ORLEN BASKET LIGA KOBIET

29 grudnia 2021 r.
9:34

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin rozpocznie rundę rewanżową meczem ze Ślęzą Wrocław

Ivany Jakubcovej (z piłką) nie zobaczymy w środę na parkiecie
Ivany Jakubcovej (z piłką) nie zobaczymy w środę na parkiecie (fot. Piotr Michalski/archiwum)

Niemal wszystkie polskie drużyny mają już za sobą pierwsze mecze w rundzie rewanżowej mistrzostw kraju. Dzisiaj do tego grona dołączy Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin, która na wyjeździe zagra z 1KS Ślęzą Wrocław. Będzie jednak bardzo osłabiona

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Lublinianki mają okazję zakończyć 2021 rok w bardzo dobrym stylu. Po raz ostatni w akcji oglądaliśmy je w ubiegłym tygodniu we francuskim Tarbes, gdzie przypieczętowały swój awans do 1/8 finału EuroCup. Pokonały lokalny zespół 63:55, a na parkiecie po raz pierwszy od 17 października pojawiła się Martina Fassina, która powróciła do składu po kontuzji.

Dzisiaj akademiczki zmierzą się z 1KS Ślęzą Wrocław. Podopieczne Arkadiusza Rusina mają na swoim koncie 19 punktów, zdobytych w 11 meczach. Natomiast zielono-białe spadły na siódmą lokatę z "16 oczkami" – mają jednak rozegrane o dwa spotkania mniej (zaległe starcie z SKK Polonią Warszawa i pauza w poprzedniej kolejce).

Lublinianki powróciły do treningów w niedzielę, po przerwie świątecznej. Na Dolny Śląsk pojechały jednak w okrojonym składzie. W rotacji zabraknie Ivany Jakubcovej i Kamiah Smalls (choroba) oraz Natalii Kurach (kontuzja).

Konfrontacja ze Ślęzą będzie dla "Pszczółek" ostatnim sportowym akcentem w tym roku. 9 października wygrały u siebie z tym rywalem 58:52. I chociaż wrocławianki spisują się w tym sezonie naprawdę nieźle, o tyle trener Arkadiusz Rusin musiał się zmagać z kilkoma problemami. Przez większość czasu niezdolna do gry była Słowaczka Michaela Fekete, która leczyła kontuzję pleców. Po powrocie do pełnej sprawności radzi sobie bardzo dobrze – w swoich trzech ostatnich występach zanotowała średnio 14.6 punktu. Dwa mecze na przełomie listopada i grudnia z powodu urazu opuściła także Amerykanka Dominique Wilson, czyli najlepsza "strzelba" w Ślęzie (średnio 18 punktów).

Z kolei szkoleniowiec mógł w pełni liczyć, między innymi, na Patricię Bright z USA (14.8 punktu i 8.1 zbiórki) oraz dwie Polki: Annę Jakubiuk (13.2 punktu i 7.5 zbiórki) i Julię Drop (11.2 punktu i 6 asyst).

Początek spotkania 1KS Ślęza Wrocław – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zaplanowano na środę na godz. 18.30. Transmisję będzie można śledzić na platformie internetowej InStat TV.

===

Odrobią zaległości

Wyznaczono nowy termin, w którym Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zmierzy się z SKK Polonią Warszawa – koszykarki odrobią zaległości 18 stycznia 2022 roku o godz. 18. Przypomnijmy, że pierwotnie obie drużyny miały się spotkać 5 grudnia. Jednak lubelski klub wystąpił z wnioskiem do władz ligi o przełożenie meczu na inny dzień ze względu na złą sytuację kadrową – trener Krzysztof Szewczyk oraz trzy zawodniczki trafili w tamtym czasie na kwarantannę, bo mieli pozytywny wynik testów na koronawirusa.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Dzisiaj policyjne kontrole z niespodzianką tylko dla pań

Dzisiaj policyjne kontrole z niespodzianką tylko dla pań

Z okazji Dnia Kobiet lubelscy policjanci przygotowali coś specjalnego dla pań. Zatrzymanym do kontroli wręczali kwiaty i składali życzenia z okazji ich święta.

Nieudane wypalanie łąk – pożar u sąsiada

Nieudane wypalanie łąk – pożar u sąsiada

Miało być wypalanie łąk, ale ogień przeniósł się do sąsiada – straty to ok. 60 tys. zł. Policja apeluje – jest to zabronione.

Dywany Łuszczów wygrały VI Mistrzostwa Lubelszczyzny Oldbojów 35+ w futsalu
galeria

Dywany Łuszczów mistrzem VI Mistrzostw Lubelszczyzny Oldbojów 35+ w futsalu

W Świdniku zostały rozgrywane VI Mistrzostwa Lubelszczyzny Oldbojów 35+ w futsalu. Na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna Dywanów Łuszczów

Będzie „szpilkostrada” przez Stare Miasto. Lubelskie radne z propozycją dla pań
galeria

Będzie „szpilkostrada” przez Stare Miasto. Lubelskie radne z propozycją dla pań

Lublin przygotowuje się do kompleksowej rewitalizacji Starego Miasta, która ma na celu zwiększenie dostępności i funkcjonalności tej historycznej części miasta. Prace te w dniu kobiet zapowiedziały miejskie radne z klubu prezydenta. Jednym z kluczowych elementów projektu jest stworzenie tzw. szpilkostrady – ciągu o gładkiej nawierzchni, który ułatwi poruszanie się osobom z niepełnosprawnością ruchową, seniorom, matkom z wózkami dziecięcymi oraz kobietom w obuwiu na obcasach.

W Sali Tradycji jest wiele ciekawych eksponatów
Video
film

Major Dekutowski zaprasza na wycieczkę w przeszłość

– Nie pozwolimy obrastać eksponatom w kurz – powiedział płk Zbigniew Krzyszczuk podczas uroczystego otwarcie Sali Tradycji 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W sali można zobaczyć realistyczną makietę partyzanckiej ziemianki, wóz drabiniasty wiozący rannego żołnierza do punktu opatrunkowego oraz wiele oryginalnych artefaktów, m.in. niemiecki karabinek StG 44 i wiele innych unikalnych eksponatów.

Magdalena Szymkiewicz to jedna z liderek Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin

Polski Cukier AZS UMCS Lublin w niedzielę zagra ostatni mecz sezonu zasadniczego

W niedzielę Polski Cukier AZS UMCS Lublin zmierzy się z VBW Gdynia w meczu kończącym sezon zasadniczy

Z 3 promilami chciał odwieźć dzieci do domu

Z 3 promilami chciał odwieźć dzieci do domu

Gdyby nie zgłoszenie na policję, 44-latek pod wpływem alkoholu najprawdopodobniej próbowałby odwieźć dzieci ze szkoły. Teraz grożą mu poważne konsekwencje.

Chełmski szpital z prestiżowymi wyróżnieniami

Chełmski szpital z prestiżowymi wyróżnieniami

Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie otrzymał dwa prestiżowe wyróżnienia: certyfikat „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” oraz Wyróżnienie Nadzwyczajne „Laur Nowoczesności”. To dowód uznania dla jakości świadczonych usług oraz nowoczesnego podejścia do zarządzania placówką.

MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie to sobotni rywal Padwy Zamość

Różny poziom trudności meczów Padwy Zamość i AZS AWF Biała Podlaska

Zarówno KPR Padwa Zamość, jak też AZS AWF Biała Podlaska wystąpią w weekendowej serii gier przed własnymi kibicami. Przeciwnikiem zamościan będzie MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie. Rywale to 14. drużyna I ligi centralnej. Zespół prowadzi znany kibicom piłki ręcznej w regionie Mariusz Kempys.

Dzień Kobiet w Lublinie – od rana ustawiają się kolejki po kwiaty
ZDJĘCIA
galeria

Dzień Kobiet w Lublinie – od rana ustawiają się kolejki po kwiaty

Nie trzeba patrzeć w kalendarz – wystarczy wyjść na ulice. Panowie kupują dzisiaj kwiaty dla swoich żon, sióstr, koleżanek. Najlepiej sprzedają się tulipany.

Łowcy głów namierzyli poszukiwanych przestępców - wracali z Niemiec

Łowcy głów namierzyli poszukiwanych przestępców - wracali z Niemiec

6 listów gończych, trzy zakazy prowadzenia pojazdów i do tego jazda pod wpływem narkotyków – 32-latek wpadł, a wraz z nim dwóch poszukiwanych mężczyzn. Wszyscy byli poszukiwani.

Ale Cyrk!
foto
galeria

Ale Cyrk!

Impreza ostatkowa powinna być z przytupem w myśl powiedzenia - albo grubo albo wcale. I tak właśnie było w Helium Club. Impreza ostatkowa miała format Circus Show. Co tam się działo! Zobaczcie sami.

„Kobieta Przedsiębiorcza w stylu wege” poszukiwana

„Kobieta Przedsiębiorcza w stylu wege” poszukiwana

Pod takim hasłem marszałek Stawiarski zainaugurował konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich. To nie tylko promocja lokalnej kuchni i rolnictwa, ale także docenienie przedsiębiorczości na wsi.

ChKS Chełm liczy na przełamanie, PZL Leonardo Avia chce wrócić do ósemki

ChKS Chełm liczy na przełamanie, PZL Leonardo Avia chce wrócić do ósemki

PZL Leonardo Avia Świdnik podejmie Lechię Tomaszów Mazowiecki, a ChKS Chełm CUK Anioły Toruń.

„Czarna legenda” UMCS – prof. Kidyba odpowiada na zarzuty

„Czarna legenda” UMCS – prof. Kidyba odpowiada na zarzuty

Noc z profesorem skutecznym sposobem na zdanie egzaminu? A może wszystko to tak naprawdę wina studentów? Profesor Andrzej Kidyba odpowiada na zarzuty i wytyka błędy w środowisku – „zawód prawnika jest kupowany”.

ORLEN BASKET LIGA KOBIET
17. KOLEJKA

Wyniki:

PolskaStrefaInwestycji Gorzów Wlkp.  - Ślęza Wrocław 57:67
Enea AZS Politechnika Poznań - Polonia Warszawa 92:85
KS Basket Bydgoszcz - VBV Gdynia 60:83
Polski Cukier AZS UMCS Lublin - BGHM BC Polkowice 128:27
Energa Toruń - MB Zagłębie Sosnowiec 62:72

Tabela:

1. VBV Arka Gdynia 17 31 1301 - 1108
2. Ślęza 17 29 1268 - 1128
3. Polski Cukier AZS UMCS 17 28 1396 - 1178
4. Politechnika Poznań 17 27 1344 - 1228
5. Zagłębie 17 27 1332 - 1246
6. Polkowice 17 25 1110 - 1499
7. Gorzów Wlkp. 17 24 1283 - 1281
8. Energa Toruń 17 23 1284 - 1351
9. Basket Bydgoszcz 17 20 1200 - 1389
10. Polonia Warszawa 17 20 1202 - 1312

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!