Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

19 czerwca 2021 r.
18:57

Zawodowy mistrz Polski w kickboxingu będzie uderzał w MMA? "Mam plany"

Autor: Zdjęcie autora Kamil Kozioł
0 1 A A
(fot. Piotr Michalski)

Lubię robić dużo zejść z linii ciosów pod linami. W oktagonie wykonywać to jest zdecydowanie trudniej, bo ruchy ogranicza klatka – Rozmowa z Tomaszem Borowcem, zawodowy mistrz Polski w kickboxingu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Niedawno obronił pan mistrzowski pas pokonując w lubelskiej hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli Przemysława Biniendę. Jakie wrażenia po tym pojedynku?

– Przede wszystkim, to nie lubię walczyć na swoim podwórku. Binienda to mój drugi przeciwnik, z którym mierzyłem się w oktagonie w Lublinie. Najlepsze walki miałem poza granicami Polski, gdzie jechałem do rywala i walczyłem bez większej presji. Binienda mnie nie zaskoczył. Myślę, że to ja nie zaprezentowałem się tak jak potrafię. Cieszę się jednak ze zwycięstwa. Wiedziałem, że mój przeciwnik jest twardy, świadczy o tym chociażby jego rekord w boksie zawodowym. Można go scharakteryzować jako solidnego boksera, który potrafi dobrze kopać. Mam małą pretensję do siebie, bo kiedy już go trafiałem, to nie szedłem w drugie tempo i nie ponawiałem ataku. Zamiast tego dawałem rywalowi odpocząć.

Ciężko jest walczyć po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa?

– Tak. Moja ostatnia walka miała miejsce w grudniu 2019 roku. Poniosłem wówczas porażkę, ale biłem się w wyższej kategorii wagowej.

Zazwyczaj walczy pan w ringu. Tymczasem w Lublinie musiał pan wejść do klatki. Czy to dla pana różnica?

– Tak. Lubię robić dużo zejść z linii ciosów pod linami. W oktagonie wykonywać to jest zdecydowanie trudniej, bo ruchy ogranicza klatka.

Chciałby pan spróbować swoich sił w MMA?

– Pewne plany w tej materii posiadam, ale trzeba pamiętać, że mam już 38 lat. Mam olbrzymi bagaż doświadczeń i wiele walk stoczonych w ringu. W końcu pierwsze mistrzostwo Polski zdobyłem w wieku 21 lat. Mam też wiele innych zajęć, z prowadzeniem klubu Motor Lublin na czele. Ćwiczę w nim z młodymi chłopakami cztery razy dziennie. Miałem też propozycje walk zawodowych w boksie. Mam zresztą pewne doświadczenie w tej materii. Do boksu ciągnie mnie zdecydowanie mniej, chyba, że skuszą mnie pieniądze.

Młodzież garnie się do kickboxingu?

– Mamy bardzo utalentowaną młodzież. Dopiero zaczynamy działać jako Klub Sportów Walki Motor Lublin, bo wcześniej startowaliśmy jako Waleczna Lubelszczyna.

Co trzeba mieć w sobie, aby odnosić sukcesy w kickboxingu?

– Chęci, bo resztę stanowi tylko ciężka praca. Talent to zaledwie kilka procent wyniku. Mam wielu kolegów, z którymi kiedyś walczyłem, a którzy nie są już związani z kickboxingiem. Pokonywali mnie, ale rezygnowali ze sportu po 2 czy 3 latach. Ja nadal jestem w tym sporcie właśnie dzięki ciężkiej pracy.

Można utrzymać się z kicboxingu?

– Nie ma takiej opcji. Z powodu pandemii koronawirusa ciężko jest wyżyć nawet z prowadzenia klubu. Podczas walki mam na sobie dużo obklejeń, ale nie biorę za nie pieniędzy. To rodzaj wdzięczności dla firm, które wspierają szkolenie młodzieży w moim klubie. Pieniądze na pewno nie mobilizują mnie do kolejnych walk. Mogłem ich zarabiać więcej walcząc w boksie zawodowym. Miałem propozycje, aby bić się z naprawdę dobrymi zawodnikami. Nie chciałem tego robić, bo zbudowałem sobie mocną pozycję w kickboxingu. Jestem przykładem dla młodzieży i nie chcę, aby ona widziała, jak daję się zbić bokserowi z dużo wyższej kategorii wagowej.

