Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Czwartkowe popołudnie upłynęło nam pod znakiem wspólnej zabawy na lubelskim deptaku. Zabawne, pomysłowe, ale również straszne przebrania. Dobre humory i mnóstwo uśmiechu. Sprawdzajcie naszą fotogalerię i szukajcie siebie jeśli byliście, a jeśli nie, to patrzcie i żałujcie, że nie wpadliście
Rozmowa z Sebastianem Rudolem, obrońcą Motoru Lublin
Najnowszej generacji robot da Vinci zoperował chorą na raka płuca pacjentkę. To pierwszy tego typu zabieg w jednym z lubelskich szpitali
Przed nami: Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Po raz kolejny będzie to okazja do odwiedzin cmentarzy. Przypominamy historię niektórych lubelskich nekropolii.
Funkcjonariusz z Oddziału Prewencji Policji zatrzymał mężczyznę, który ukradł towar o wartości ponad 2000 zł. Złodziej próbował uciekać na rowerze, jednak po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, że 30-latek był poszukiwany do odbycia kary roku pozbawienia wolności.
Do poważnych utrudnień dochodzi obecnie na trasie S19 miedzy Lublinem a Kraśnikiem i dalej Rzeszowem. Jak przekazuje policja zderzyły się trzy samochody osobowe. Ze wstępnych informacji wynika, że dwie osoby są poszkodowane. Trasa jest całkowicie nieprzejezdna.
W Lublinie zakończono renowację grobów Nieznanych Żołnierzy na cmentarzu przy ul. Głuskiej. Aktualnie trwają prace przy Mogile Ułanów i krzyżu z Mogiły Legionistów, a wkrótce obejmą one pomnik poświęcony „Zaporczykom” na placu Zamkowym. Prace mają zakończyć się w listopadzie.
Długa jest tegoroczna lista nominowanych w konkursie nagród środowiska studenckiego „Pro Juvenes”, a na tej liście jest sporo akcentów lubelskich. Z głosowaniem należy się spieszyć.
Władze miasta wraz z lokalnymi restauratorami i miejskimi ośrodkami spróbują przedłużyć sezon turystyczny w stolicy Lubelszczyzny. W związku z tym ponownie organizują festiwal kulinarny „Kuchnia Inspiracji”. W tym roku wszystko będzie się obracać wokół miodu.
Czy na Wszystkich Świętych potrzebny będzie parasol, a może ciepła kurtka i czapka? O tym powiemy w naszej prognozie pogody przygotowanej przez dr. Krzysztofa Siwka z Instytutu Nauk o Ziemi i Środowisku UMCS.
Koncertowa premiera utworów Lutosławskiego w opracowaniu Michaela Batesa i w brawurowym wykonaniu połączonych sił jego kwintetu oraz Lutosławski Quartet odbyła się podczas nowojorskiego festiwalu Jazztopad. Muzycy spotkali się ponownie we Wrocławiu, by utrwalić dla nas tę fantastyczną przygodę na płycie, której wysłuchamy na żywo już 15 listopada (piątek) w lubelskim Teatrze Starym.
Jak co roku, w ramach akcji „Żołnierska Pamięć”, żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej odwiedzają i porządkują groby oraz miejsca pamięci bohaterów w naszym regionie. Kultywowanie pamięci o tych, którzy walczyli za naszą wolność i niepodległość trwale wpisane jest w zadania Terytorialsów. W tym roku działania te prowadzone są we współpracy z lubelskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej.
Uroczystość Wszystkich Świętych jest dniem wyjątkowym dla wszystkich chrześcijan. Ale czy tylko dla nich? Jakie podejście powinniśmy mieć tego dnia? Jak się przygotować duchowo? Jakie podejście powinniśmy mieć do halloween? Na wszystkie te pytania w dzisiejszym programie Dzień Wschodzi odpowie ksiądz Paweł Saran.
Miała być naprawa, lokal zastępczy, a nie ma nic. Mieszkaniec bloku przy ul. Wędrownej w Lublinie bezskutecznie walczy z deweloperem, który nie wywiązuje się z obietnic naprawy poważnych usterek. Żąda także demontażu zabudowy w mieszkaniu, co stało się dodatkową kwestią sporną.
Za nieco ponad rok w Cholewiance koło Kazimierza Dolnego powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży. Obiekt tego rodzaju w zachodniej części województwa przyspieszy udzielanie pomocy potrzebującym z całego powiatu puławskiego. Koszt to 9 mln zł.
Wiemy już kto zostanie nowym, powiatowym inspektorem nadzoru budowlanego miasta Lublin. Jak udało nam się ustalić, funkcję tę już niebawem obejmie doświadczony pracownik tej instytucji, Tomasz Piwko.
Gościem Dziennikowego Lustra jest kobieta wyjątkowa, medioznawczyni i politolog, postać która od lat kształtuje polską naukę i kulturę. Wielokrotnie nagradzana prof. Iwona Hofman.
Od czwartku na drogach województwa lubelskiego pojawi się więcej policyjnych patroli, które będą miały do dyspozycji m.in. laserowe mierniki prędkości z rejestracją obrazu. W wielu miejscach możemy spotkać policjantów kierujących ruchem. Mundurowi planują wzmożoną liczbę kontroli trzeźwości.
Spacerując po "lubelskich lipkach" mijamy tłumy ludzi, którzy sprzątają groby swoich bliskich na nadchodzące Święto Zmarłych.
Strzelnica nie miała wymaganych przeglądów, a zasady bezpieczeństwa zeszły na drugi plan. Gdy doszło do tragedii, życie stracił 40-letni mężczyzna.
Miasto Lublin uruchamia sankcje wobec autora projektu nowego stadionu żużlowego. W związku z nienależytym wykonaniem umowy, władze miasta zdecydowały o naliczaniu kar finansowych dla biura projektowego. Pieniądze nie są małe. Mowa o ponad 200 tys. złotych.
Planujesz odwiedzić grób dawnego znajomego albo dalszej rodziny, ale nie jesteś pewny w której kwaterze leży? Z pomocą przychodzi wyszukiwarka grobonet.
„Chwyt marketingowy” nie spodobał się aktywistom i miłośnikom zwierząt. Gadzie sprawy są jednak nadal traktowane po macoszemu.
Wojewoda lubelski Krzysztof Komorski powołał specjalny zespół doradczy ds. ochrony środowiska. Pierwszym zadaniem dla zespołu jest wyeliminowanie nielegalnych składowisk odpadów na terenie województwa. Tych jest 24, z czego 7 może zagrażać mieszkańcom – informują członkowie zespołu.
Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych już wkrótce. Jak zmiany w Białym Domu mogą przekładać się na lokalne realia? Szanse kandydatów na zwycięstwo, ich podejście do polityki wewnętrznej i zagranicznej oraz to, co ważne dla nas w tych wyborach przybliża nasz dzisiejszy gość programu Dzień Wschodzi prof. Andrzej Podraza z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.