Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

ŻUŻEL

27 września 2021 r.
20:26

Nie było nas na żużlowej mapie, a dziś Motor Lublin ze srebra cieszy się, jak ze złota

108 2 A A
Zawodnicy i działacze ze srebrnymi medalami
Zawodnicy i działacze ze srebrnymi medalami (fot. Przemek Gąbka/Motor Lublin)

Motor cały czas walczył, pomimo tego, że drużyna była porozbijana. To jest właśnie to, co trzyma kibiców przy tym zespole – mówi jeden z kibiców żużlowego klubu z Lublina, który w niedzielę we Wrocławiu świętował razem z zawodnikami zdobycie wicemistrzostwa Polski.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W niedzielę we Wrocławiu Motor Lublin przegrał drugi mecz finałowy Drużynowych Mistrzostw Polski ze Spartą Wrocław. Porażka oznacza jednak srebrny medal. To, że jest to sukces ogromny, to jedno. Ale o tym osiągnięciu „Koziołków” można powiedzieć jeszcze kilka rzeczy. Po pierwsze, było ono długo wyczekiwane, bo jest to dopiero drugi medal w historii lubelskiego żużla. Poprzednio zawodnicy i kibice cieszyli się ze srebra w 1991 roku. Po drugie, wicemistrzostwo Polski zostało zbudowane „od zera” i na solidnych fundamentach. Jeszcze kilka lat temu Lublina w ogóle nie było na żużlowej mapie kraju, ale przez ostatnie pięć lat Motorowi udało się dotrzeć z najniższego poziomu rozgrywkowego do walki o najwyższe laury.

Wreszcie po trzecie, zbudowano nie tylko klub, złożony z działaczy, sztabu szkoleniowego i zawodników, ale stworzono również kulturę kibicowania. Bilety na mecze „Koziołków” sprzedają się niemal na pniu. Na stadionie ludzie szukają jak najlepszego miejsca do śledzenia tego, co dzieje się na torze – zupełnie jak 30 lat temu, kiedy przy Al. Zygmuntowskich startowała absolutna legenda tej dyscypliny, czyli Duńczyk Hans Nielsen. Sympatycy świeżo upieczonych wicemistrzów kraju jeżdżą też za klubem na mecze wyjazdowe.

Pan Marek wspiera lubelski żużel z trybun od ponad 40 lat. Kiedy z nim w poniedziałek rozmawialiśmy, był akurat w drodze powrotnej z Wrocławia do Lublina. – Było nas naprawdę dużo, zajęliśmy cały jeden sektor gości i jeden sektor obok. Jak się chodziło po Wrocławiu, to było widać sporo samochodów z Lublina – mówi. – Wydawało nam się, że było nas słychać na stadionie. Zdzieraliśmy gardła, jak tylko mogliśmy. Podczas meczu była naprawdę fajna atmosfera – dodaje.

Po zakończeniu niedzielnego spotkania wszyscy żużlowcy Motoru podeszli do kibiców, aby im podziękować za wsparcie przez cały sezon. Klasę pokazali również sami wrocławianie. Podczas wręczania medali spiker zawodów zaintonował: „Motor!”, a odpowiedział mu cały stadion.

Kibice zauważają, że lubelskiemu żużlowi brakuje istotnego elementu. – Nie ma odpowiedniej infrastruktury i przez to są problemy z biletami, a wymagania kibiców przez lata się przecież zmieniają – zauważa pan Artur, który pamięta jeszcze lubelski żużel z przełomu lat 70. i 80. ubiegłego wieku. – To jest coś wspaniałego, że udało się zdobyć ten medal. Kiedy żużla w Lublinie nie było, to przyszło takie zniechęcenie i z nieufnością patrzyłem na ten nowy twór. Ale się do nich przekonałem, podeszli bardzo profesjonalnie do marketingu i stadion się powoli zapełniał. Jestem w stanie zrozumieć argumenty obu stron, że nie każdy chce, aby ten nowy obiekt powstał, ale to może być kolejny krok – wyjaśnia.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Puławskie Azoty pozywają Polimex. Chodzi o prawie 250 mln zł

Puławskie Azoty pozywają Polimex. Chodzi o prawie 250 mln zł

Dzisiaj do Sądu Okręgowego w Lublinie trafił pozew o sporą sumę. Zakłady Azotowe w Puławach za opóźnienie w rozbudowie swojej elektrociepłowni oczekują od wykonawcy prac 249,2 mln zł. To suma kar umownych nałożonych na konsorcjum odpowiedzialne za nowy węglowy blok o mocy 100 MW.

Uwaga, ślisko. Przekonali się o tym kierowcy

Uwaga, ślisko. Przekonali się o tym kierowcy

Niskie temperatury i opady marznącego deszczu i śniegu dały się we znaki. Od północy w poniedziałek na lubelskich drogach doszło do 44 zdarzeń drogowych.

Do wylicytowania będą chociażby: rękawica Julii Szeremety oraz koszulka Wilfredo Leona

VII Charytatywny Turniej w Siatkonogę już w sobotę. Pamiątki od Wilfredo Leona i Julii Szeremety na aukcjach

Charytatywny Turniej w Siatkonogę, to już tradycja w Kraśniku. W najbliższą sobotę o godz. 9 wystartuje siódma edycja imprezy, w której chodzi przede wszystkim o pomaganie. Tym razem pieniądze będą zbierane na rzecz 13-letniego Alana, który zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Dodatkowo uczestnicy zagrają dla dzieci z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej nr 1 i nr 2. Jak zwykle w zebraniu środków mają pomóc aukcje pamiątek, głównie sportowych, ale w tym roku nie tylko.

Lodowisko w Krasnymstawie

Lodowisko w Krasnymstawie już otwarte. Znamy cennik i godziny otwarcia

Czekali na to duzi i mali mieszkańcy miasta, bo dotąd takiej atrakcji nie mieli. Doczekali się. W sobotę otwarte zostało w centrum Krasnegostawu miejskie lodowisko. Będzie funkcjonowało do końca lutego. Znamy jego cennik i godziny otwarcia.

Doradztwo podatkowe a zmieniające się przepisy – dlaczego warto być na bieżąco?

Doradztwo podatkowe a zmieniające się przepisy – dlaczego warto być na bieżąco?

Doradztwo podatkowe to kluczowy element strategii finansowej każdej firmy. W obliczu rosnącej liczby przepisów oraz ich częstych zmian, zrozumienie, jak te regulacje wpływają na działalność przedsiębiorstwa, staje się niezwykle istotne.

Grzegorz Król był całe życie związany ze Szczebrzeszynem

Nie żyje Grzegorz Król. Żył i tworzył w Szczebrzeszynie

W wieku 67 lat zmarł w niedzielę 22 grudnia Grzegorz Król, artysta malarz ze Szczebrzeszyna.

Wesołych Świąt życzy redakcja Dziennika Wschodniego

Wesołych Świąt życzy redakcja Dziennika Wschodniego

Najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, dużo zdrowia, radości oraz pogody ducha życzy redakcja Dziennika Wschodniego

Prezydent Białej Podlaskiej z rodziną śp. Riada Haidara

Burza po ostrych słowach syna Riada Haidara. Są reakcje biskupa i prezydenta

Boli nas zakłamywanie historii- pisze w oświadczeniu biskup siedlecki Kazimierz Gurda. To reakcja na słowa Kamila Haidara, który podczas otwarcia mostu w Białej Podlaskiej stwierdził, że święty Jozafat Kuncewicz wsławił się mordowaniem prawosławnych. Prezydent Michał Litwiniuk przyznaje, że taka wypowiedź nie powinna w ogóle paść podczas miejskiej uroczystości.

Górnik Łęczna kończy rok 2024 w czołowej szóstce. Jak przedstawiają się liczby zielono-czarnych?

Górnik Łęczna kończy rok 2024 w czołowej szóstce. Jak przedstawiają się liczby zielono-czarnych?

Koniec roku to dobry czas do podsumowań. Górnik Łęczna na półmetku sezonu plasuje się na szóstym miejscu w Betlic I Lidze i wiosną maluje się przed nim perspektywa włączenia do walki o awans do PKO BP Ekstraklasy. Jak miniona runda wyglądała dla zielono-czarnych w liczbach? Zapraszamy na nasz subiektywny ranking

Dwie pieczenie na jednym ogniu. Kolejna udana akcja "łowców głów"

Dwie pieczenie na jednym ogniu. Kolejna udana akcja "łowców głów"

Lubelscy „łowcy głów” złapali w Lublinie dwie osoby poszukiwane listami gończymi. Tuż przed zatrzymaniem, pod nogi policjantów wypadły paczki z narkotykami.

Romanowski może wrócić do Polski, ale ma kilka warunków

Romanowski może wrócić do Polski, ale ma kilka warunków

Marcin Romanowski, były wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości podejrzany w śledztwie dot. Funduszu Sprawiedliwości, na portalu X zadeklarował, że może wrócić do Polski w ciągu 6 godzin. Pod warunkiem, że zostaną spełnione jego warunki.

Zwycięska drużyna Północy

LNBA. Za nami Mecz Gwiazd

W hali I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie odbył się Mecz Gwiazd LNBA. MVP imprezy został Jakub Wróblewski

Kupiłeś te produkty w Action? Natychmiast oddaj je do sklepu

Kupiłeś te produkty w Action? Natychmiast oddaj je do sklepu

Sieć sklepów Action zwraca się do klientów z informacją o natychmiastowy zwrot wybranych produktów. Mogą one stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia.

Czujka dymu uratowała im życie. Nocny pożar w powiecie lubelskim

Czujka dymu uratowała im życie. Nocny pożar w powiecie lubelskim

O tym, że czujki przeciwpożarowe ratują życie przekonali się mieszkańcy jednego z domów jednorodzinnych w powiecie lubelskim.

Dachówka ceramiczna płaska — krok po kroku

Dachówka ceramiczna płaska — krok po kroku

Dachówka ceramiczna płaska jest dziś jednym z ciekawszych wyborów pokryć dachowych. Jej charakterystyka i trwałość sprawiają, że jest chętnie wybierana do domów o zróżnicowanej architekturze. Dziś dowiesz się o tym, jak powstaje dachówka ceramiczna, jakie cechy są jej wyróżnikiem oraz jak wygląda jej montaż i konserwacja.

PGE EKSTRALIGA
14. KOLEJKA

Wyniki:

Betard Sparta Wrocław - Orlen Oil Motor Lublin 43:47
Orlen Oil Motor Lublin - Betard Sparta Wrocław 52:38

Tabela:

1. Orlen Oil Motor Lublin 14 31 +162
2. Betard Sparta Wrocław 14 19 +30
3. ebut.pl Stal Gorzów 14 19 -37
4. Apator Toruń 14 15 -7
5. ZOOleszcz GKM Grudziądz 14 14 -58
6. Falubaz Zielona Góra 14 13 -33
7. Tauron Włókniarz Częstochowa 14 12 -50
8. Fogo Unia Leszno 14 11 -87

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!