sobie z tymi trudnościami.
Dziś Katolicki Uniwersytet Lubelski obchodzi 106. urodziny. To właśnie KUL-owi Lublin zawdzięcza akademicki status. Z tej okazji zobaczmy, jak na przestrzeni lat zmieniał się sam Uniwersytet i jego okolica.
Ma służyć kobietom w ciąży, noworodkom oraz personelowi medycznemu. Wyzwaniem jest brak dostępu do nowoczesnej technologii budowlanej. Jednak studentkom z Politechniki Lubelskiej udało się zaprojektować w Senegalu Centrum Macierzyństwa z prawdziwego zdarzenia.
Jak wygląda krowa? czy owady można jeść? co to jest resuscytacja psów, a do tego zabawa w laboratorium oraz pomoc dzikim zwierzętom. Uczestnicy programu "Lublin. Zawodowcy" odwiedzili kliniki weterynaryjne Uniwersytetu Przyrodniczego.
Wiemy, w których szkołach w powiecie janowskim uczniowie zdobyli najwyższe średnie wyniki z przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym.
Niemal 300 anglojęzycznych studentów odebrało w czwartek dyplomy ukończenia studiów na kierunku pielęgniarskim w lubelskiej Akademii Nauk Stosowanych im. Wincentego Pola. Absolwenci pochodzą głównie z krajów afrykańskich. W uroczystości wziął udział Francis Ngwenya z Ambasady Zimbabwe w Berlinie. Były łzy wzruszenia, ale i duma z ukończenia studiów.
Złoty, srebrny i trzy brązowe – w sumie pięć medali przywiozło do Zamościa pięciu studentów Akademii Zamojskiej. Zdobyli je podczas Akademickich Mistrzostwach Europy w tenisie stołowym.
W najnowszym odcinku podcastu prowadzący, Krzysztof Kot i mecenas Ewa Urbanowicz oraz gość mecenas dr hab. Marek Kulik, omawiają potencjalne zagrożenia związane z publikowaniem informacji o wakacjach w internecie. Takie działania mogą przyciągać złodziei, którzy wykorzystują publicznie dostępne dane do planowania przestępstw.
Katarzyna Wołoszyn wygrała konkurs na dyrektora zamojskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie. Pokonała szóstkę innych kandydatów.
Niektórym kościołom polonijnym w USA grozi rozebranie lub sprzedaż. Naukowcy z Politechniki Lubelskiej sprawili, że pozostanie o nich pamięć dla przyszłych pokoleń.
Witajcie w kolejnym odcinku podcastu "DLA WAS"! Dziś porozmawiamy o czymś niezwykle ważnym dla naszego zdrowia psychicznego – o wakacjach i ich wpływie na nasz mózg. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego tak ważne jest, aby oderwać się od codziennej rutyny i zrelaksować się w nowym otoczeniu? Czy wiecie, jak prawidłowo odpoczywać, aby naprawdę naładować swoje wewnętrzne baterie?
135 studentów Lubelskiej Akademii WSEI uroczyście zakończyło edukację i może rozpocząć pracę w zawodzie. Otrzymali dyplom, symboliczny czepek pielęgniarski i złożyli przysięgę.
Trwa rekrutacja uzupełniająca i rozpatrywanie odwołań od decyzji komisji. W lubelskich szkołach ponadpodstawowych są jeszcze 542 wolne miejsca.
Pilotażowy projekt miasta cieszy się dużym zainteresowaniem. Blisko 30 lubelskich seniorów oraz ich wnuków dzisiaj zwiedzało gmach Telewizji Polskiej.
Aplikacja pomagająca w monitorowaniu stanu gleby ma pomóc rolnikom. Jej twórcy będą opierać się na badaniach naukowców z KUL.
Ponad 200 absolwentów opuściło mury Uniwersytetu Medycznego z dyplomem w ręku i czepkiem na głowie. Symboliczne ślubowanie rozpoczęło ich nowy etap zawodowy.
Ponad 42 tys. osób zarejestrowało się w systemach rekrutacyjnych lubelskich uczelni. Największym zainteresowaniem cieszy się UMCS, natomiast na kierunku lekarskim na KUL o jedno miejsce walczy 14 osób. Na medycznym podobnie jak w poprzednich latach.
Ponad 100 osób właśnie ukończyło pielęgniarstwo na Lubelskiej Akademii WSEI. To głównie osoby z Nigerii, Zimbabwe i innych krajów afrykańskich.
Studenci z Wydziału Biotechnologii KUL w kwietniu prowadzili badania na lubelskich placach zabaw. Teraz ich projekt został doceniony w międzynarodowym konkursie.
W Lublinie skończyły się kwalifikacje do szkół ponadpodstawowych. Teraz uczniowie mają 3 dni by potwierdzić chęć nauki w danej placówce. A dla tych, którzy nie dostali się do wybranej szkoły są jeszcze wolne miejsca w innych.
Minister nauki dał zielone światło. Filia AWF w Białej Podlaskiej może kształcić event managerów sportu.