Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W kwietniu emeryci i renciści otrzymają "trzynastki", czyli 1878,91 złotych brutto. Ale w niektórych przypadkach świadczenia trafią na pocztę i konta bankowe jeszcze wmarcu.
Lubelscy terytorialsi uczą się pilotowania dronów. Już kolejna grupa żołnierzy z 2. Lubelskiej Brygady OT odbyła podstawowy kurs.
Na polskim rynku zadebiutowała niedawno sieć dyskontów Ufke. A swój pierwszy sklep otworzyła w Białej Podlaskiej. Branżowy portal sugeruje rosyjskie powiązania.
W dzisiejszym programie „Wtorek na dzielni” jesteśmy w Dzielnicy Dziesiątej. Zapytamy Grzegorza Malca, dyrektora Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Lublinie o remont ulicy Kunickiego. To na początek.
Legendarny zespół Elektryczne Gitary zagra w najbliższą niedzielę w lubelskiej hali Globus! Na scenie pojawią się specjalni Goście. Możemy więc spodziewać się zaskakujących duetów i największych przebojów grupy takich jak: „Kiler”, „Jestem z miasta”, „Człowiek z liściem”, czy „Co powie Ryba”.
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zaprasza mieszkańców Lublina na wyjątkowe wydarzenie poświęcone muzyce, sztuce i kulturze Francji.
Ponad 30 tysięcy wniosków o rentę wdowią wpłynęło dotychczas do placówek ZUS w województwie lubelskim. Większość od kobiet.
Miłośnicy zimnej fali i postpunka – szykujcie się na wyjątkowe wydarzenie! W najbliższy piątek (28 marca) legendarny klimat lat 80. odżyje w samym sercu lubelskiej starówki, za sprawą dziennikarza muzycznego Rafała Księżyka, który zabierze nas do świata muzyki niezależnej spod znaku: Siekiery, 1984 czy Variete. Pretekstem do spotkania jest jego najnowsza książka „Fala. Rok 1984 i polski postpunk”.
Sentymentalna podróż przez historię żużla. Wśród eksponatów zobaczymy zabytkowe motocykle żużlowe, będzie też coś specjalnie dla kibiców z Lublina, czyli sekcja poświęcona historii lubelskiego speedwaya oraz klubowe pamiątki.
Kiedyś wyjście do teatru było świętem. Sam pobyt na głośnym przedstawieniu był powodem do chwalenia się w towarzystwie - aktor i współzałożyciel Kompanii Teatr, założyciel Teatru w Remizie, Teatru Seniora. W przeszłości aktor lubelskiego Teatru im. H. Ch. Andersena oraz Kompanii Teatr i Teatru Provisorium oraz ultramaratończyk. Michał Zgiet opowiada nam nie tylko o teatrze
Krew jest cennym lekarstwem, którego nie da się wyprodukować w warunkach laboratoryjnych. Dlatego tak ważne jest dzielenie się nią. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaprasza na cotygodniowe akcje oddawania krwi.
Lubelska Federacja Fantastyki Feniks zaprasza do Galerii Labirynt na spotkanie autorskie z pisarzem Marcinem Moniem, które odbędzie się we wtorek (25 marca). Marcin Moń to autor najnowszej powieści fantastycznej pt. „Oko bez powieki”.
Mam takie marzenie, by w przyszłości każdy biegle posługiwał się językiem angielskim. A od kiedy najlepiej zacząć się uczyć? Od przedszkola - mówi lubelski kurator oświaty Tomasz Szabłowski. W Lublinie rozpoczął się pilotażowy program ,,Przedszkolak w świecie dwujęzyczności".
Pielęgniarstwo czy kryminologia? A może inżynieria lotnicza? UMCS czy KUL? Sprawdzamy, jakie są najpopularniejsze kierunki i jakie nowości oferują publiczne uczelnie w województwie lubelskim. I kiedy mają dni otwarte, i kiedy zaczyna się rejestracja kandydatów na studia.
12 i 13 kwietnia na Rynku Starego Miasta w Lublinie będą regionalne potrawy, rękodzieło i świąteczne ozdoby. Wszystko w ramach Jarmarku Wielkanocnego. A lokalni producenci już mogą się zgłaszać.
Z darmowej szczepionki skorzysta 1000 seniorów, którzy dotąd nie byli zaszczepieni. Zgłoszenia można już składać w wybranych przychodniach.
Infrastruktura miejska często nie nadąża za szybkim rozwojem miast. Podobnie jest w niektórych miejscach Lublina. Uwagę na to zwróciła naszej redakcji Czytelniczka mieszkająca na Węglinie. Jej zdaniem, na jednej z tutejszych ulic często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji.
20-latek przez kilka miesięcy ukrywał się przed policją. Ma do odsiadki wyrok.
To ważna informacja dla osób przemieszczających się autobusami w okolicach Ogrodu Saskiego. Zmiana będzie obowiązywać przez trzy dni.
Zastrzyk gotówki popłynie do najlepszych studentów w Polsce, a w tym także dla tych z Lubelszczyzny. W sposób szczególny wyróżniona została lubelska uczelnia.
W nocy z 29 na 30 marca zmienimy czas z zimowego na letni. Wskazówki zegarów przesuniemy z godz. 2.00 na 3.00, przez co będziemy spać godzinę krócej. Do czasu zimowego wrócimy w ostatni weekend października.
Temperatura w Bogdance rośnie. Wszystkie związki zawodowe działające w kopalni są zdeterminowane w obronie miejsc pracy. Na 8 kwietnia zapowiadają wielką manifestację w centrum Lublina pod hasłem „Stop likwidacji Bogdanki i degradacji regionu”.
Prawie 72 mln zł wsparcia otrzymało 20 samorządów woj. lubelskiego na inwestycje związane z gospodarką wodno-ściekową na terenach wiejskich. To pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy.
Blisko 218 mln zł na sport i jego promocję przekazał od 2018 roku samorząd województwa lubelskiego. Marszałek Jarosław Stawiarski emocjonalnie podkreślał, że region wspiera sportowców, gdy brakuje pomocy ze strony państwa. W trakcie zorganizowanej we wtorek konferencji odniósł się również do zarzutów ministra sportu Sławomira Nitrasa, który ogłosił programy dofinansowania dla Lubelskiego.
Trzydniową akcję szczepienia przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących na Lubelszczyźnie planuje przeprowadzić w ostatni weekend marca inspektorat weterynarii. W tym roku w regionie stwierdzono sześć ognisk tej choroby, w ubiegłym – 36.