Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia organizuje kolejną 15 edycję akcji charytatywnej, która odbędzie się w szkołach w całym województwie lubelskim.
W Archikatedrze Lubelskiej mieszkańcy, władze oraz społeczność Lublina pożegnała Leszka Mądzika - artystę, twórcę Sceny Plastycznej KUL.
Tradycyjny salut wodny, lubelskie upominki i włoskie arie wykonane przez artystów Opery Lubelskiej - tak Port Lotniczy Lublin zainaugurował połączenie lotnicze ze stolicą Włoch.
Kolejny weekend w klubie Helium za nami. Co tydzień, w klubie tym, bawią się tłumy młodych lublinian przy przebojowej muzyce. Co się działo na parkiecie, i kto się bawił najlepiej tego dowiecie się oglądając naszą fotogalerię. Zobaczcie, jak się bawi Lublin.
To jest naprawdę trudny quiz o Lublinie jaki przygotowaliśmy. Podejmiesz wyzwanie i rozwiążesz go? Sprawdź się, czy jesteś lubelakiem z krwi i kości!
Ratusz, plac Litewski, CSK oraz inne reprezentatywne obiekty Lublina spowije ciemność. Miasto po raz kolejny włącza się w akcję WWF "Godzina dla Ziemi".
Tydzień temu obchodziliśmy 122 rocznicę urodzin Józefa Czechowicza, poety, pisarza, dziennikarza ale i fotografa. Na przełomie 1932 i 1933 roku wykonał serię fotografii Lublina, które stanowią jakby dopełnienie jego poezji o mieście, zawartej m.in. w tomie wierszy Stare kamienie (1934) i utworze Poemat o mieście Lublinie (1934). Zapraszamy na spacer po Lublinie Józefa Czechowicza.
Punktualnie o godzinie 15 w Archikatedrze Lubelskiej odbędzie się msza żałobna za zmarłego artystę. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek.
31 marca 2025 r. ruszy nabór wniosków w nowej odsłonie programu Czyste Powietrze. Budżet programu został zasilony 10 mld zł bezzwrotnych dotacji ze środków Funduszu Modernizacyjnego. Na bezzwrotną dotację mogą liczyć osoby o niskich dochodach. Na końcu tekstu zamieszczamy link do pliku pdf. z maksymalnymi stawkami dotacji w ramach programu „Czyste powietrze”.
Drogowcy z lubelskiego oddziału „generalnej” przedstawili ambitny plan domknięcia sieci dróg ekspresowych i budowy autostrady A2. W najbliższych latach inwestycje w infrastrukturę drogową na terenie woj. lubelskiego będą kosztować podatników 14,5 miliarda złotych.
Klub 30 to popularne miejsce na imprezowej mapie Lublina, dedykowane osobom, które szukają zabawy przy dobrej muzyce i w dojrzałym towarzystwie. Co weekend, w klubie tym spotykają się osoby 30+, które bawią się na pełnej petardzie. Zobaczcie, jak było w ostatni weekend.
Tytuł otwartej w piątek, 21 marca wystawy jest tylko pretekstem do kontynuowania fascynacji Lubelskim Bursztynem. W malarskiej twórczości Krystyny Rudzkiej-Przychody i towarzyszących Jej poszukiwaniach obecności bursztynu w czasoprzestrzeni Lubelszczyzny, zaangażowany jest od lat prof. Lucjan Gazda.
Z wicewojewodą Andrzejem Majem rozmawiamy o klęskach żywiołowych i ZRID-ach
W najbliższą środę (26 marca), w siedzibie Fundacji ArtSystem (ul. Górska 3) odbędzie się przejmujący monodram Jolanty Deszcz-Pudzianowskiej „A hejm”, z muzyka na żywo Dymitra Harelau.
Funkcjonariusze ruchu drogowego z Lublina połączyli siły z ITD i zarzucili sieć na kurierów. Wspólna akcja o kryptonimie „Kurier” przyniosła nadspodziewane efekty.
Niedzielny wieczór w Zgrzycie będzie mega zabawny i nieprzewidywalny ponieważ będzie tworzony w danej chwili, na żywo, w oparciu o sugestie publiczności, w wykonaniu najlepszych polskich improwizatorów z Grupy AD HOC.
Piątkowy poranek w Lublinie należał do najmłodszych mieszkańców miasta. Dzieciaki z różnych przedszkoli zebrały się przy Ratuszu, by wspólnie powitać wiosnę.
Jeśli nie macie planów na piątkowy (21 marca) wieczór, a lubicie posłuchać muzyki na żywo, to możecie się wybrać do Klubu Graffiti przy ul. Bernardyńskiej, gdzie tego wieczoru będzie głośno i rockowo. Wystąpią zespoły: Koniec Listopada, Freak oraz Bullet Haze.
Z pierwszym dniem wiosny Lubelski Rower Miejski (LRM) rozpoczyna kolejny sezon, oferując mieszkańcom Lublina 625 rowerów, w tym modele elektryczne i dziecięce. To doskonała okazja, by przesiąść się z samochodu na ekologiczny środek transportu i odkryć miasto na dwóch kółkach.
Lublin nie zwalnia tempa i nie zasypia. Czy czas dobry, czy czas zły, imprezuje przez cały czas. Nawet w post. Żegnamy zimę, a witamy wiosnę. To będzie pierwszy wiosenny klubowy weekend. Specjalnie dla was przygotowaliśmy krótki informator, gdzie w Lublinie odbędą się najlepsze imprezy.
Czy ciepła i słoneczna wiosna zostanie z nami na dłużej? Możemy chować ciepłe kurtki do szaf? O tym opowiada Gabriela Szewczyk.
Minister sportu i turystyki Sławomir Nitras ogłosił w Lublinie dwa nowe programy, w tym program rozwoju infrastruktury sportowej. Na ten cel w województwie lubelskim przeznaczono 10,6 mln zł. Zdaniem radnego PiS Roberta Derewendy to kwota dalece niewystarczająca, by skutecznie poprawić stan obiektów sportowych.
Światowy Dzień Wody, obchodzony 22 marca, to doskonała okazja, by przypomnieć, jak cennym zasobem jest woda. W programie "Dzień wchodzi" gościliśmy Marcina Trocia, dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie, który opowiedział o wyzwaniach związanych z ochroną zasobów wodnych na Lubelszczyźnie. W tym roku hasłem przewodnim jest "Chronimy lodowce", co podkreśla globalny problem kurczących się zasobów słodkiej wody. Choć w Polsce nie mamy lodowców, to ochrona wód jest kluczowa, zwłaszcza w kontekście suszy hydrologicznej, która dotyka region.
Lubelskie wkrótce ponownie ogłosi przetarg na zakup nowoczesnych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Poprzednie postępowanie zostało unieważnione po odrzuceniu jedynej oferty złożonej przez PESA Bydgoszcz. Władze województwa zapewniają, że projekt zostanie zrealizowany w terminie, ale nie podają, czy nowy tabor zastąpi starsze pojazdy.
Sylwester Lalak planuje budowę trzech 13-piętrowych budynków przy al. Smorawińskiego. Inwestor za przegłosowanie ZPI proponuje remont 115 metrów ulicy Chodźki oraz przekazanie miastu 50-metrowego lokalu w nowych blokach. Radni Lublina chórem mówili: to za mało, jak na tak duże zmiany. Dlatego w czwartek zaproponowano rozszerzenie pomysłu.