Na koniec warto wspomnieć o wspaniałym geście z pana strony. Po wygranej walce z Przemysławem Biniendą przekazał pan mistrzowski pas na licytację, z której środki trafią do ciężko chorej Wiktorii Bednarz...

– Sam malutkie dziecko i nie wyobrażam sobie, żeby państwo nie mogło pomóc dziecku. Niech ktoś zapłaci dobre pieniądze za ten pas i w ten sposób przyczyni się do poprawy je stanu zdrowia.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Wszystko zgodnie z planem, Polski Cukier AZS UMCS ograł Energę Toruń

Wszystko zgodnie z planem, Polski Cukier AZS UMCS ograł Energę Toruń

Bez zaskoczenia w hali MOSiR. Polski Cukier AZS UMCS ani razu nie przegrywał z Energą Toruń, a ostatecznie pokonał rywalki 88:78.

Wyleczą zęby w busie

Wyleczą zęby w busie

Bus z dentystą na podkładzie znów zaparkuje w województwie lubelskim. Dzieci i młodzież mogą skorzystać w nim z bezpłatnego leczenia.

Żużel. Ogromny pech Jacka Holdera w drugiej rundzie Indywidualnych Mistrzostw Australii

Żużel. Ogromny pech Jacka Holdera w drugiej rundzie Indywidualnych Mistrzostw Australii

Ogromny pech Jacka Holdera w drugiej rundzie Indywidualnych Mistrzostw Australii. Zawodnik Orlen Oil Motoru Lublin był blisko awansu do finałowego biegu, ale w półfinale przytrafił mu się defekt

zdj ilustracyjne

Zdrowie jest dla nich ważne – rusza Olimpiada Zdrowia PCK

Polski Czerwony Krzyż zaprasza do udziału w XXII edycji Olimpiady Zdrowia PCK z Biedronką. Wydarzenie ma na celu promowanie zdrowego stylu życia i zaangażowanie młodych liderów zdrowia w działania prospołeczne.

Lider lepszy od outsidera, czyli szesnastka wygrana ChKS Chełm

Lider lepszy od outsidera, czyli szesnastka wygrana ChKS Chełm

Niespodzianki w Chełmie nie było. Tamtejszy ChKS, czyli zdecydowany lider tabeli zrobił swoje i w niedzielę zanotował szesnastce zwycięstwo w szesnastym ligowym spotkaniu tego sezonu. Tym razem drużyna trenera Krzysztofa Andrzejewskiego pokonała 3:0 ostatni w tabeli SMS PZPS Spała.

Kiedy remont Zana? Miasto chce ruszyć jeszcze w tym roku

Kiedy remont Zana? Miasto chce ruszyć jeszcze w tym roku

Miasto szykuje się do remontu ulicy Zana. Trwa oczekiwanie na decyzję środowiskową. A kiedy zaczną się prace?

Paweł Wąsek jest obecnie najlepszym Polakiem w Turnieju Czterech Skoczni i Pucharze Świata

Skoki narciarskie. Świetny występ Pawła Wąska podczas kwalifikacji w Bischofshofen

73. Turniej Czterech Skoczni nieuchronnie zbliża się do końca. W niedzielę odbyły się kwalifikacje do ostatniego z konkursów, który na skoczni w Bischofshofen zaplanowano w Święto Trzech Króli. Zawody wygrał Stefan Kraft, a tuż za podium znalazł się Paweł Wąsek

Groźny wypadek na S17 w Rykach. Łoś na drodze spowodował zderzenie
Zdjęcia
galeria

Groźny wypadek na S17 w Rykach. Łoś na drodze spowodował zderzenie

W nocy z czwartku na piątek, około godziny 1:00, na trasie S17 w Rykach doszło do groźnego zdarzenia. Na drogę niespodziewanie wbiegł łoś, co skończyło się zderzeniem dwóch samochodów.

Wojciech Kamiński (PGE Start Lublin): W Stargardzie zagraliśmy jeden z najlepszych meczów w sezonie

Wojciech Kamiński (PGE Start Lublin): W Stargardzie zagraliśmy jeden z najlepszych meczów w sezonie

PGE Start Lublin jest zdecydowanie na fali. Czerwono-czarni w sobotę pokonali na wyjeździe PGE Spójnię i zbliżyli się do występu w finałowym turnieju Pucharu Polski. Jak „energetyczne derby” oceniają przedstawiciele obu drużyn?

Tłum na pokazie przedpremierowym "Kleks i wynalazek Filipa Golarza" w kinie Bajka. Na sali zabrakło miejsc
galeria

Tłum na pokazie przedpremierowym "Kleks i wynalazek Filipa Golarza" w kinie Bajka. Na sali zabrakło miejsc

Noworoczne Kino Rodzinne to pierwsze z wydarzeń dla rodzin, które na 2025 rok zaplanowało miasto Lublin. 5 stycznia, najmłodsi mieszkańcy Lublina wraz z rodzicami lub dziadkami mogli nieodpłatnie wybrać się na przedpremierowy pokaz filmu w Kinie Bajka

Ręce nie bolą, ale serce boli. Opinie po meczu PGE GiEK Skra Bełchatów – Bogdanka LUK Lublin

Ręce nie bolą, ale serce boli. Opinie po meczu PGE GiEK Skra Bełchatów – Bogdanka LUK Lublin

Wielkie emocje w Bełchatowie. Gospodarze, czyli PGE GiEK Skra prowadzili z faworyzowaną Bogdanką LUK Lublin 2:0. Ostatecznie dopisali do swojego konta tylko jeden punkt. Goście w tie-breaku wygrali 15:13 i 3:2 w całym spotkaniu. Jak obie ekipy oceniają zawody?

Coraz bliżej przebudowy al. Unii Lubelskiej. Miasto nadal czeka na oferty

Coraz bliżej przebudowy al. Unii Lubelskiej. Miasto nadal czeka na oferty

Miasto Lublin wraz z początkiem października ubiegłego roku ogłosiło przetarg na modernizację jednej z kluczowych ulic miasta, która obejmie także przebudowę mostów nad Bystrzycą. Sprawdzamy na jakim etapie jest zapowiadany remont al. Unii Lubelskiej.

Nową dyrektorką placówki została Marzena Brzezicka (na zdj. w bieli)

Zamkowe muzeum z dyrektorką. Zaczyna własny rozdział

W czwartek, 2 stycznia, akt powołania na stanowisko dyrektora Muzeum Zamek w Janowcu z rąk marszałka Jarosława Stawiarskiego otrzymała Marzena Brzezicka. Od nowego roku, zgodnie z decyzją władz wojewódzkich, placówka pozostaje niezależną instytucją kultury.

Remont kładki dawno skończony. Na ulicy ciągle są pozostałości

Remont kładki dawno skończony. Na ulicy ciągle są pozostałości

Kładka nad ulicą Filaretów w Lublinie remontowana była przez kilka miesięcy. Jeden z naszych Czytelników zwrócił uwagę na to, że pomimo skończonego we wrześniu remontu, na ulicy nadal zauważyć można jego pozostałości. Chodzi o czerwone pasy. Po co one są i dlaczego nie zniknęły po skończeniu prac?

Unikali kary, a jednak wpadli w ręce policji

Unikali kary, a jednak wpadli w ręce policji

Jednym z zadań policjantów jest doprowadzanie do aresztu osób, które uchylają się od obowiązku odbycia kary więzienia. W ubiegłym tygodniu zamojscy policjanci doprowadzili do zakładu karnego aż czterech poszukiwanych.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium