Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Od strony Zamościa w ulicę Krasnobrodzką da się wjechać, ale nie ma możliwości przejazdu nią do końca. Stąd objazdy, które obowiązują od poniedziałku. Z czego wynikają te utrudnienia?
Na terenie po fabryce wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana będą mogły powstać bloki mieszkalne, biurowce lub „akademiki”. Zezwoliła na to Rada Miasta, zatwierdzając nowy plan zagospodarowania terenu zarezerwowanego dotychczas pod przemysł.
Jeszcze we wrześniu otwarte mają być dla kierowców nowe drogi zbudowane w sąsiedztwie powstającego Dworca Metropolitalnego. Zakończenie jego budowy powinno nastąpić w lutym przyszłego roku – taki termin widnieje w umowie.
Firma chcąca zbudować w Lublinie elektrociepłownię, które paliwem miałyby być odpady, zabiera się za konsultacje z mieszkańcami miasta. Ich pierwszy etap ma trwać od poniedziałku do środy.
Później niż zakładano ruszy budowa drugiej części ośrodka piłkarskiego nad Bystrzycą. Lubelska Akademia Futbolu wciąż nie ma zgody na budowę, choć miała ją zdobyć do 15 września. Winą za to obarcza urzędników i prosi Ratusz o więcej czasu.
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie daje zielone światło kraśnickiemu Zakładowi Odzysku Energii, który przeciwnicy określają wprost spalarnią śmieci. Inwestor z wydanego przez RDOŚ uzgodnienia jest zadowolony, w przeciwieństwie do tych, którzy nie chcą by w mieście taka inwestycja powstała
Trwają przymiarki do budowy obwodnicy Łęcznej. Najpierw trzeba jednak ustalić przebieg nowej trasy. Na razie brane są pod uwagę warianty.
Z opóźnieniem zakończą się dwie kraśnickie inwestycje. Chodzi o zabytkową kamienicę przy ul. Kościuszki 26 i modernizację krytej pływalni. A w ogóle nie powstanie hala sportowa przy Zespole Placówek Oświatowych nr 1.
Na ten widok kierowcy poruszający się na co dzień drogą z Góry Puławskiej w kierunku Janowca czekali od lat. Rozpoczęła się długo oczekiwana budowa nowej nawierzchni. Na miejscu pracuje już ciężki sprzęt. Odcinkowo obowiązuje ruch wahadłowy.
Na trybunach nowego stadionu może usiąść 1200 osób, a na jego otwarcie przyjechali byli trenerzy reprezentacji Polski i znani piłkarze. Pokazowy mecz komentował zaś Dariusz Szpakowski.
Będzie miała 23 kilometry długości i ominie rezerwat Pławanice. Drogowcy rozpoczęli poszukiwania firmy, która zaprojektuje i wybuduje nową część drogi ekspresowej nr 12.
Do Urzędu Miasta wpłynął nowy wniosek spółki TBV Investment o pozwolenie na budowę ścieżki i placu zabaw na górkach czechowskich. Poprzedni wniosek spotkał się z odmową, którą Ratusz tłumaczył nieścisłościami w dokumentacji złożonej przez spółkę.
Wraca pomysł budowy przeprawy miedzy Kazimierzem Dolnym i Janowcem. Oba brzegi rzeki miałaby połączyć kładka pieszo-rowerowa. Władze województwa ogłosiły już pierwszy przetarg, ale o kosztach całej inwestycji mówić nie chcą. – Trudno wróżyć z fusów – przyznaje jeden z wicemarszałków.
Miasto przedstawiło koncepcję zagospodarowania terenu dawnego dworca PKS. Powstanie tu nowoczesny biurowiec, ale to miejsce wciąż będzie pełnić funkcję dworcową.
Drogowcy z GDDKiA wybrali najkorzystniejsze oferty w przetargach na zaprojektowanie i budowę trzech odcinków drogi ekspresowej S17 między Zamościem a Hrebennem, o łącznej długości około 48,5 km.
To ma być inwestycja za 5 miliardów złotych. Na terenie miasta Kraśnik i gminy Kraśnik ma powstać GreenZero Park – najpierw farma fotowoltaiczna o mocy od 300 do 500 MW, później fabryka do produkcji nanopowłok.
30 mln zł chcą dostać władze Lublina na przedłużenie ul. Kłopotowskiego (dalszy ciąg ul. Węglarza) oraz przebudowę ul. Wallenroda. Ratusz złożył już wniosek o dotację z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jeżeli ją dostanie, odpadnie mu połowa kosztów.
To nie będzie zwykłe szkolne boisko, ale „powiatowe centrum treningowe”. Inwestycję przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim zrealizuje za blisko 8,5 mln złotych Zakład Wapienno-Piaskowy Bełżec Sp. z o.o.
Najtańsza oferta była wyższa od zakładanego budżetu inwestycji aż o 6 mln zł. Najdroższa opiewała na prawie 10 milionów więcej, niż zamierzał wydać samorząd. Co będzie z budową nowoczesnego muzeum w Wiosce Gotów w Masłomęczu?
Miejscowi rozumieją, że duże inwestycje rządzą się własnymi prawami i muszą trwać. Ale jednak sposób prowadzenia prac w miejscach, gdzie przebudowywana jest droga krajowa nr 17 na odcinku z Zamościa do Łabuń, nie wszystkim się podoba.