Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

II LIGA

4 lipca 2022 r.
16:06

Właściciel Motoru Lublin wybrał nową drogę do sukcesu

Autor: Zdjęcie autora bs
Zbigniew Jakubas i inni przedstawiciele Motoru Lublin w poniedziałek spotkali się z przedstawicielami mediów
Zbigniew Jakubas i inni przedstawiciele Motoru Lublin w poniedziałek spotkali się z przedstawicielami mediów (fot. bs)

Piłkarze Motoru przygotowują się do kolejnego sezonu w mocno zmienionym składzie. W poniedziałek właściciel klubu z Lublina i od kilku dni jego prezes – Zbigniew Jakubas – zdradził swój pomysł na dalszy rozwój drużyny

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W spotkaniu poza właścicielem drużyny wziął udział także Arkadiusz Onyszko – pełnomocnik do spraw sportowych w klubie, a także Artur Gadzicki – dyrektor klubowej Akademii oraz trener pierwszej drużyny Stanisław Szpyrka.

– Ostatni czas był dla nas niełatwy. Po zakończeniu sezonu nie przedłużyliśmy umów z trenerami Markiem Saganowskim, Arielem Jakubowskim i Kacprem Marcem. Czasami trzeba podejmować męskie i niełatwe decyzje. Tak też musiało być w tym wypadku. Następnie poprosiłem pana Arkadiusza Onyszko o pomoc w znalezieniu nowego trenera. W dokonaniu wyboru pomagali mi także ludzie związani z Rakowem Częstochowa – konkretnie dyrektor sportowy i właściciel. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że postawimy osobę na mało znaną, ale kiedy Marek Papszun obejmował Raków kilka lat temu był również mało znanym szkoleniowcem. Chcieliśmy postawić na coś innego niż tradycyjne i wyświechtane metody – powiedział Zbigniew Jakubas. – Byłem na ostatnim meczu sparingowym z Legią Warszawa i cieszę się jak zespół się zaprezentował. Gra, mimo wysokiej temperatury, była bardzo dynamiczna i mocno wierzę, że w nowo powstający zespół. Motor w zeszłym sezonie miał najwyższy budżet spośród drużyn drugiej ligi, ale niestety nie przełożyło się to na wynik – dodał Jakubas.

Właściciel lubelskiego klubu przekazał też informacje na temat postępu w powstawaniu klubowej Akademii. – Świadomie wybraliśmy taką lokalizację Akademii czyli w okolicy Areny Lublin i centrum miasta. Teren ten okazał się jednak bardzo trudny. Pod ziemią znajdowały się bowiem leje torfu i ogrom śmieci. Postawiliśmy na jakość wykonania i zastosowaliśmy na podłożu między innymi geowłókninę, którą stosuje się przy budowie dróg i autostrad. Do dzisiaj zainwestowane w prace zostało 23 miliony złotych. Chcemy stawiać na osoby z lokalnego środowiska, a Akademia będzie mieć wyodrębniony budżet. Chcemy ją rozwijać, bo „najemnikami” nie uda nam się zbudować silnej drużyny, która będzie walczyć o najwyższe cele – zapewnił właściciel klubu z Lublina.

Z faktu rozwoju bazy infrastrukturalnej i ukończenia czterech z siedmiu boisk cieszył się również Artur Gadzicki, dyrektor klubowej Akademii. – Będzie to duża zmiana jakościowa. W Lublinie jest wiele klubów, które szkolą młodzież, ale borykały się one z problemem bazy szkoleniowej. Nie mieliśmy do tej pory bazy sportowej z prawdziwego zdarzenia. Na cztery boiska niebawem wejdą młodzi zawodnicy, a w kolejnym etapie powstaną następne, a także budynek klubowy i bursa. Już niedługo dzieci będą mieć komfortowe warunki do trenowania. Myślę, że ten krok, który obecnie wykonujemy pokaże, że lokalni trenerzy też potrafią dobrze pracować i wychowywać młodych zawodników – powiedział Gadzicki.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Rosjanie cały czas atakują rakietami i dronami ukraińskie miasta. Na zdjęciu: uszkodzony po wtorkowym rosyjskim ataku rakietowym blok mieszkalny w Zaporożu. Jedna osoba zginęła, a 23 inne osoby zostały ranne, w tym czworo dzieci

Putin miał zaproponować zatrzymanie inwazji przeciwko Ukrainie. Czego chce w zamian?

