Impreza jest znakomitą okazją do przypomnienia sobie najlepszych czasów lubelskiego pięściarstwa, którego symbolem jest właśnie Stanisław Zalewski
Pierwsze kroki w tym sporcie stawiał on w PKS Lublin jeszcze w latach 30-tych ubiegłego stulecia. W jego barwach w 1937 r. wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski. Po zakończeniu II wojny światowej został trenerem. Jego talent dostrzegł Feliks Stamm, którego przez wiele lat był bliskim współpracownikiem. Jako masażysta reprezentacji Polski brał udział w czterech turniejach olimpijskich i jedenastu mistrzostwach Europy.
W tegorocznym Memoriale dojdzie do bardzo ciekawej konfrontacji. W hali sportowej VI Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Mickiewicza w Lublinie zmierzą się reprezentacje Lublina i Łodzi. Gospodarze przygotowali na ten pojedynek bardzo ciekawe zestawienie. W ringu pojawią się m.in. Alen Hamzić (Berej Boxing Lublin), Dawid Litke (Olimp Lublin) czy Damian Cieślik (Stara Szkoła Boksu Lublin). Prawdziwą gratką powinien być jednak występ Emilii Kościelskiej. Brązowa medalistka ostatnich mistrzostw Polski juniorek zmierzy się z Oliwią Dziekańską z Włókiennika Łódź. Ostatni pojedynek obu zawodniczek odbył się całkiem niedawno, podczas krajowego czempionatu w Bolszewie. Wówczas lepsza w stosunku 3:2 była reprezentantka Gwarka Łęczna. Mecz rozpocznie się o godz. 16. Dwie godziny wcześniej w tym samym miejscu ruszy Turniej Młodych Talentów, w którym zaprezentują się najciekawsi zawodnicy w województwie lubelskim. Wstęp na obie imprezy jest bezpłatny. (kk)
Trzy medale w Bolszewie
Mistrzostwa Polski juniorek były bardzo udane dla pięściarek z województwa lubelskiego. Przywiozły one z Bolszewa, gdzie obywał się krajowy czempionat, aż trzy medale. Złote krążki wywalczyły Julia Szeremeta (Paco Lublin) i Weronika Bochen (Berej Boxing Lublin). Na najniższym stopniu podium w swojej kategorii wagowej stanęła z kolei Emilia Kościelska z Gwarka Łęczna.