Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Reprezentacja

17 listopada 2015 r.
22:34

Polska - Czechy 3:1. Solidarni z Francją

0 1 A A
Gest Kamila Grosickiego został doceniony we Francji. Pisały o nim największe sportowe dzienniki, fot. laczynaspilka.pl
Gest Kamila Grosickiego został doceniony we Francji. Pisały o nim największe sportowe dzienniki, fot. laczynaspilka.pl

Reprezentacja Polski bez największych gwiazd w składzie pokonała 3:1 Czechów w ostatnim spotkaniu w 2015 roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przed meczem część kibiców narzekała, że selekcjoner dał wolne Robertowi Lewandowskiemu, Grzegorzowi Krychowiakowi i Łukaszowi Fabiańskiemu. Złość na nieobecność największych gwiazd szybko im jednak przeszła, bo zmiennicy zaprezentowali wysoką klasę.

Już w 3 min objęliśmy prowadzenie. Grający po raz pierwszy w wyjściowym składzie Bartosz Kapustka przejął piłkę na lewym skrzydle, przebiegł kilkanaście metrów i dokładnie dośrodkował na głowę Arkadiusza Milika, który po raz pierwszy pokonał Petra Cecha. Godnie zastępujący Lewandowskiego snajper Ajaxu Amsterdam nie zamierzał jednak na tym poprzestać. W 12 min zacentrował z rzutu rożnego, a rozgrywający jubileuszowe, 40 spotkanie w narodowych barwach Tomasz Jodłowiec podwyższył na 2:0.

Po okresie dominacji biało-czerwoni oddali inicjatywę rywalom, którzy kilkukrotnie zagrozili naszej bramce. W końcu w 41 min Ladislav Krejci wykorzystał zbyt krótkie wybicie piłki Jodłowca i precyzyjnym uderzeniem w samo okienko nie dał najmniejszych szans Arturowi Borucowi.

Po przerwie nasza reprezentacja odzyskała rezon i stworzyła sobie kilka dogodnych okazji do podwyższenia rezultatu. W 70 min wyszliśmy z kontrą trzech na jednego. Krzysztof Mączyński precyzyjnie dograł piłkę do Milika, a ten w ostatniej chwili oddał ją jeszcze Kamilowi Grosickiemu, który ustalił wynik meczu na 3:1.

– Co tu dużo komentować, wiedziałem, że Kamil Grosicki jest na lepszej pozycji, więc zagrałem mu piłkę i cieszę się, że strzelił bramkę. W drugiej połowie graliśmy z większym polotem i zasłużenie wygraliśmy – powiedział po meczu Milik.

Polska – Czechy 3:1 (2:1)

Bramki: Milik (3), Jodłowiec (12), Grosicki (70) – Krejci (41)/

Polska: Boruc – Jędrzejczyk, Glik (46 Cionek), Pazdan (87 Dawidowicz), Rybus – Grosicki (73 Peszko), Jodłowiec (78 Borysiuk), Mączyński, Linetty (77 Mila), Kapustka (83 Sobiech) – Milik.

Czechy: Cech – Kalas (76 Pudil), Suchy, Prochazka, Bartosak (76 Kaderabek) – Zahustel (58 Skalak), Vacek, Plasil, Pospisil (84 Darida), Krejcí (58 Sural) – Skoda (67 Necid).

Żółte kartki: Jędrzejczyk, Grosicki – Suchy.

Sędziował: Sandor Ando-Szabo (Węgry). Widzów: 40 793.

Futbol w cieniu tragedii

Spotkania Belgia – Hiszpania i Niemcy – Holandia zostały odwołane w związku z ryzykiem zamachów terrorystycznych.

W piątek w Paryżu doszło do serii zamachów, w których śmierć poniosło 129 osób, a 350 zostało rannych. Trzech terrorystów wysadziło się w pobliżu Stade de France, gdzie rozgrywany był mecz Francja – Anglia. Dla uczczenia pamięci ofiar wszystkie, rozgrywane w Europie spotkania w ostatnich dniach zostały poprzedzone minutą ciszy, a piłkarze wybiegli na murawy z czarnymi opaskami na ramieniach.