Putin miał zaproponować zatrzymanie inwazji przeciwko Ukrainie na obecnej linii frontu – pisze brytyjski „Financial Times”, powołując się na źródła bliskie sprawie. Jeden z nich dodaje, że „Jest obecnie dużo presji wywieranej na Kijów, by ustąpił w pewnych kwestiach i żeby Trump mógł ogłosić zwycięstwo”.

Duch Witkacego w Lublinie
Spotkanie
23 kwietnia 2025, 17:00

Duch Witkacego w Lublinie

Już jutro (środa, 23 kwietnia) w Galerii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińśkiego w Lublinie, za sprawą książki „Witkacy. Biografia” przywołany zostanie duch Witkacego. Wieczór zapowiada się nietuzinkowo – w stylu godnym bohatera książki, legendarnego artysty znanego z ekscentrycznego humoru i nieokiełznanej wyobraźni.

Ośrodek Szkolenia Policji został otwarty pod koniec stycznia

Brakuje policjantów. Ośrodek w Lublinie nie wystarcza. Policja otwiera kolejne

Problemem nie jest brak chętnych do służby w policji, lecz baza szkoleniowa. Pracujemy nad jej rozbudową – mówi szef Komendy Głównej Policji, nadinsp. Marek Boroń.

ChKS Chełm potrzebował pięciu setów aby wygrać pierwszy mecz półfinałowy play-off z KPS SIedlce

ChKS Chełm lepszy od KPS Siedlce

W pierwszym spotkaniu półfinałowym play-off ChKS Chełm pokonał KPS Siedlce 3:2. Tym samym prowadzi w rywalizacji do dwóch zwycięstw 1-0. W piątek drugie spotkanie, w Siedlcach

Pomnik w Emilcienie upamiętniający wydarzenia z 1978 roku

W Emilcinie znów szykują się na spotkanie z UFO

Propozycja dla tych, którzy oglądają serial „Projekt UFO”. I dla tych, którzy wciąż się zastanwiaja, co 47 lat temu zobaczył Jan Wolski w Emilcinie.

Wieczory Muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim. Koncert Wielkanocny
Nasz Patronat
27 kwietnia 2025, 18:45

Wieczory Muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim. Koncert Wielkanocny

W najbliższą (27 kwietnia), w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie odbędzie się wyjątkowy koncert wielkanocny – "Miłosierdzie".

Mundury, menażki i hamaki. AMW zaprasza majówkową wyprzedaż
galeria

Mundury, menażki i hamaki. AMW zaprasza majówkową wyprzedaż

Będą też łopaty saperskie, peleryny na namiot, manierki i na przykład stalowe talerze. Co jeszcze przygotowała Agencja Mienia Wojskowego w Lublinie?

Wierni na placu Świętego Piotra modlą się po śmierci papieża Franciszka

Kto zostanie nowym papieżem? To o nich watykaniści mówią najczęściej

Najważniejszym aspektem w medialnych spekulacjach przed planowanym na początek maja konklawe jest to, że spośród 135 kardynałów elektorów, 107 zostało mianowanych przez papieża Franciszka, 23 to nominaci Benedykta XVI, a pięciu to kardynałowie św. Jana Pawła II.

Początek maja w Zamościu to zawsze tłumy turystów
1 maja 2025, 0:00
galeria

Majówka 2025 w Zamościu. Codziennie inna impreza

To już tradycja, że długi majowy weekend otwiera w Zamościu sezon turystyczny. W tym roku miasto też liczy na gości. Jeśli przyjadą, nie będą się nudzić. Zaplanowano sporo różnych imprez.

