Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

28 listopada 2012 r.
18:56
Edytuj ten wpis

Kończą się limity w szpitalach: Do lekarza w przyszłym roku

0 4 A A
Chociaż czas oczekiwania na wizytę w ogólnej poradni okulistycznej przy SPSK nr 1 w Lublinie nie jes
Chociaż czas oczekiwania na wizytę w ogólnej poradni okulistycznej przy SPSK nr 1 w Lublinie nie jes

W wielu szpitalach kończą się już limity określone w umowach z NFZ. Z tego powodu trzeba czekać kilkadziesiąt, a nawet ponad sto dni na wizytę u specjalisty

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie trzeba czekać ponad sto dni na wizytę m.in. w poradni kardiologicznej, alergologicznej, diabetologicznej i foniatrycznej.

Natomiast w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej najdłuższe kolejki są do diabetologa, gastroente-rologa i do neurologa: trzeba czekać nawet cztery lub pięć miesięcy. W poradni kardiologicznej dla dzieci i takiej samej dla dorosłych, trzeba czekać ok. trzech miesięcy, a na wizytę u urologa – dwa. Na wcześniejszą wizytę mogą liczyć osoby, które kon-tynuują leczenie u jednego z tych specjalistów.

Ale nie wszędzie ma to znaczenie. – W przypadkach stabilnych, przy kontynuacji leczenia, pacjenci są również informowani, że mogą zostać przyjęci w roku następnym – mówi Marta Podgórska, rzecznik prasowy SPSK nr 4 w Lublinie. W tym szpitalu problem dotyczy przede wszystkim poradni endokrynologicznej, do której można się zapisać dopiero na koniec marca. W poradni ortopedycznej, reumatologicznej i neurologicznej wolne miejsca są w lutym.

Natomiast w SPSK nr 1 w Lublinie jedna z najdłuższych kolejek jest do poradni chirurgii naczyniowej i angiologii – trzeba czekać 99 dni. Niewiele mniej trzeba czekać na wizytę w poradni onkologicznej (90 dni), a spore kolejki są też np. do kardiologa (67 dni), diabetologa (63 dni) i endokrynologa (53 dni).

Z kolei w przyszpitalnej poradni w Chełmie rekordowa kolejka do endokrynologa sięga 147 dni. Czas oczekiwania do poradni kardiologicznej to 94 dni, a do alergologicznej – 87.

Długie kolejki są także do niektórych poradni przy SPSW w Zamościu. Do neurologa i alergologa można się zapisać na kwiecień, do kardiologa na maj, do foniatry na lipiec, a do gastroenterologa dopiero na początek grudnia 2013 r.

Tu przyjmą cię jeszcze w tym roku (przykłady):

* SPSK nr 4 w Lublinie: poradnia ginekologiczno-położnicza, chirurgii ogólnej, chirurgii klatki piersiowej, rehabilitacyjna, neo-natologiczna, kardiochirurgiczna
* Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej: poradnia otolaryngologiczna, chirurgii ogólnej
* Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie: poradnia laryngologiczna, hematologiczna
* Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Lublinie: poradnia ginekologiczno-położnicza, dermatologiczna
* Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki w Zamościu: poradnia chirurgiczna, laryngologiczna, diabetologiczna, geriatryczna, proktologiczna, nefrologiczna
* SPSK nr 1 w Lublinie: poradni chirurgiczna, chirurgii urazowej, leczenia bólu, chirurgii szczękowo-twarzowej, psychiatryczna, ginekologiczno-położnicza, transplantacji szpiku, diagnostyczno-lecznicza.

Pozostałe informacje

Szkoła z wartościami i tradycją – „Szóstka” świętuje jubileusz
ZDJĘCIA
galeria

Szkoła z wartościami i tradycją – „Szóstka” świętuje jubileusz

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie w tym tygodniu obchodzi 90. urodziny. W uroczystościach uczestniczyli dawni i obecni uczniowie.

Pijany uderzył w latarnię w Dęblinie. To nie było jego jedyne przewinienie

Pijany uderzył w latarnię w Dęblinie. To nie było jego jedyne przewinienie

Ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, narkotyki w kieszeni i pozytywny wynik testu na obecność środków odurzających – to bilans poniedziałkowej jazdy 26-latka z powiatu ryckiego. Mężczyzna, kierując Hondą, stracił panowanie nad pojazdem i zakończył swoją podróż na przydrożnej latarni przy ul. Podchorążych w Dęblinie.

Witajcie w Polsce! Łydka Grubasa akustycznie
koncert
23 listopada 2024, 20:00

Witajcie w Polsce! Łydka Grubasa akustycznie

To będzie prawdziwa petarda! Po raz pierwszy Łydka Grubasa zagra wyłącznie program akustyczny. Usłyszymy nowe aranżacje i nowe instrumenty. Jak brzmią stare utwory w nowych aranżacjach? Przekonamy się już w najbliższą sobotę.