Tak było także we Wrocławiu, gdzie zmierzyły się reprezentacje Polski i Czech. Zgodnie z decyzją Polskiego Związki Piłki Nożnej przed rozpoczęciem spotkania oprócz hymnów obu państw odegrano także francuską Marsyliankę. Swoją jedność z rodzinami ofiar zademonstrował także Kamil Grosicki. Skrzydłowy Rennes po strzeleniu bramki zdjął reprezentacyjny trykot, pokazując koszulkę, na której widniał napis „Pray for Paris (Módlmy się za Paryż).

Szczególnie piękne sceny miały miejsce na Wembley, gdzie zmierzyły się drużyny narodowe Anglii oraz Francji. Kibice obu reprezentacji wspólnie odśpiewali Marsyliankę, gospodarze przygotowali także dodatkowo olbrzymią sektorówkę z flagi rywali, a piłkarze wraz z sędziami celebrowali minutę ciszy ustawieni na przemian w wielkim kole na środku murawy.

Niestety, nie wszyscy potrafili uszanować ofiary zamachów. Przed towarzyskim mecze Turcja – Grecja fani w Stambule wygwizdali 60 sekund poświęcone poległym, przez cały ten czas krzycząc „Allahu Akbar” (Bóg jest wielki). Podobna sytuacja miała miejsce dzień wcześniej w Dublinie, gdzie nagannie zachowali się fani Bośni i Hercegowiny.

We wtorek futbol znów przegrał z terroryzmem. W obawie przed kolejnymi zamachami odwołano spotkania Belgia – Hiszpania i Niemcy – Holandia. W Hannoverze na dwie i pół godziny przed planowanym rozpoczęciem meczu policja znalazła podejrzany obiekt. Niektórzy kibice zdążyli wejść na stadion, ale organizatorzy natychmiast podjęli decyzję o ich ewakuacji. Na obiekt nie zdążyli dotrzeć piłkarze obu reprezentacji, którzy zostali zawróceni z drogi. W ostatniej chwili odwołano także wizytę kanclerz Angeli Merkel.

Pozostałe informacje

Sygnatariusze listu intencyjnego. Intencją jest odbudowa polskich zdolności do produkcji materiałów wybuchowych, w tym prochów strzelniczych
zbrojenia

Polska potrzebuje własnego prochu do amunicji. Pomoże Grupa Azoty

Grupa Azoty będzie współpracowała z Polską Grupą Zbrojeniową, Mesko oraz Agencją Rozwoju Przemysłu. Celem jest rozwój bazy surowcowej i zdolności do produkcji polskiej amunicji. Docelowo chodzi o budowę fabryki nitrocelulozy.

U zbiegu ulicy Nałęczowskiej i alei Kraśnickiej może stanąć 70-metrowy wieżowiec

Ma być najwyższym wieżowcem w Lublinie. Będą negocjacje z inwestorem

U zbiegu Nałęczowskiej i Kraśnickiej może stanąć 70-metrowa wieża - najwyższy budynek mieszkalny na Lubelszczyźnie. Żeby go postawić konieczne będą zmiany planistyczne, bo tak wysokie obiekty w tym miejscu Lublina nie były przewidziane. Co miasto chce uzyskać za ewentualną zgodę? Lista życzeń jest długa.

Torby, na które czekają organizatorzy akcji nie muszą być nowe, ale powinny być w dobrym stanie. Najmilej widziane są te duże, ale tak naprawdę także mniejsze również się przydadzą
Zamość

Wędrujące, używane torby na prezenty. Masz na zbyciu? Oddaj

Z ciekawą inicjatywą wyszła Zamojska Akademia Kultury. Zachęca mieszkańców do przekazywania używanych, ale jeszcze w dobrym stanie toreb na prezenty. Będą w nie pakowane upominki dla potrzebujących.

