Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Masz nowoczesne gospodarstwo, hodujesz unikalne rasy zwierząt, z sukcesem wykorzystujesz unijne dotacje – możesz zostać Rolnikiem Roku 2013 województwa lubelskiego.
O roli agroturystyki w rozwoju wsi jak też możliwościach wsparcia małych gospodarstw rolnych opowiedzą prelegenci uczestniczący w sympozjum w Lublinie. Konferencję zaplanowano na 21 czerwca na Uniwersytecie Przyrodniczym.
Na zakup maszyn i urządzeń rolniczych – na to najczęściej przeznaczali unijne wsparcie rolnicy z województwa lubelskiego. Unia pomogła też młodym gospodarzom.
Właścicieli gospodarstw czeka kolejny spis. Od soboty można wypełniać ankiety samodzielnie, w Internecie. Rolnicy muszą zdradzić, co uprawiają i hodują, z czego żyją i jakie maszyny mają w garażu.
Hodowcy, naukowcy i urzędnicy zachęcają do jedzenia jagnięciny. W województwie lubelskim w blisko 130 gospodarstwach hoduje się owce, głównie rasy uhruskiej. W piątek w Centrum Promocji Województwa Lubelskiego zorganizowano konferencję na ten temat.
Rolników czeka kolejny spis. Będą musieli opowiedzieć, co uprawiają i hodują, z czego żyją i jakie maszyny mają w garażu. Tylko w naszym regionie badaniem objętych będzie blisko 20 tys. gospodarstw.
Rolnicy z Lublina i okolic, którzy do ostatniego dnia czekali ze złożeniem wniosku obszarowego nie mieli z tym w środę problemów.
Do 20 maja Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka \"W dolinie Tyśmienicy i Wieprza” przyjmuje zgłoszenia do konkursu kulinarnego \"Ryba od kuchni”. Stowarzyszenie chce w ten sposób promować potrawy w ryb słodkowodnych.
W tym roku mniej będzie owoców – przewidują sadownicy. Ale tylko dlatego, że ubiegłoroczne zbiory były rekordowe. Większy \"komunijny” ruch odnotowują natomiast sprzedawcy warzyw. Dużym zainteresowaniem cieszą się m.in. zielone ogórki i sałata
Tylko połowa rolników z województwa lubelskiego złożyła wnioski obszarowe – alarmują pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Termin upływa w środę. Ci, którzy złożą wnioski później, otrzymają mniejsze dopłaty.
Uprawy ozime, czyli zboża i rzepak, przezimowały lepiej niż w ubiegłym roku - wynika z danych GUS. Z powodu przedłużającej się zimy prace polowe prawie w całej Polsce rozpoczęły się miesiąc później niż zwykle.
O rekompensaty za szkody wyrządzone przez bobry stara się coraz więcej sadowników z naszego regionu. Tylko w ubiegłym roku na odszkodowania wydano prawie pół miliona złotych.
Tylko do wtorku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski od rolników, którzy chcą dostać dofinansowanie na zakup maszyn i urządzeń rolniczych. W piątek zaś kończy się termin przedsiębiorców, które chcą tworzyć nowe miejsca pracy na wsi.
Z dwoma dzierżawcami sądzi się lubelski oddział Agencji Nieruchomości Rolnych. Chodzi o tzw. bezumowne korzystanie z gruntów należących do Skarbu Państwa.
EkoBazar działał niecały rok. Targ ekologicznej żywności okazał się nierentowny. Teraz próby sprzedaży zdrowej żywności bezpośrednio od producentów podejmują lubelscy restauratorzy.
Jeszcze tylko we wtorek można zgłosić się na bezpłatny kurs dla osób zainteresowanych działalnością agroturystyczną. Zajęcia organizuje Lokalna Grupa Działania \"Ziemia Biłgorajska”.
Przedłużająca się zima spowodowała straty w pasiekach. Zbiory miodu mogą być niższe. Słabsze może być też zapylanie roślin.
Mistrz kulinarny Robert Sowa w przyszłym tygodniu będzie zachęcać do spożywania ryb słodkowodnych. To nowy pomysł lokalnych grup rybackich z województwa lubelskiego i Podkarpacia.
W Lubelskiem cudzoziemcy rzadko kupują ziemię. Z raportu MSW wynika, że grunty najlepiej sprzedają się na Mazowszu i Dolnym Śląsku.
2 mld zł przeznaczy Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na pomoc w tworzeniu i rozwijaniu mikroprzedsiębiorstw na wsi. Wnioski można składać od 15 do 26 kwietnia br. Maksymalna dotacja wynosi 300 tys. zł.
Sklepy ogrodnicze i uliczni sprzedawcy nasion na brak klientów nie narzekają.
Na unijne wsparcie mogą liczyć rolnicy, przedsiębiorcy, ale też gminy i stowarzyszenia. Lokalne grupy działania w naszym regionie dzielą fundusze
Plantatorzy buraka cukrowego będą protestować w Warszawie. Pikieta jest planowana na 22 kwietnia.
Już ponad 2 tys. wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich złożyli rolnicy z województwa lubelskiego. To dobry wynik, choć pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa spodziewają się dużo większego zainteresowania po Wielkanocy.
Cztery lokalne grupy działania z województwa lubelskiego zaprezentują się w kwietniu podczas targów Agrototravel w Kielcach. Województwo lubelskie po raz pierwszy jest Regionem Partnerskim tych Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyką.