Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W Muzeum Wsi Lubelskiej będą kręcone zdjęcia do filmu "Zegar" w reżyserii Macieja Pawlickiego i Arkadiusz Gołębiewskiego. Akcja filmu dzieje się w czasie II wojny światowej. Poszukiwani są statyści.
Damian Błaszczyk to młody pływak z Biłgoraja, który przepłynął w ciągu 33 godzin 80 km wpław. W trakcie tego wyczynu jego znajomi zbierali pieniądze na onkologię dziecięcą w Lublinie. Zbiórka internetowa zebrała już niemal 7 tysięcy złotych, a w trakcie wydarzenia do puszek zebrano 17 tysięcy złotych. O tym, co nim kierowało, młody sportowiec opowiedział w programie Dzień Wschodzi.
Kolejny kierowca, który pojęcie „droga ekspresowa” za bardzo wziął sobie do serca. 54-latka podróż kosztowała 2,5 tys. zł i 15 pkt karnych.
Marcin Wroński, radny z klubu radnych prezydenta Krzysztofa Żuka był gościem programu Dzień Wschodzi. W rozmowie zdradził, jak się czuje w roli radnego, przybliżył kulisy swojej pracy, zdradził, co dzieje się aktualnie w artystycznej części jego życia oraz przeanalizował faktyczne szanse Lublina na zostanie Europejską Stolicą Kultury w 2029 roku.
Folklorystyczne prezentacje, korowód z wieńcami, tradycyjne dzielenie się chlebem występy i koncerty znanych i lubianych. W niedzielne południe w Puchaczowie odbyły się Dożynki Powiatu Łęczyńskiego.
Policjanci ciągle muszą się szkolić i podwyższać swoje umiejętności . W piątek lubelscy negocjatorzy ćwiczyli schemat działania w sytuacji kryzysowej na jeziorze w powiecie łęczyńskim.
W Lublinie trwa Festiwal Re: tradycja, który jest nową nazwą dotychczasowego festiwalu Jarmark Jagielloński. Wydarzenie jak co roku przyciągnęło miłośników kultury i sztuki ludowej. Nie zabrakło na nim produktów tradycyjnych, rękodzieła artystycznego, rzeźby, ceramiki, drzeworytu , kowalstwa, garncarstwa, haftu, koronki, malarstwa, wikliniarstwa i regionalnych smakołyków.
Cześć Automaniacy. Dziś jedziemy z kolejnym odcinkiem Moto.DW. Mamy dla Was relację z premiery odnowionego nissan qashqai, testy skody fabii z „potężnym”, litrowym silnikiem oraz przepis na redukcję punktów karnych. Zapraszamy do oglądania.
Ostatnio było dość niebezpiecznie, ale cyrkulacja południowa sprawi, że pogoda w regionie będzie w ten weekend zdecydowanie spokojniejsza. Ma być cieplej, momentami może nawet upalnie i co najważniejsze: raczej bez deszczu.
Poseł PiS Michał Moskal był gościem programu Dzień Wschodzi. Mówił nam m.in. o bieżących sprawach w puławskich Azotach oraz PKP Cargo. Odniósł się do zarzutów kierowanych pod adresem jego partii przez obecnie rządzących. W kontekście wyborów prezydenckich przeanalizował opcje swojej partii na wystawienie kandydata, który mógłby zagrozić konkurentowi koalicji.
Kierowca BMW za mocno do serca wziął sobie określenie drogi ekspresowej. Za swoją brawurową podróż zapłacił 2,5 tys. zł i otrzymał 15 punktów karnych
To już przedostatni akcent naszej wakacyjnej akcji „Spotkajmy się nad wodą”. W najbliższą sobotę powracamy na Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie, perełkę turystyczną naszego regionu. Tym razem z czerwonym namiotem „Dziennika Wschodniego” wybierzemy się nad Zagłębocze, do ośrodka wypoczynkowo-szkoleniowego mieszczącego się nad tym pięknym, czystym jeziorem. Od godziny 11 będziemy na Was czekali z mnóstwem atrakcji. Będą konkursy i zawody sportowe z nagrodami, dmuchańce i animacje dla dzieci, coś pysznego od miejscowych Kół Gospodyń Wiejskich oraz mnóstwo dobrej zabawy i muzyki
Gościem studia Dziennika Wschodniego był poseł, ale również były sportowiec i uczestnik igrzysk olimpijskich, Krzysztof Grabczuk. W programie podzielił się opiniami o rozliczaniu polskich związków sportowych, olimpijskich wynikach polskiej reprezentacji, a także o pomyśle na sport w kraju.