Powiat puławski ma już projekt budżetu na przyszły rok. Na inwestycje tym razem przeznaczy 37 mln zł, z czego lwia część trafi na drogi oraz dokończenie siedziby puławskiej PSP
Puławy
galeria

Nowy budżet mniejszy od starego. Połowa wydatków trafi na oświatę

Radni powiatu puławskiego otrzymali już projekt budżetu na 2025 rok. Przyszłoroczne dochody mają spaść z ponad 250 do niecałych 240 mln zł. Cięcie czekają również wydatki, zwłaszcza te na inwestycje. Najwięcej pieniędzy pochłonie oświata i wychowanie.

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”
galeria

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”

Dzisiaj obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. To okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych oraz podjęcia dyskusji o zmianach, których potrzebują osoby wykonujące ten zawód.

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne
zdrowie

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne

Kilka tysięcy mieszkańców prawobrzeżnej części gminy wiejskiej Puławy obecnie pozbawiona jest wody pitnej z wodociągu. Sanepid potwierdza skażenie na ujęciu w Gołębiu, które zaopatruje sześć miejscowości. Samorząd udostępnia mieszkańcom wodę w butelkach.

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina
Lublin
galeria

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina

Na ścianie budynku przy ul. Targowej w Lublinie powstała mozaika „Warunek cudu”. Dzieło autorstwa Ingi Levi nawiązuje do żydowskiego dziedzictwa tej części miasta, przypominając o historycznym znaczeniu ulicy dla społeczności żydowskiej.

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec
wypadek

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec

Do tego nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj w Trzebieszowie Pierwsyzm w powiecie łukowskim. 37-letni rolnik obsługiwał rozdrabniacz słomy. W pewnym momencie znalazł się zbyt blisko podajnika. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Edyta Majdzińska najprawdopodobniej będzie dalej prowadzić MKS FunFloor Lubin

Edyta Majdzińska (MKS FunFloor Lublin): Wierzę w kierunek mojej pracy i wierzę w ten zespół

Przedwczesne odpadnięcie z europejskich pucharów najprawdopodobniej nie wywoła burzy w MKS FunFloor. Wydaje się, że Edyta Majdzińska przetrwa ten okres niepokoju.

Kilka lat temu kino Bajka było popularnym miejscem spotkań studentów. Jak jest teraz - zapytaliśmy jego właściciela
magazyn
galeria

Jak radzi sobie lubelskie kino Bajka? "Nie wiem czy przetrwamy"

Po zakończeniu pandemii koronawirusa właściciele kin zauważają zmiany w preferencjach widzów dotyczących sposobu oglądania filmów. Czy mieszkańcy Lublina chętnie odwiedzają lokalne kina? Jak właściciele radzą sobie w nowej rzeczywistości? O sytuacji kina „Bajka” w Lublinie opowiedział nam Waldemar Niedźwiedź.

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Zadaszenie tarasu to praktyczne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się przestrzenią na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Odpowiednio dobrane chroni przed słońcem, deszczem oraz zapewnia prywatność. W tym artykule przyjrzymy się inspiracjom, jakie można wykorzystać przy wyborze zadaszenia tarasu.

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Nowotwór piersi jest najczęstszą przyczyną przedwczesnej śmierci wśród polskich kobiet. Kluczem do zdrowia jest m.in. regularna mammografia. Będzie ją można zrobić w mobilnym gabinecie, który właśnie przejeżdża przez nasz region.

Czym są kampery i jak działają?

Czym są kampery i jak działają?

Kampery to specjalnie zaprojektowane pojazdy, umożliwiające komfortowe podróżowanie i nocowanie w różnych miejscach. Ich unikalna konstrukcja łączy funkcje samochodu z przestrzenią mieszkalną.

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku
koncert
22 listopada 2024, 18:00
film

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku

Smolik//Kev Fox to eklektyczny i wymykający się jasno określonym ramom duet Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa brytyjskiego songwrittera, który w najbliższy piątek zagra w Świdniku.

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko na drogach. Oblodzenie pojawi się w całym regionie.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!