Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

ŻUŻEL

7 maja 2023 r.
18:29

Platinum Motor Lublin - Fogo Unia Leszno 65:25. Potwierdzili wysoką formę i nie mieli litości [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora Filip Ogórek

Platinum Motor Lublin rozgromił na własnym torze Fogo Unię Leszno 65:25.Lubelskie Koziołki pokazały pełnię swoich możliwości i nie dały najmniejszych szans 18-krotnemu mistrzowi Polski. Obrońca tytułu rozstrzygnął spotkanie już po biegu dziesiątym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Niedzielne popołudnie w Lublinie nie rozpieściło pod względem pogody. Ulewa dzień wcześniej po raz kolejny utrudniła przygotowanie toru. Ostatecznie, z około dwudziestominutowym opóźnieniem udało się wyjechać do pierwszego wyścigu. Już w nim widać było, kto będzie rozdawał karty. Lublinianie wygrali podwójnie, a przewagę potwierdzili przez całą długość serii i ostatecznie zamknęli ją wynikiem 18:6.

Fredrik Lindgren szalał na torze i po swoich dwóch startach miał komplet punktów. Ostatecznie uzyskał 13 oczek i dołożył do tego jeden bonus. Ciężko zresztą powiedzieć cokolwiek negatywnego o podopiecznych Macieja Kuciapy. Nawierzchnia, która miała utrudnić zadanie mistrza Polski była doskonale spasowana ze sprzętem.

Bykom brakowało lidera, który byłby w stanie utrzymać ich w zawodach. Słabo rozpoczęli szczególnie Janusz Kołodziej i Bartosz Smektała, którzy prezentowali niezłą dyspozycję podczas Złotego Kasku w Opolu. Jedyną pozytywną postacią był Jaimon Lidsey, który był w stanie minąć na trasie kapitana żółto-niebieskich.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje młodzież. Mateusz Cierniak nie tylko fantastycznie pojechał bieg juniorski, ale także objechał Smektałę i Kołodzieja w bezpośrednim pojedynku. Kacper Grzelak nie odstawał od kolegi i również potrafił pokonywać leszczyńskich seniorów.

Po biegu jedenastym mecz był już rozstrzygnięty nawet matematycznie. Dość powiedzieć, że rywale pierwsze zwycięstwo biegowe osiągnęli dopiero właśnie w gonitwie numer 11. Można powiedzieć, że rywale poszli za ciosem i kolejny start także zwyciężyli. Tym razem zrobił to Kołodziej. Piotr Baron nie decydował się na rezerwy taktyczne w myśl tego by dać odpowiednią ilość jazdy każdemu ze swoich żużlowców.

Przed nominowanymi na tablicy widniał wynik 55:23 i nie ulegało wątpliwości, że to będzie najwyższa wygrana w tym sezonie.

A w dwóch ostatnich wyścigach trener Kuciapa zdecydował o wystawieniu swoich największych armat i tylko potwierdziło to absolutną dominację gospodarzy. Doskonałym tego dowodem jest to iż Unia nie wygrała żadnego biegu w tym spotkaniu, a dwa ostatnie pojedynki zakończyły się wynikiem 10:2.

Żużlowcy z Lublina zaprezentowali niebywałą prędkość i potwierdzili, że jakiekolwiek problemy w tym sezonie są już za nimi. Wątpliwości odnośnie domowego obiektu i tego czy będzie dobrze przygotowany zniknęły jak za dotknięciem magicznej różdżki. Kibice zobaczyli świetne ściganie, a jakiekolwiek atuty macierzystego klubu Kubery zostały łatwo zneutralizowane. Spotkanie rozbudziło z pewnością apetyty na najbliższe kolejki i szybko zapomniano o porażce z Betard Spartą Wrocław.

Spotkanie z płatnym kompletem zakończyli obaj polscy liderzy Koziołków. Zarówno Zmarzlik jak i Kubera byli po prostu w innej lidze, a wsparci świetną postawą całego zespołu rozgromili rywala różnicą 40 punktów.

Platinum Motor Lublin – Fogo Unia Leszno 65:25

Platinum Motor: 9. Jarosław Hampel 5 (3,1,0,1*), 10. Dominik Kubera 13+2 (3,3,3,2*,2*), 11. Jack Holder 11+3 (2,3,2*,2*,2*), 12. Fredrik Lindgren 13+1 (3,3,2,2*,3), 13. Bartosz Zmarzlik 14+1 (2*,3,3,3,3), 14. Kacper Grzelak 5 (2*,0,1), 15. Mateusz Cierniak 6 (3,2*,1), 16. Bartosz Bańbor.

Fogo Unia: 1. Bartosz Smektała 3 (0,1,2,0), 2. Janusz Kołodziej 5+1 (1,0,1*,3,0), 3. Nazar Parintskyi 1 (1,0,0,0), 4. Grzegorz Zengota 8+1 (1*,1,2,3,0,1), 5. Jaimon Lidsey 5 (0,2,1,1,1), 6. Damian Ratajczak 2 (0,2,0), 7. Antoni Mencel 1 (1,0,d), 8. Hubert Jabłoński.

Bieg po biegu

1:Hampel, Holder, Parnicki, Smektała

2:Cierniak, Grzelak, Mencel, Ratajczak

3:Lindgren, Zmarzlik, Kołodziej, Lidsey

4:Kubera, Ratajczak, Zengota, Grzelak

5:Lindgren, Holder, Zengota, Parnicki

6:Zmarzlik, Cierniak, Smektała, Kołodziej

7:Kubera, Lidsey, Hampel, Mencel

8:Zmarzlik, Zengota, Grzelak, Parnicki

9:Kubera, Smektała, Kołodziej, Hampel

10:Holder, Lindgren, Lidsey, Ratajczak

11 Zengota, Lindgren, Hampel, Smektała

12:Kołodziej, Holder, Cierniak, Mencel(d)

13:Zmarzlik, Kubera, Lidsey, Parnicki

14:Lindgren, Holder, Zengota, Lidsey

15:Zmarzlik, Kubera, Zengota, Kołodziej

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Aleksandra Stanacev trafiła 8 trójek

Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrał ze Ślęzą Wrocław

Nie tak miał wyglądać powrót do ligowej rywalizacji koszykarek Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin. Podopieczne Karola Kowalewskiego mocno skomplikowały sobie sytuację w tabeli ligowej przegrywając w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli ze Ślęzą Wrocław 63:73.

Fynnian McCarthy (w środku) wywalczył w Będzinie statuetkę MVP

Bogdanka LUK Lublin nie miała problemów z pokonaniem drużyny Nowak-Mosty MKS Będzin

W spotkaniu 25. kolejki lublinianie nie dali szans beniaminkowi z Będzina, pokonali go 3:0. MVP wybrany został środkowy Bogdanki LUK Fynnian McCarthy

Dziś lubelska policja przeprowadziła 6 kontroli autobusów feryjnych

Wezwij kontrolę, aby dzieci bezpiecznie pojechały na ferie

Jutro zacznie się szczyt wyjazdów na ferie. Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości odnośne stanu technicznego autobusów czy kondycji kierowców, to może wezwać policjantów lub inspektorów ITD. Zamieszczamy link do wykazu miejsc kontroli i telefonów zgłoszeniowych.

Co na ferie w Puławach? Dom Chemika z ofertą dla dzieci i dorosłych

Co na ferie w Puławach? Dom Chemika z ofertą dla dzieci i dorosłych

W poniedziałek, 17 lutego, rozpoczynają się ferie zimowe. Z tej okazji Puławski Ośrodek Kultury przygotował specjalną ofertę dla dzieci i młodzieży. Będą warsztaty artystyczne, wyjazdy na narty oraz spotkania z nowoczesną technologią.

Dziewczyny poszły w miasto
foto
galeria

Dziewczyny poszły w miasto

Dziewczyny poszły w miasto ponieważ - jak głosiła fama - w popularnym Berecie odbywał się wieczór z Italo Disco. Tej nocy z głośników popłynęły utwory takich wykonawców jak: Falco, Sabrina, Francesco Napoli, Savage, Radiorama, Valerie Dore, Baltimora, Martinelli, Gazebo i wielu innych. Parkiet dosłownie płonął od emocji. Zobaczcie jak się bawiliście.

W pierwszym meczu w 2025 roku Górnik Łęczna zremisował na swoim stadionie z ŁKS Łódź

Górnik Łęczna zaczyna rundę wiosenną od domowego remisu

Ciekawy, dynamiczny mecz w Łęcznej z udziałem tamtejszego Górnika, ale bez zwycięstwa. W niedzielę zielono-czarni na inaugurację rundy wiosennej zremisowali 2:2 z ŁKS Łódź. Zarówno gospodarze jak i ekipa z Łodzi po końcowym gwizdku mieli prawo odczuwać niedosyt

Częściowo wyburzona stołówka
Lublin

Zagadka remontu wojskowej stołówki na Majdanku

To jest niegospodarność. Najpierw wyremontowali cześć budynku, potem wstawili nowe okna, a na koniec wzięli za wyburzanie – tak czytelnik opisał nam sytuację, jaką zaobserwował na terenie kompleksu wojskowego przy ul. Męczenników Majdanka w Lublinie. Chodzi o remont wojskowej stołówki.

Motor w dwóch kolejkach w 2025 roku dopisał do swojego konta jeden punkt

Dobrze zaczęli, kiepsko skończyli. Jagiellonia Białystok - Motor Lublin (zapis relacji na żywo)

Motor musiał w niedzielę uznać wyższość mistrza Polski. Beniaminek z Lublina przegrał na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 0:3.

Jarosław Niemiec - związkowiec podczas strajku głodowego

Jak będzie przyszłość górników z Bogdanki? Jutro zaczyna pracę specjalny zespół

Jutro, 17 lutego, zacznie pracę powołany w ubiegłym tygodniu Zespołu ds. transformacji regionów. Chodzi o przyszłość górników z Bogdanki, ale także energetyków z Połańca czy Kozienic. Tymczasem zarząd kopalni poinformował rekordowym odpisie w wysokości 1 miliarda 249 mln zł.

Padwa Zamość wygrała w Legnicy 35:34

Padwa Zamość wygrała w Legnicy, AZS AWF gorszy od Stali Mielec

Nasze drużyny po wielu tygodniach przerwy w końcu wróciły do walki o punkty. KPR Padwa Zamość pokonała Siódemkę Miedź Huras Legnica. AZS AWF Biała Podlaska nie dał za to rady Handball Stali Mielec.

Domicjan Grabowski to puławianin, artysta, twórca grafik nawiązujących symboli miejskich, autor map oraz krytyk estetyki przestrzeni publicznej

"Żeby Puławy były bardziej puławskie"

Twórca najbardziej znanej, autorskiej mapy powiatu puławskiego nie spoczywa na laurach. O jego nowych projektach, miejskiej przestrzeni, architekturze, puławskich muralach, grafice oraz powodach wyrzucenia go z jednej z grup na facebooku rozmawiamy z młodym artystą, Domicjanem Grabowskim.

Przed nami chłodna noc. IMGW ostrzega przed mrozem

Przed nami chłodna noc. IMGW ostrzega przed mrozem

Nawet do minus 15 stopni może miejscami spaść temperatura powietrza na Lubelszczyźnie w ciągu najbliższej doby. Ostrzeżenia przed mrozem dla ośmiu powiatów wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zapowiadają konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego

Zapowiadają konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego

Zarząd województwa lubelskiego jeszcze w lutym ma zamiar ogłosić konkurs na dyrektora kazimierskiego muzeum. Od lata zeszłego roku pełniącą obowiązki dyrektora tej placówki pozostaje była starosta puławska, Danuta Smaga.

Fiesta Latina
foto
galeria

Fiesta Latina

Gorące latynoskie rytmy i atmosfera przyciągają Was co tydzień do El Cubano. Sobotni wieczór jest do tego najlepszą okazją. Zobaczcie, co się działo w ostatni weekend w El Cubano.

Młodzi lekarze uczą się leczyć urazy głowy. Na prawdziwych preparatach
zdrowie

Młodzi lekarze uczą się leczyć urazy głowy. Na prawdziwych preparatach

Będą lepiej diagnozować, szybciej interweniować i skuteczniej leczyć urazy czaszkowo-mózgowe. Na Uniwersytecie Medycznym trwa szkolenie „Neuro - Trauma Days”.

PGE EKSTRALIGA
14. KOLEJKA

Wyniki:

Betard Sparta Wrocław - Orlen Oil Motor Lublin 43:47
Orlen Oil Motor Lublin - Betard Sparta Wrocław 52:38

Tabela:

1. Orlen Oil Motor Lublin 14 31 +162
2. Betard Sparta Wrocław 14 19 +30
3. ebut.pl Stal Gorzów 14 19 -37
4. Apator Toruń 14 15 -7
5. ZOOleszcz GKM Grudziądz 14 14 -58
6. Falubaz Zielona Góra 14 13 -33
7. Tauron Włókniarz Częstochowa 14 12 -50
8. Fogo Unia Leszno 14 11 -87

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!