Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie.pl

23 października 2018 r.
15:44

Poznaliśmy najlepsze lubelskie smaki

0 A A

Spotkania Smakuj Lubelskie 2018 dobiegły końca. Podczas dwudziestu konferencji miłośnicy regionalnych produktów, wytwórcy żywności oraz członkowie stowarzyszeń i kół gospodyń zdobyli cenną wiedzę na temat promowania swojej kulinarnej działalności.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Spotkania uświetniły pokazy kulinarne oparte na tradycyjnych przepisach, łączące lokalne produkty w niepowtarzalne smaki, a także gry analogowe przygotowane przez animatorów z Lublina.

 Tegoroczne spotkania w ramach cyklu Smakuj Lubelskie 2018 odbyły się w: Chełmie, Hrubieszowie, Włodawie, Parczewie, Białej Podlaskiej, Zamościu, Tomaszowie Lubelskim, Krasnymstawie, Biłgoraju, Janowie Lubelskim, Opolu Lubelskim, Kraśniku, Rykach, Puławach, Świdniku, Lubartowie, Lublinie, Łęcznej, Radzyniu Podlaskim i Łukowie. Głównym punktem każdej konferencji były wykłady prowadzone przez specjalistów z zakresu promocji oraz tworzenia własnej marki na rynku produktów lokalnych. Uczestnicy poznali rolę szlaków kulinarnych w turystyce gastronomicznej, zasady marketingu i efektywnego reklamowania się, reguły i korzyści certyfikacji żywności w Polsce i Unii Europejskiej, a także tajniki współpracy i wsparcia z UMWL dla producentów branży rolno-spożywczej.

 Ciekawym punktem spotkań były pokazy kulinarne przygotowywane przez Elżbietę i Jerzego Wójcików, właścicieli jednej z lubelskich restauracji propagujących zdrową, regionalną kuchnię, a także przez Kamila Kotarskiego, lubelskiego szefa kuchni. Uczestnicy konferencji mogli spróbować m.in. wariacji kulinarnych na bazie certyfikowanych cebularzy lubelskich, zdrowych naleśników, zupy tymiankowej, kaszotto z borowikami czy bigosu z buraków. Animatorzy Grzegorz Olifirowicz oraz Dawid Reja zadbali natomiast o to, aby osobom biorącym udział w spotkaniach nie zabrakło ciekawej rozrywki. W przygotowanych przez nich grach analogowych można było wygrać lot balonem oraz publikacje związane z tradycyjną kuchnią Lubelszczyzny.

 - Książka pt. „Kuchnia Lubelska”, opracowana przez urząd marszałkowski, zawiera przepisy oparte na miejscowych tradycjach i ukazujące atrakcje turystyczne naszego regionu. – ocenia Piotr Rzetelski, radny województwa lubelskiego. Warto podkreślić, że już zdobyła ona nagrodę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w kategorii książek kucharskich, a także uznanie wielu szefów kuchni. Autorem przepisów jest Kamil Kotarski.

Po każdym spotkaniu uczestnicy mieli możliwość zadawania prelegentom pytań. Konferencje i wykłady cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. (Marcin Petruk)

 

Książka pt. „Kuchnia Lubelska”, opracowana przez urząd marszałkowski, zawiera przepisy oparte na miejscowych tradycjach i ukazujące atrakcje turystyczne naszego regionu.

Piotr Rzetelski, radny województwa lubelskiego

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium