Zagłębie Lubin - Górnik Łęczna 3:1 [zapis relacji na żywo]

Autor: Zdjęcie autora bs
1 0 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

W inauguracyjnym meczu drugiej kolejki PKO BP Ekstraklasy Górnik Łęczna zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Czy podopieczni trenera Kamila Kieresia zdobędą pierwsze w tym sezonie punkty na obcym terenie?

Relacja na żywo

automatyczne odświeżanie strony co 60 sekund

KONIEC MECZU! Górnik Łęczna przegrywa w Lubinie z tamtejszym Zagłębiem 1:3, a dwa gole dla gospodarzy zdobył wychowanek Górnika Patryk Szysz

90' Mecz potrwa jeszcze przynajmniej trzy minuty dłużej

89' Zmiana w drużynie Zagłębia. Dzudziński zastępuje Porębę

88' Potrójna zmiana w Górniku: Rymaniak za Szcześniaka, Cierpka za Gola i Tkacz za Śpiączkę

85' GOOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA!!!!!!! Patryk Szysz rozpędził się z piłką po czym z ogromną łatwością minął rywali i mocnym strzałem prawą nogą zdobył drugiego gola w dzisiejszym spotkaniu. Świetny mecz wychowanka Górnika grającego w barwach Zagłębia

81' Gostomski zderzył się w polu karnym ze Szcześniaiem. Na twarzy bramkarza Górnika pojawił się grymas bólu, ale golkiper z Łęcznej szybko się pozbierał

80' Śpiączka jak na razie gola nie strzelił, ale mimo to rywale zapamiętają go po dzisiejszym spotkaniu, bo napastnik Górnika nie przebiera w środkach podczas gry w powietrzu

76' Druga zmiana w Górniku. Wojciechowski za Banaszaka

74' Zmiana u gospodarzy. Opuszcza boisko Zivec, a w jego miejsce pojawia się Podliński

72' Dobre wyjście z bramki Gostomskiego, który ubiegł nim Szysza

71' Zmiana u gości. Jagiełło w miejsce Krykuna

70' Kolejna centra łęcznian - tym razem na Śpiączkę, ale snajpera Górnika ubiegł obrońca Zagłębia.

68' Dobra okazja Górnika! Mak dośrodkował w pole karne, a bedący na piątym metrze Krykun główkował prosto w ręce bramkarza Zagłębia. Szkoda tej sytuacji!

65' Oba zespoły nie forsują specjalnie tempa gry. Obecnie wydaje sie, że gospodarze kontrolują przebieg spotkania

60' Zbyt lekki strzał Starzyńskiego. Piłka w rękach Gostomskiego

57' Zmiana u gospodarzy. Wójcicki zmienia Daniela

55' GOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA!!! Składna akcja gospodarzy z zagraniem na lewą stronę do Sasy Ziveca. Ten uderzył tuż sprzed "szesnastki" i zdobył kapitalną bramkę.

51' Gol przerywa szarżę Ziveca i otrzymuje żółtą kartkę

48' Strzał Szysza tuż sprzed linii pola karnego. Gostomski tym razem bez większych kłopotów łapie piłkę

47' Faul Krykuna i żółta kartka dla piłkarza z Łęcznej

46' Zaczynamy drugą połowę!

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Pierwszy cios zadało Zagłębie, ale Górnik dość szybko doprowadził do wyrównania. Czeamy na drugą część spotkania i nieco więcej emocji

45' Sędzia doliczył minutę do końca pierwszej połowy

41' Centrował Zivec, ale "przeciagnął" dośrodkowaie. Chwilę później Szysz ostro potraktowany przez Gola

37' Strzelony gol ośmielił zespół trenera Kamila Kieresia. Teraz to goście przedostali się na połowe rywala i szukają kolejnej szansy do zdobycia bramki

33' GOOOOOL DLA GÓRNIKA! Dobra centra z rzutu rożnego Leandro w kierunku Banaszaka, który sprytnym balansem zgubił krycie i mocnym strzałem głową wpakował piłkę do siatki "Miedziowych"!

32' Kontratak gości zakończony zagraniem piłki w kierunku będącego w polu karnym Zagłębia Banszaszka. Piłkę na rzut rożny wybijają obrońcy

28' Przerwa w grze po tym jak we wzajemnym starciu ucierpieli: Banaszak i Simić. Obaj zawodnicy na szczęście mogą kontynuować grę

25' Po objęciu prowadzenia przez miejscowych obraz meczu się nie zmienia. Nadal przy piłce są piłkarz Zagłębia, a Górnik w komplecie znajduje się na własnej połowie boiska

22' GOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA! Patryk Szysz ładnie opanował piłkę po czym ładnym dryblingiem uciekł rywalom i oddał piękny, mierzony strzał sprzed pola karnego. Maciej Gostomski próbował interweniować, ale był bez szans. Piłkarz Zagłębia po wpisaniu się na listę strzelców nie celebrował zdobycia bramki

20' Kolejne dogranie z boku, tym razem z gry. Bliski opanowania piłki był Śpiączka ale ostatecznie nie zdołał jej sięgnąć

18' Wrzutka Leandro z rzutu wolnego i minimalnie niecelny strzał głową Tomasza Midzierskiego! Widać, że łęcznianie nastawili się w pierwszych minutach na czujną grę w defensywie by stwarzać zagrożenie poprzez kontry lub stałe fragmenty gry

16' Indywidualna akcja Ziveca zakończona podaniem do partnera, który był na pozycji spalonej.

12' Ekipa z Lubina uzyskała optyczną przewagę i coraz częściej gości w okolicy pola karnego Górnika. Nic jednak z tego nie wynika

7' Wrzutka Zagłębia z lewej strony boiska. Bez zagrożenia dla piłkarzy z Łęcznej

5' Pierwsze minuty meczu bardzo spokojne. Po podaniu z prawej strony próbował uderzać piętą Szysz, ale bez efektu

2' Faul Śpiączki na Solerze przy wyskoku do pojedynku główkowego na połowie Zagłębia

1' Gramy!

Oba zespoły już na murawie i za chwilę w Lubinie zaczynamy drugą kolejkę PKO BP Ekstraklasy. Gospodarze zagrają w czarnych strojach, a łęcznianie kolejny raz wystąpią w zielono-czarnych barwach

- Od Górnika trzeba oczekiwać bo awansował do ekstraklasy i teraz musi budować swój wizerunek. Mecz z Cracovią zakończył się podziałem punktów i to zaliczyłbym na plus. W I lidze przylgnęła do nas łatka, że gramy z kontry. Mamy w tym elemencie dwóch dobrych skrzydłowych czyli Maka i Krykuna. Jeśli będzie ku temu okazja postaramy się to wykorzystać - powiedział przed meczem z Zagłębiem trener Górnika Kamil Kiereś.

Początek meczu w Lubinie zaplanowano na godzinę 18. Poznaliśmy już składy na dzisiejsze spotkanie. Na "szpicy" w zespole gospodarzy zagra wychowanek Górnika Patryk Szysz. Natomiast łęcznianie kolejny raz zagrają na dwójkę napastników - Bartosza Śpiączkę i Przemysława Banaszaka

-------------------------------------------------------------

Zagłębie Lubin - Górnik Łęczna 2:1 (1:1)

Bramki: Szysz (22, 85), Zivec (55) - Banaszak (33).

Zagłębie: Hładun – Chodyna, Simić, Soler, Bartolewski – Poręba (89 Dudziński), Baszkirow – Daniel (57 Wójcicki), Starzyński, Żivec (75 Podliński) – Szysz.

Górnik: Gostomski – Szcześniak (88 Rymaniak), Baranowski, Midzierski, Leandro – Mak, Gol (88 Cierpka), Kalinkowski, Krykun (71 Jagiełło) – Śpiączka (88 Tkacz), Banaszak (76 Wojciechowski).

Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).

Nietypowa licytacja w urzędzie. Można kupić stal

Urzędnicy chcą się pozbyć ponad 30 ton stali. To w zasadzie zdemontowana kładka dla pieszych. Będzie można ją wylicytować 23 maja.

Warto odwiedzić dworzec. Wyprzedaż, wystawa i warsztaty dla dzieci
18 maja 2024, 10:00

Fundacja KZMRZ zaprasza na weekendowe wydarzenia organizowane w hali po nieczynnym dworcu autobusowym przy Lubelskiej w Puławach. W sobotę - garażowa wyprzedaż. Dzień później zwiedzanie budynku i wystawa artystyczna w ramach "nocy muzeów".

Jechał mimo zakazu i pod wpływem alkoholu

Mieszkaniec powiatu puławskiego został zatrzymany. Na decyzję sądu poczeka w areszcie.

Moto.DW – ruszamy z programem motoryzacyjnym

Motoryzacja zawsze była obecna na łamach Dziennika Wschodniego. Czas przyszedł na nową formę, czyli program motoryzacyjny.

Orlen Oil Motor Lublin - NovyHotel Falubaz Zielona Góra [na żywo]

O godzinie 18 Orlen Oil Motor Lublin podejmować będzie na swoim torze NovyHotel Falubaz Zielona Góra w składzie, którego wystąpi doskonale znany w Lublinie Jarosław Hampel. Faworytem meczu są oczywiście gospodarze, którzy celują w piąte zwycięstwo z rzędu

Kierowca pod wpływem alkoholu zatrzymany dzięki reakcji świadka

W środę wieczorem policjanci otrzymali wezwanie do miejscowości Gromada w powiecie biłgorajskim, gdzie w okolicy stacji benzynowej zgłaszający zauważył nietrzeźwego kierowcę Forda.

Lubartów: Motocykliści rozpoczynają sezon i pomagają

W najbliższą sobotę w Lubartowie będzie słychać przyjemny ryk silników i czuć zapach spalin. Ulicami miasta przejadą setki jednośladów. Przed nami 15. Kapucyński Piknik Motocyklowy połączony ze zbiórką charytatywną.

Jak trzeba to i życie uratują. Świdniccy strażnicy miejscy i ich nietypowe interwencje

W czwartek na terenie galerii handlowej w Świdniku pojawił się nietypowy gość. Potrzebna była interwencja straży pożarnej, miejskiej, a także weterynarza. Drugie wezwanie dotyczyło kota, który utknął na drzewie.

Prezydent "czyści" spółki. Nowy prezes w TBS
Zamość

Po Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej przyszedł czas na Towarzystwo Budownictwa Społecznego Zamościu. Tu także jest już nowy prezes.

Muzeum na Majdanku. 80-lecie utworzenia

Wystawy, konferencja i spotkania z okrutną historią. Przed nami szereg wydarzeń, a najbliższe już w ten weekend.

Czyszczenie zmywarki: krok po kroku

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak utrzymać swoją zmywarkę w nienagannej czystości i sprawności? Jeśli tak, to ten artykuł jest dla Ciebie. Zmywarka to niezastąpione urządzenie w każdym domu, które znacznie ułatwia codzienne obowiązki. Ale aby służyło nam jak najdłużej, wymaga regularnego czyszczenia i konserwacji. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie przewodnik Czyszczenie zmywarki: krok po kroku. Dowiesz się z niego, jak skutecznie wyczyścić zmywarkę domowymi sposobami, jak często należy to robić oraz jak dbać o nią na co dzień. Przekonasz się, że utrzymanie czystości w zmywarce to naprawdę proste zadanie!

Polityczna dogrywka - czyli o co chodzi w Świdniku?
POLITYKA

Gorąca polityczna sytuacja w Świdniku. Po wizycie w studiu Dziennika Wschodniego w cyklu Dzień Wschodzi, burmistrza Marcina Dmowskiego pojawiły się gorące komentarze ze strony jego przeciwników. Nie pierwszy raz. Zaraz po wyborach padły ostre słowa ze strony polityków kontrkandydatki w Edyty Lipniowieckiej z Polski 2050 oraz radnego powiatowego Mariusza Wilka.