Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Gry

1 kwietnia 2010 r.
17:56
Edytuj ten wpis

4 x The Settlers 7: Droga do Królestwa do wygrania

0 0 A A

Grała Katarzyna Skrzynecka, grał Marcin Prokop. Może Ty też chcesz spróbować?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Od razu podpowiadamy, że warto, bo The Settlers 7: Droga do Królestwa to najlepsza odsłona Osadników od wielu, wielu lat. A dokładnie od 1996 roku, kiedy ukazała się gra The Settlers II.

KONKURS

Mamy dla Was 4 gry The Settlers 7: Droga do Królestwa. Jak je zdobyć?
Napisz recenzję dowolnej gry z serii The Settlers.
Forma recenzji: dowolna.
Długość recenzji: nie więcej niż 6 000 znaków.
Termin nadsyłania prac: 12 kwietnia.
Gdzie wysyłać: gramy@dziennikwschodni.pl

Historia człowieka z flagą

Produkcja studia Blue Byte z 1996 roku była jedną z najpopularniejszych gier w tamtych czasach. Z dwóch powodów.
Pierwszym był sam pomysł: budowa gospodarczej potęgi.

Zaczynaliśmy od zera, czyli paru osadników. Na dzień dobry trzeba było postawić tartak, który dostarczał nam pierwszego budulca. Potem wysłać geologów w górzyste tereny, żeby poszukiwali surowców.

Potem kopalnie, magazyny i budynki produkujące odpowiednie narzędzia. W międzyczasie: chlew, oborę, farmę. Potem browar… A potem nagle się okazywało, że nasza osada co prawda ślicznie się rozwija, ale zaczyna brakować niektórych surowców, w magazynach leżą z trudem wyprodukowane, ale niepotrzebne narzędzia. Co gorsza, gdzieś na północy pojawili się inni osadnicy.

Bawiąc się suwakami i próbując uzdrowić gospodarkę musieliśmy inwestować w rekrutację armii i stawianie budynków czysto militarnych.

Wszystko było proste, jasne, ale dawało mnóstwo możliwości. I frajdy. To drugi powód popularności Osadnikow nr 2. Grafika była sympatyczna, nasi Osadnicy wędrujący z flagami robili po drodze różne dziwne rzeczy. Fajnie się w to grało i oglądało.
Osadnicy wracają do formy

Różne dziwne rzeczy robili też twórcy kolejnych Settlersów. Gry były coraz prostsze, a wszystko samo się robiło i samo budowało. Na szczęście ostatnio to się zmieniło. W niedawno wydanej grze The Settlers: Narodziny Kultur mieliśmy właściwie to samo, co w dwójce, tylko w ładniejszej grafice.

Teraz, w pełnoprawnej kontynuacji zmian jest znacznie więcej. Przede wszystkim wprowadzono punkty zwycięstwa. Wybieramy miedzy drogą ekonomiczna, militarną i naukową. Każda wymaga innego podejścia, stawiania innych budynków i wypełniania innych misji. Każda przynosi wspomniane punkty, które decydują o wygranej.
Bardzo dobrej formy

Świetnie sprawdza się to zwłaszcza w potyczkach sieciowych. W takiej, na specjalnej imprezie zorganizowanej przez Ubisoft Polska swoich sił spróbowała Katarzyna Skrzynecka, Marcin Prokop i Ania Bosak. I tu kolejna zaleta: z całej trójki tylko Marcin Prokop miał wcześniej większa styczność z grami, ale radziła sobie równie dobrze (dość wspomnieć, że pojedynek wygrała Skrzynecka). Opanowanie mechanizmów rozgrywki nie stanowi wielkiej trudności, a doświadczeni gracze nie będą narzekać na brak wyzwań.

Gra zbiera już bardzo dobre recenzje, trudno się w niej do czegokolwiek przyczepić. The Settlers 7: Droga do Królestwa to rzadki przypadek gry, którą można polecić każdemu

Pozostałe informacje

Szkoła z wartościami i tradycją – „Szóstka” świętuje jubileusz
ZDJĘCIA
galeria

Szkoła z wartościami i tradycją – „Szóstka” świętuje jubileusz

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie w tym tygodniu obchodzi 90. urodziny. W uroczystościach uczestniczyli dawni i obecni uczniowie.

Pijany uderzył w latarnię w Dęblinie. To nie było jego jedyne przewinienie

Pijany uderzył w latarnię w Dęblinie. To nie było jego jedyne przewinienie

Ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, narkotyki w kieszeni i pozytywny wynik testu na obecność środków odurzających – to bilans poniedziałkowej jazdy 26-latka z powiatu ryckiego. Mężczyzna, kierując Hondą, stracił panowanie nad pojazdem i zakończył swoją podróż na przydrożnej latarni przy ul. Podchorążych w Dęblinie.

Witajcie w Polsce! Łydka Grubasa akustycznie
koncert
23 listopada 2024, 20:00

Witajcie w Polsce! Łydka Grubasa akustycznie

To będzie prawdziwa petarda! Po raz pierwszy Łydka Grubasa zagra wyłącznie program akustyczny. Usłyszymy nowe aranżacje i nowe instrumenty. Jak brzmią stare utwory w nowych aranżacjach? Przekonamy się już w najbliższą sobotę.

Lubelscy pracodawcy wyróżnieni za dbałość o bezpieczeństwo pracy

Lubelscy pracodawcy wyróżnieni za dbałość o bezpieczeństwo pracy

Ponad 40 pracodawców oraz trzech Społecznych Inspektorów Pracy uhonorował Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie podczas piątkowej gali. Wyróżniono także gospodarstwo rolne z powiatu łukowskiego, które uczestniczyło w ogólnopolskim konkursie. Gala była okazją do podsumowania działalności w zakresie ochrony pracy.

Zagłębie Lubin - Motor Lublin. Tym razem długo kazali czekać na gola (relacja na żywo)

Zagłębie Lubin - Motor Lublin. Tym razem długo kazali czekać na gola (relacja na żywo)

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Zagłębie Lubin - Motor Lublin. Początek spotkania o godz. 18.

Spektakl „W maju się nie umiera…” na Lubelszczyźnie
teatr
24 listopada 2024, 18:00

Spektakl „W maju się nie umiera…” na Lubelszczyźnie

Krasnystaw, Zamość, Szczebrzeszyn i Drelów, to miejscowości w których, w najbliższych dniach będzie można zobaczyć wyjątkowy spektakl „W maju się nie umiera. Historia Barbary Sadowskiej” opowiadający przejmującą historię matki Grzegorza Przemyka.

30 lat minęło. Liceum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętuje jubileusz
galeria

30 lat minęło. Liceum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętuje jubileusz

Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętowało 30-lecie swojej działalności podczas uroczystej gali, która odbyła się w czwartkowy wieczór w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Droga eskpresowa S12

Jest decyzja środowiskowa dla S12 na zachód od Puław

Na tą decyzję czekali kierowcy z całego powiatu puławskiego, a także zwoleńskiego i Radomia. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy drogi ekspresowej od obwodnicy Puław do Radomia.

Ostatnie posiedzenie sądu w sprawie Łukasza W. odbyło się w piątek, 22 listopada, na dzień przed 35. urodzinami mężczyzny
wyrok

Strzały padły pod wiejską remizą. Łukasz W. winnym usiłowania zabójstwa

Nie miał bezpośredniego zamiaru pozbawienia życia mężczyzny, którego postrzelił, ale jest winnym usiłowania zabójstwa – orzekł sąd. I skazał mieszkańca wsi Zadębce, również za groźby karalne, na łączną karę 8 lat i 7 miesięcy więzienia.

Znowu może być ślisko. IMGW ostrzega
Ostrzeżenia pogodowe

Znowu może być ślisko. IMGW ostrzega

Dzisiaj od popołudnia do jutrzejszego poranka mogą występować oblodzenia na drogach i chodnikach w naszym województwie. Ostrzeżenia dotyczą wszystkich powiatów.

dr Marek Paździor, z-ca dyrektora SP ZOZ w Puławach do spraw lecznictwa i szef oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej

Konkurs na dyrektora szpitala w Puławach. Kto wypadł najlepiej?

Właśnie zakończyły się rozmowy kwalifikacyjne z piątką kandydatów, która przystąpiła do konkursu na dyrektora SP ZOZ w Puławach. Wybór komisji jest jednoznaczny. Ostateczną decyzję podejmie jednak zarząd powiatu.

Żelbet - fundament nowoczesnej architektury i inżynierii

Żelbet - fundament nowoczesnej architektury i inżynierii

Żelbet, połączenie betonu i stali zbrojeniowej, zrewolucjonizował budownictwo i zmienił oblicze naszych miast. Innowacyjna technologia umożliwiła tworzenie konstrukcji o niespotykanej dotąd wytrzymałości, trwałości i wszechstronności.

Obróbka metali - frezowanie, toczenie, gięcie. Jakie techniki warto znać?

Obróbka metali - frezowanie, toczenie, gięcie. Jakie techniki warto znać?

Obróbka metali fascynuje od wieków, kształtując naszą cywilizację. Choć może wydawać się tematem zarezerwowanym dla inżynierów i specjalistów, w rzeczywistości otacza nas na każdym kroku.

Podpisanie umów w ramach Działania 7.8 FEL 2021-2027 w dniu 8 listopada 2024 roku, fot. Michał F. Lenart UMWL

Rozwój ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w regionie dzięki Funduszom Europejskim

Niebawem rozpocznie się realizacja projektów dotyczących wsparcia podmiotów leczniczych, udzielających świadczeń w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. W dniu 8 listopada 2024 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Piotr Breś wraz z przedstawicielami 10 podmiotów leczniczych podpisali 11 umów o dofinansowanie projektów o łącznej wartości niemal 106 mln zł, z czego blisko 80 mln zł to wsparcie ze środków unijnych.

Meble Hotelowe – Jak zaprojektować estetyczną i funkcjonalną przestrzeń hotelową?

Meble Hotelowe – Jak zaprojektować estetyczną i funkcjonalną przestrzeń hotelową?

Jaka powinna być przestrzeń hotelowa? Przede wszystkim funkcjonalna, praktyczna, ale również maksymalnie estetyczna - taka, która pozwali na zapewnienie komfortu i wyjątkowego doświadczenia wszystkim odwiedzającym. Tworzenie przestrzeni hotelowej to zadanie wymagające nie tylko znajomości zasad ergonomii, ale także zrozumienia potrzeb gości oraz estetyki.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium