Do 30 września mieszkańcy Kraśnika mogą składać wnioski do nowego Budżetu Obywatelskiego. Po ocenie formalnej i merytorycznej projekty zostaną poddane pod głosowanie, które rozpocznie się 22 października i potrwa dwa tygodnie. Miasto na siedem dzielnic ma do podzielnia 420 tys. złotych, po 60 tys. na każdą dzielnicę.
- Ze środków Budżetu Obywatelskiego są finansowane projekty należące do zadań własnych miasta i możliwe do wykonania w iągu roku budżetowego 2025 - wyjaśnia burmistrz Kraśnika Krzysztof Staruch i dodaje, że to podstawowe kryterium przy ocenie wniosków. A te można składać osobiście w kancelarii Urzędu Miasta na ul. Lubelskiej 84 lub w punkcie podawczym w CKiP na Al. Niepodległości 44, pocztą tradycyjną lub przez dedykowaną stronę internetową Budżetu Obywatelskiego: krasnik.budzet-obywatelski.org.
Głosowanie odbędzie się od 22 października do 4 listopada. Może uczestniczyć w nim każdy z mieszkańców Kraśnika, który ukończył 16 lat. Maksymalnie będzie można zagłosować na trzy wybrane przez siebie projekty przypisane do jednej z 7 dzielnic, na które podzielone zostało miasto. Na każdą dzielnicę przypada kwota 60 tys. zł. Głosować będzie można przez wypełnienie karty w lokalu wyborczym lub drogą elektroniczną.
- Zachęcam wszystkich kraśniczan, aby wspólnie z sąsiadami czy znajomymi, zastanowili się nad tym, co mogłoby zostać zrobione w ich bezpośrednim sąsiedztwie. Ideą samorządu lokalnego jest jak największe zaangażowanie miejscowej społeczności w realizację konkretnych zadań. Jednym z narzędzi ku temu jest właśnie Budżet Obywatelski – podkreśla burmistrz Kraśnika.
Więcej informacji na temat kraśnickiego Budżetu Obywatelskiego można znaleźć na stronie internetowej krasnik.budzet-obywatelski.org.
O szczegóły można także pytać w wydziale promocji Urzędu Miasta, numer telefonu: 81 825 15 36.