Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Trzy ulice w Zamościu zmieniają nazwy w ramach dekomunizacji. Dzięki temu uhonorowany zostanie związany z miastem Marek Grechuta. Ulica jego imienia będzie na osiedlu Powiatowa.
10-latka ze Stojeszyna koło Janowa Lubelskiego będzie reprezentowała Polskę w finale Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2020. - Gdy weszłam do sali, koleżanki obsypały mnie konfetti i wszyscy razem krzyknęli „Gratulacje Ala!” - mówi dziewczynka. Rozmowa z Alicją Tracz i jej mamą Anną.
Był jednym z najlepszych gitarzystów w historii muzyki rockowej. W wieku 65 lat zmarł amerykańsko-holenderski gitarzysta, klawiszowiec i kompozytor Eddie Van Halen. Od wielu lat zmagał się z rakiem języka.
Beata Kozidrak, gwiazda polskiej sceny doczeka się filmu fabularnego o sobie. Premiera może się odbyć w 2023 roku. Jak na razie nie wiadomo, kto może zagrać wokalistkę z Lublina. Wiadomo jednak, że jej rodzinne miasto zagra w tym obrazie. Przypomniamy, jak przez lata występowania na scenie zmieniła się Beata Kozidrak.
– Teraz poczucie odpowiedzialności było duże. Wszyscy staraliśmy się uszanować tę „świętość” Fryderyka Chopina. W Polsce patrzenie na niego jest bardzo pomnikowe – ROZMOWA z Natalią Kukulską, polską wokalistką
Alicję wytypowało jury i widzowie TVP, którzy oddali na nią najwięcej głosów. Dziewczynka w międzynarodowym konkursie wystąpi 29 listopada.
9 września zmarł Gienek Loska, muzyk, który zyskał największą sławę dzięki występom w programach telewizyjnych "Mam Talent" oraz "X Factor". Od dwóch lat zmagał się z poważnymi problemami ze zdrowiem. Artysta miał 45 lat.
Budka Suflera nie wykona piosenek zmarłego kompozytora Romualda Lipki podczas wrześniowego festiwalu w Opolu. Muzycy nie kryją żalu z powodu takiej decyzji. Telewizja Polska, organizator wydarzenia, odpowiada, że owszem, muzycy byli zaproszeni, ale tylko dwaj
Flaga miasta opuszczona do połowy masztu oraz utwór "Kochać" zagrany po miejskim hejnale z ratuszowego balkonu. Tak Lublin pożegnał zmarłego 20 sierpnia lubelskiego artystę Piotra Szczepanika. W archikatedrze lubelskiej odbyło się nabożeństwo żałobne.
Telewizja Polska nie zaprosiła Budki Suflera na festiwal w Opolu, aby grupa wystąpiła podczas koncertu upamiętniającego zmarłego Romualda Lipkę. Muzycy przyjęli tę decyzję z żalem i opublikowali w mediach społecznościowych list otwarty skierowany do organizatorów wydarzenia
„Pomoce rządowe to kropla w morzu potrzeb”. „Kontrakty z łatwością zostały pozrywane”. „Każdy z nas radzi sobie jak może” - branża muzyczna mocno odczuła skutki pandemii koronawirusa i wprowadzanych przez rząd obostrzeń. Można powiedzieć, że cała kultura stanęła w miejscu
- Miłość całe życie mną kierowała. Z różnym skutkiem było to w relacjach z mężczyznami. ROZMOWA z Renatą Przemyk, polską wokalistką
"Summertime" to tytuł piosenki nagranej przez 14-letnią Julię Jargiło z Krzemienia Pierwszego. Dziewczyna wiąże swoją przyszłość nie tylko ze śpiewem, ale także z tańcem.
Nie zawiódł się żaden ze szczęśliwców, a było ich raptem 999, którzy oglądali koncert gwiazd na żywo na widowni Kumowej Doliny. Ci – a była ich większość, których ominęły bilety i ich już nie dostali – zasiedli przed telewizorami, bo wydarzenie było transmitowane na żywo na całą Polskę w programie drugim TVP już od godz. 20.45.
Tylko 999 szczęśliwców którzy zdobyli wejściówki na mega koncert przekroczy dziś bramki chełmskiego amfiteatru o godz. 19.30. I to oni zobaczą Zenka Martyniuka, Edytę Górniak, Milano, Classic, Thomas Anders and Modern Talking Band, Exaited, Tadeusza Seiberta, Marien, i Trio Mariachi na żywo. Tym, którzy nie dostali biletów, pozostaje transmisja w TVP 2, która rozpocznie się niedzielnego wieczora o godzinie 20:45.
W sobotę w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim można było posłuchać Street Bandu. To już kolejna tego typu letnia impreza w największym parku w Lublinie. W tym roku przeniosły się tu wszystkie wydarzenia, które miały odbywać się na Moście Kultury.
Bez względu na gatunek, ludzie zawsze będą chcieli słuchać muzyki płynącej z serca, ze szczerymi emocjami i prawdziwym przekazem, czując, że artysta chce do nich mówić, a nie chce ich kupić. Rozmowa z Wojciechem Wojdą, założycielem i wokalistą zespołu Farben Lehre
Muzyka na żywo, tańce pod sceną. Tak właśnie wygląda sobotnia potańcówka w Ogrodzie Saskim.
Nie w plenerze ale w hali sportowej będzie sobotni, niecodzienny koncert połączony z projekcją filmu „Janosik”. Wystąpi Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego i soliści. Jednym z nich będzie Waldemar Rychły, kompozytor prezentowanej muzyki do niemego filmu
Lubelskie pianistki - Urszula Świerczyńska i Dorota Turkiewicz-Hanaj, występujące razem jako Lubliner Piano Duo - odniosły sukces na 18. międzynarodowym konkursie Muse International Music Competition w Atenach.