Dziś zawitaliśmy do Garbowa, gdzie rozpoczęło się Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Hasłem 12. edycji SMAL jest Konfrontacja. Co skrywa tegoroczne spotkanie młodych? Czego na nim szukają? O tym opowiadają ks. Emil Mazur, ks. Przemysław Ruszniak oraz uczestnicy spotkania: Gabrysia, Maksymilian, Wiktoria i Mikołaj.
Profesor dr hab. n. med. Elżbieta Starosławska, zmarła 4 marca br. wieloletnia dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli, doczekała się w placówce przy ul. Kazimierza Jaczewskiego pamiątkowej tablicy. W uroczystym jej odsłonięciu we wtorek udział wzięli lubelscy parlamentarzyści i samorządowcy związani z Prawem i Sprawiedliwością, dyrektorzy lubelskich szpitali, rodzina i przyjaciele (wśród nich między innymi ojciec Tadeusz Rydzyk, dyrektor Telewizji Trwam i Radia Maryja), a także pracownicy COZL.
W poprzednim odcinku dowiedzieliśmy się sporo na temat historii kuchni lubelskiej i jej podstawowych składnikach. Dzisiaj kontynuujemy tę kulinarną podróż.
Praktycznie codziennie sięgamy po dania z kuchni włoskiej, francuskiej, azjatyckiej. Ale czy ktoś pamięta jeszcze, że Lubelszczyzna także słynie z bogatej i smacznej kuchni?
Z wakacyjną akcją "Spotkajmy się nad wodą" jesteśmy dziś w Wałowicach w gminie Józefów nad Wisłą, królową polski rzek. Na wszystkich spragnionych nie tylko słońca, ale i dobrej zabawy czekamy przy świetlicy wiejskiej.
Duże, kolorowe i zapierające dech w piersiach. Mowa o balonach, które można oglądać w Lublinie na niebie, ale także i na ziemi. Z okazji 707. urodzin miasta nad Bystrzycę zawitała II Fiesta Balonowa.
W najnowszym odcinku serii "Do Wozu" przenosimy się pod Arenę Lublin, gdzie pasjonaci motoryzacji spotykają się, by celebrować piękno klasycznych samochodów. Tym razem zamiast jednego auta, zobaczymy aż siedem wyjątkowych pojazdów, które przeniosą nas w klimat minionych dekad.
Weekend będzie upalny. Czeka nas zmiana pogody związana z prognozowanym ciepłym frontem atmosferyczny, któremu mogą towarzyszyć burze.
Święto Matki Boskiej Zielnej znane również jako Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, jest jednym z najważniejszych świąt maryjnych w Polsce. 15 sierpnia wierni kościoła katolickiego przygotowują bukiety z ziół, kwiatów i zbóż. O tej tradycji opowiada nam Bogna Głuchowska, pracownik Muzeum Wsi Lubelskiej.
To będzie już siódmy przystanek naszej wakacyjnej akcji "Spotkajmy się nad wodą". Tym razem wybierzemy się nad królową polskich rzek. W najbliższą sobotę (17 sierpnia) zapraszamy do Wałowic w gminie Józefów nad Wisłą. Będą gry i zabawy oraz konkursy z nagrodami. O pyszne jedzonko zadba miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich, a na koniec porwiemy Was do potańcówki pod gwiazdami.
W środowym Dzień Wschodzi gościmy Jarosława Stawiarskiego, marszałka województwa lubelskiego, z którym rozmawiamy o znakomitych występach lubelskich zawodniczek w igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Złoty medal, jedyny dla polskiej reprezentacji, wywalczyła we wspinaczce na czas Aleksandra Mirosław z Klubu Wspinaczkowego Kotłownia, a srebro w boksie zdobyła Julia Szeremeta z KS Paco.
Okulary przeciwsłoneczne nie pełnią tylko i wyłącznie funkcji estetycznej. Ich brak, lub zakup w nieodpowiednich miejscach może przynieść wiele szkód dla naszego wzroku.