Lubelscy pracodawcy wyróżnieni za dbałość o bezpieczeństwo pracy

Lubelscy pracodawcy wyróżnieni za dbałość o bezpieczeństwo pracy

Ponad 40 pracodawców oraz trzech Społecznych Inspektorów Pracy uhonorował Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie podczas piątkowej gali. Wyróżniono także gospodarstwo rolne z powiatu łukowskiego, które uczestniczyło w ogólnopolskim konkursie. Gala była okazją do podsumowania działalności w zakresie ochrony pracy.

Zagłębie Lubin - Motor Lublin. Tym razem długo kazali czekać na gola (relacja na żywo)

Zagłębie Lubin - Motor Lublin. Tym razem długo kazali czekać na gola (relacja na żywo)

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Zagłębie Lubin - Motor Lublin. Początek spotkania o godz. 18.

Spektakl „W maju się nie umiera…” na Lubelszczyźnie
teatr
24 listopada 2024, 18:00

Spektakl „W maju się nie umiera…” na Lubelszczyźnie

Krasnystaw, Zamość, Szczebrzeszyn i Drelów, to miejscowości w których, w najbliższych dniach będzie można zobaczyć wyjątkowy spektakl „W maju się nie umiera. Historia Barbary Sadowskiej” opowiadający przejmującą historię matki Grzegorza Przemyka.

30 lat minęło. Liceum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętuje jubileusz
galeria

30 lat minęło. Liceum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętuje jubileusz

Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętowało 30-lecie swojej działalności podczas uroczystej gali, która odbyła się w czwartkowy wieczór w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Droga eskpresowa S12

Jest decyzja środowiskowa dla S12 na zachód od Puław

Na tą decyzję czekali kierowcy z całego powiatu puławskiego, a także zwoleńskiego i Radomia. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy drogi ekspresowej od obwodnicy Puław do Radomia.

Ostatnie posiedzenie sądu w sprawie Łukasza W. odbyło się w piątek, 22 listopada, na dzień przed 35. urodzinami mężczyzny
wyrok

Strzały padły pod wiejską remizą. Łukasz W. winnym usiłowania zabójstwa

Nie miał bezpośredniego zamiaru pozbawienia życia mężczyzny, którego postrzelił, ale jest winnym usiłowania zabójstwa – orzekł sąd. I skazał mieszkańca wsi Zadębce, również za groźby karalne, na łączną karę 8 lat i 7 miesięcy więzienia.

Znowu może być ślisko. IMGW ostrzega
Ostrzeżenia pogodowe

Znowu może być ślisko. IMGW ostrzega

Dzisiaj od popołudnia do jutrzejszego poranka mogą występować oblodzenia na drogach i chodnikach w naszym województwie. Ostrzeżenia dotyczą wszystkich powiatów.

dr Marek Paździor, z-ca dyrektora SP ZOZ w Puławach do spraw lecznictwa i szef oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej

Konkurs na dyrektora szpitala w Puławach. Kto wypadł najlepiej?

Właśnie zakończyły się rozmowy kwalifikacyjne z piątką kandydatów, która przystąpiła do konkursu na dyrektora SP ZOZ w Puławach. Wybór komisji jest jednoznaczny. Ostateczną decyzję podejmie jednak zarząd powiatu.

Żelbet - fundament nowoczesnej architektury i inżynierii

Żelbet - fundament nowoczesnej architektury i inżynierii

Żelbet, połączenie betonu i stali zbrojeniowej, zrewolucjonizował budownictwo i zmienił oblicze naszych miast. Innowacyjna technologia umożliwiła tworzenie konstrukcji o niespotykanej dotąd wytrzymałości, trwałości i wszechstronności.

Obróbka metali - frezowanie, toczenie, gięcie. Jakie techniki warto znać?

Obróbka metali - frezowanie, toczenie, gięcie. Jakie techniki warto znać?

Obróbka metali fascynuje od wieków, kształtując naszą cywilizację. Choć może wydawać się tematem zarezerwowanym dla inżynierów i specjalistów, w rzeczywistości otacza nas na każdym kroku.

Podpisanie umów w ramach Działania 7.8 FEL 2021-2027 w dniu 8 listopada 2024 roku, fot. Michał F. Lenart UMWL

Rozwój ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w regionie dzięki Funduszom Europejskim

Niebawem rozpocznie się realizacja projektów dotyczących wsparcia podmiotów leczniczych, udzielających świadczeń w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. W dniu 8 listopada 2024 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Piotr Breś wraz z przedstawicielami 10 podmiotów leczniczych podpisali 11 umów o dofinansowanie projektów o łącznej wartości niemal 106 mln zł, z czego blisko 80 mln zł to wsparcie ze środków unijnych.

Meble Hotelowe – Jak zaprojektować estetyczną i funkcjonalną przestrzeń hotelową?

Meble Hotelowe – Jak zaprojektować estetyczną i funkcjonalną przestrzeń hotelową?

Jaka powinna być przestrzeń hotelowa? Przede wszystkim funkcjonalna, praktyczna, ale również maksymalnie estetyczna - taka, która pozwali na zapewnienie komfortu i wyjątkowego doświadczenia wszystkim odwiedzającym. Tworzenie przestrzeni hotelowej to zadanie wymagające nie tylko znajomości zasad ergonomii, ale także zrozumienia potrzeb gości oraz estetyki.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium