Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Nie mogłem przejść nawet 10 metrów, bo zaraz miałem ataki duszności – opowiada jeden z ozdrowieńców, dla których wyznaczono w regionie 11 ośrodków rehabilitacyjnych. NFZ zapłaci od teraz również za rehabilitację w warunkach domowych.
– Od 4 maja wycofujemy ograniczenia dotyczące zabiegów planowych – zapowiedział podczas konferencji prasowej w Nałęczowie w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.
W Kolejowym Szpitalu Uzdrowiskowym w Nałęczowie jest już pięciu ozdrowieńców skierowanych tu na rehabilitację po COVID-19. Na bezpłatne zajęcia przyjmuje też Instytut Medycyny Wsi w Lublinie.
Prawie sześć tysięcy jodeł, buków i dębów w tym tygodniu posadzano w puławskich Lasach Miejskich. Robertowi Stolarowi, odpowiedzialnemu za to zadanie, pomaga młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Ostatnie prace zaplanowano na sobotę.
Samochodowa komunikacja międzymiastowa to jedna z tych spraw, które Puławom nie wyszły. Stary dworzec miasto wynajęło szkole nauki jazdy. Część busów odjeżdża z małego przystanku przy ul. Wojska Polskiego. Mieszkańcy pobliskiego bloku mają tego dość.
Kiedy miasto Puławy przebuduje ostatni odcinek ul. 4 Pułku Piechoty? Właściciele ogródków działkowych mają już dość prowizorycznych, cząstkowych napraw i jeżdżenia po dziurawej drodze. Jej przebudowa jest w planach, ale nie w tym roku.
Nakręcony na podstawie bestsellerowej powieści erotycznej autorstwa pochodzącej z Puław Blanki Lipińskiej, polski film "365 dni" zdobył Złotą Malinę. Jedną chociaż nominowany był aż w sześciu kategoriach.
Osiem gmin z powiatu puławskiego otrzyma łącznie prawie 10 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wśród największych wygranych znalazły się gmina Końskowola i Kazimierz Dolny. Wnioski złożone przez powiat puławski oraz miasto Puławy trafiły na listę rezerwową.
Trwa konkurs na dyrektora Instytutu Pamięci Narodowej. Do jego drugiego etapu zakwalifikowała się piątka kandydatów, w tym dyrektor I LO im. A. J. Czartoryskiego w Puławach, Marek Chrzanowski. To kolejna próba objęcia tego stanowiska przez puławskiego nauczyciela historii.
Puławscy policjanci poszukują 50-letniego Krzysztofa Siedleckiego. Ostatni raz widziany był 20 kwietnia w centrum Kazimierza Dolnego.
Do 22 czerwca potrwają konsultacje społeczne dotyczące aktualizacji tzw. planów zarządzania ryzykiem powodziowym. Celem są inwestycje zabezpieczające przed skutkami powodzi, zwłaszcza w Dęblinie i Krasnymstawie.
Projekt „Świąteczny nastrój” wygrał w tegorocznym głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego w Kazimierzu Dolnym. Poparło go blisko 70 osób.
Jeszcze w kwietniu w Kazimierzu Dolnym pojawi się dostępna dla wszystkich mieszkańców lodówka do dzielenia się posiłkami. Pomysłodawcy projektu szukają wolontariuszy i przedsiębiorców do współpracy.
Nie udało się pozyskać rządowej pomocy dla budowę nowej siedziby Urzędu Gminy w Żyrzynie. Wniosek o przyznanie na ten cel 3 milionów z Funduszu Inwestycji Lokalnych przepadł wraz z setkami innych odrzuconych pomysłów. O dalszych krokach w przyszłym miesiącu porozmawiają radni.
Były wiceprezydent Puław, poseł i minister skarbu, Włodzimierz Karpiński, został właśnie sekretarzem miasta stołecznego Warszawa. Opuści tym samym zajmowany od jesieni 2019 roku fotel prezesa komunalnej spółki, Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania.
W piątek, 23 kwietnia o godz. 19 na profilu Facebook Biblioteki Miejskiej w Puławach będzie można jednorazowo zobaczyć online spektakl Tetiany Galitsyny "Królowa Śniegu".
Miłośnicy nordic walking w tym sezonie nie będą narzekać na brak atrakcji. Puławska fundacja BezMiar zaprasza do udziału w ośmiu rajdach po najbardziej malowniczych zakątkach naszego województwa.
Radni otrzymali projekt nowego budżetu obywatelskiego, ale prezydent Paweł Maj przekonuje ich do rezygnacji z jego przeprowadzania w tym roku. Powodem jest zły stan finansów miasta oraz ryzyko wzrostu zakażeń koronawirusem.
Punkty szczepień przeciwko COVID-19 w województwie lubelskim nabierają rozpędu. Już szczepią lub w najbliższych dniach zaczną szczepić znacznie więcej pacjentów niż do tej pory.
Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika zaprasza do udziału w XVI edycji Puławskiego Turnieju Recytacji, Muzyki i Pieśni Narodowych "Witaj Majowa Jutrzenko". Zgłoszenia przyjmowane są do 6 maja.
Cztery spacery tematyczne przygotowała dla mieszkańców Puław Biblioteka Miejska w ramach projektu "Re-konstrukcje czyli spacery szlakiem dawnych Puław". Premiera w czwartek, 22 kwietnia.
Dzięki współpracy Barbary Grzelak-Wężowskiej i puławskiego przedsiębiorcy, radnego Andrzeja Kuszyka, jeszcze w tym miesiącu może pojawić się pierwsza w mieście jadłodzielnia
Intensywny ruch, brak chodnika i oświetlenia - to problemy, z którymi zmagają się mieszkańcy ul. Fabrycznej w Kurowie. Pieniędzy na szybkie spełnienie ich oczekiwań lokalne samorządy nie mają. Szansą na budowę latarni byłaby unijna dotacja, ale nowy nabór na wymianę oświetlenia nie został jeszcze ogłoszony.
W sobotę wieczorem zmarł 50-letni obywatel Ukrainy, pracownik chłodni w Klikawie (gmina Puławy). Jego ciało znaleziono w socjalnej części kontenerowego budynku, w którym mieszkał razem z innymi obcokrajowcami. Śledczy prowadzą postępowanie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.
W lasach puławskiego nadleśnictwa żyje ich tylko kilka. Wykonanie im zdjęcia jest bardzo trudne, bo wilki z natury unikają ludzi. Tę fotografię udało się wykonać dzięki jednej z kamer, tzw. foto-pułapek należących do lokalnego miłośnika dzikiej przyrody, Cezarego Janisza.