 Czwórka poszukiwanych w jednym miejscu. Kogo zatrzymała policja?

Czwórka poszukiwanych w jednym miejscu. Kogo zatrzymała policja?

W jednym pensjonacie ukrywało się trzech mężczyzn i kobieta. Dwaj bracia byli poszukiwani między innymi za oszustwa. A najstarszy z mężczyzn: za udział w rozboju.

Będzie można podziwiać Bug z wieży widokowej

Będzie można podziwiać Bug z wieży widokowej

Na dolinę Bugu będzie można spojrzeć z szerszej perspektywy. W Gnojnie powstaje wieża widokowa.

Zmiana lokalizacji przystanku i duże utrudnienia w ruchu na lubelskiej dzielnicy

Zmiana lokalizacji przystanku i duże utrudnienia w ruchu na lubelskiej dzielnicy

Przez trzy dni kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej będą musieli uzbroić się w cierpliwość jadąc przez ulicę Fabryczną w Lublinie.

Wiedźmin 3: Dziki Gon. Dodatkowe koncerty na 10-lecie gry

Wiedźmin 3: Dziki Gon. Dodatkowe koncerty na 10-lecie gry

Wiedźmin: Muzyka Kontynentu to część obchodów 10. rocznicy premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Będzie Percival Schuttenbach, będą przygotowane specjalnie na tę okazję efekty wizualne i fragmenty rozgrywki z gry.

W tym miejscu dzieci są sobą. Rezerwat Dzikich Dzieci organizuje tydzień Ziemi
ZDJĘCIA
galeria

W tym miejscu dzieci są sobą. Rezerwat Dzikich Dzieci organizuje tydzień Ziemi

Z okazji Światowego Dnia Ziemi Rezerwat Dzikich Dzieci rozpoczyna Tydzień Ziemi. Jak mówi Michał Głos, jeden z opiekunów miejsca, inauguracja sezonu wiosennego to nie tylko symboliczne przebudzenie natury, ale przede wszystkim czas aktywnego działania: zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Sekretne życie pingwinów

Dzień Ziemi: Sekretne życie pingwinów do zobaczenia

Z okazji Dnia Ziemi National Geographic Wild przygotował najnowszy program Bertiego Gregory’ego, cenionego odkrywcy oraz laureata nagród Emmy i BAFTA, „Sekretne życie pingwinów”. to trzyodcinkowa seria wyprodukowana przez Jamesa Camerona.

BETCLIC II LIGA
27. KOLEJKA

Wyniki:

ŁKS II Łódź - Polonia Bytom 2-0
Zagłębie II Lubin - KKS Kalisz 2-0
Resovia - Hutnik Kraków 0-1
Rekord Bielsko-Biała - Olimpia Elbląg 4-0
Olimpia Grudziądz - Pogoń Grodzisk M. 2-1
Zagłębie Sosnowiec - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0-0
Wieczysta Kraków - Świt Szczecin 2-2
Wisła Puławy - Skra Częstochowa 1-0
Chojniczanka Chojnice - GKS Jastrzębie 1-0

Tabela:

1. Pogoń G.M 27 64 55-23
2. Wieczysta 27 58 58-20
3. Polonia B. 27 58 53-26
4. Chojniczanka 27 50 35-21
5. Zagłębie S. 27 40 41-40
6. Hutnik 27 40 35-46
7. Świt 27 37 45-47
8. Podbeskidzie 27 35 30-31
9. Kalisz 27 35 26-32
10. ŁKS II 27 34 33-41
11. Resovia 27 33 37-42
12. Olimpia G. 27 33 35-38
13. Rekord 27 31 41-44
14. Wisła 27 30 35-52
15. Zagłębie II 27 28 42-44
16. Jastrzębie 27 26 28-31
17. Skra 27 18 25-49
18. Olimpia E. 27 18 23-50

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!