Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły zewnętrzne

21 września 2020 r.
9:04

Piotr Turski, prezes TTS Development o nowym osiedlu w Świdniku: „Projektujemy inaczej niż konkurencja”

2 A A
Piotr Turski, Prezes TTS Development
Piotr Turski, Prezes TTS Development

Rozmowa z Piotrem Turskim, prezesem TTS Development i prezesem zarządu Technobeton

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Skąd pomysł na inwestycję w Świdniku?

Wybór lokalizacji wpisuje się w strategię naszej firmy. Inwestujemy w mniejsze miejscowości z perspektywami. Uważamy, że taką miejscowością jest Świdnik jako część aglomeracji lubelskiej. Chcielibyśmy dać klientom alternatywę dobrze zoptymalizowanych mieszkań. Staramy się wybierać takie grunty, aby osiedle spełniło oczekiwania przyszłych mieszkańców. Jest to już kolejna inwestycja w systemie budowy Technobeton, firmy która jest częścią szerszej grupy kapitałowej. Budujemy szybko, efektywnie, sprawdzoną technologią. Osiedle w Świdniku będzie kopią osiedla Nowy Świat w Lublinie, gdzie przyczyniliśmy się do zrewitalizowania dzielnicy Dziesiąta.

Jak są największe plusy mieszkania w Świdniku?

Lokalizacja osiedla 4 Pory Roku jest bardzo korzystna. Jest ono świetnie skomunikowane  z innymi częściami Świdnika oraz pozwala na wygodny wyjazd poza miasto. To jedynie około 15 minut drogi samochodem do centrum Lublina. W Świdniku stawiamy też na rozwiązania eko, gdyż przygotowaliśmy instalacje fotowoltaiczne. Do części wspólnych będą należały trzy instalacje, co znacznie obniży koszty wspólnoty mieszkaniowej dotyczące zużycia energii elektrycznej. Dodatkowo każdy z trzech garaży podziemnych wyposażymy w stanowisko do ładowania samochodów elektrycznych. Niezaprzeczalnym atutem są też niższe ceny mieszkań niż w Lublinie. 

Budujecie z prefabrykatów. Na czym polega ta metoda?

Nasze inwestycje oparte są na nowoczesnej technologii budowy z prefabrykatów. Jest to system wprowadzany od kilku lat na rynek polski i cieszy się coraz większym uznaniem. Strategią naszej firmy jest dostarczanie takich rozwiązań, które dają gwarancję optymalizacji kosztów projektów przy zachowaniu jakości. Zapewniamy rozwiązania techniczne, termiczne, akustyczne i środowiskowe dla wszystkich typów budynków: domów, lokali mieszkalnych, budynków użyteczności publicznej. Oferujemy szeroki wybór materiałów prefabrykowanych. Są to innowacyjne strunobetonowe stropy, prefabrykowane biegi schodowe, nadproża i system pustaków murowych. Wszystkie elementy potrzebne  do wybudowania stanu surowego produkujemy w swojej fabryce Technobeton w Stężycy koło Dęblina.

Co wyróżnia firmę na rynku mieszkań?

Pomysł pierwszej inwestycji na Nowym Świecie w Lublinie powstał sześć lat temu i został opracowany w oparciu o naszą technologię. Był świetny, ale nie było chętnych. W końcu założyliśmy sami firmę deweloperska, pozyskaliśmy grunt w Lublinie i to się świetnie sprawdziło. Produkt, który uzyskaliśmy spodobał się i bardzo szybko udało  nam się sprzedać mieszkania. Największą przewagą nad konkurencją jest to, że jesteśmy jedną z niewielu firm deweloperskich, która oferuje budynki o szerokości 12 metrów, tak zwany „trakt” 12 metrowy. Oznacza to, że wszystkie mieszkania oprócz kawalerek mają okna z dwóch lub z trzech stron świata. Jest to najbardziej optymalny układ mieszkań i z punktu widzenia użytkowania jest on bardzo korzystny. Konkurencja stara się „wycisnąć” z działki maksymalną ilość powierzchni użytkowej mieszkań projektując budynki o szerokości traktu 18 metrów, co powoduje, że znaczna część mieszkań jest jednostronna. My staramy się projektować inaczej. Przy zmniejszonym tak zwanym PUMie (powierzchni użytkowej mieszkań) uzyskujemy efekty ekonomiczne  dzięki temu, że mamy bardzo dobrze rozplanowane mieszkania zamiast tzw. mieszkań wynikowych (dużych mieszkań o złym układzie wynikającym z głębokości budynku, na które z reguły deweloper musi stosować duże rabaty), co z kolei powoduje małą różnicę ceny pomiędzy dużymi i małymi mieszkaniami. W naszych realizacjach cena może różnić się jedynie z powodu wysokości kondygnacji.

Jak branża budowlana radzi sobie w czasach pandemii?

W czasie najgorszego „lockdownu” budowy nie stanęły, ale jeśli chodzi o sprzedaż był przestój. Powoli się to odbudowuje i obecnie sytuacja w branży jest na poziomie sprzed epidemii koronawirusa.  Natomiast w tej chwili ceny są jeszcze sprzed pandemii, chociaż na rynku mogą się zdarzać chwilowe spadki cen z powodu przejściowych lub trwałych trudności finansowych deweloperów. Moim zdaniem mamy duży niedosyt na rynku mieszkań. Uważam, że w obecnej sytuacji przetrwają najsilniejsze i stabilne firmy. Te, które będą budowały z własnych środków.

Jakie macie Państwo plany na nadchodzące lata?

Cały czas inwestujemy w mniejszych miastach na wschodzie Polski. Zamierzamy kontynuować ten kierunek. Budujemy w Świdniku,  Chełmie, Dęblinie, a także poza regionem - w Legnicy. Miarą naszego sukcesu jest komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Dlatego inwestycje, które prowadzimy posiadają szereg rozwiązań podnoszących jakość życia. Sprawdzone układy mieszkań, atrakcyjne lokalizacje, rozwiązania eko – to tylko kilka atutów, które określają nasze realizacje. Identyfikujemy potrzeby klientów oraz to dla kogo budujemy mieszkania. Firma TTS Development rozwinęła się dosyć szybko. Szykujemy się do dużej inwestycji w Lublinie, ale nie chciałbym jeszcze zdradzać szczegółów.

Firma otrzymała już wiele certyfikatów i nagród.  Jakie są najważniejsze?

Czterokrotnie uzyskaliśmy tytuł Gazeli Biznesu, w rankingu najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw.  Dwukrotnie wyróżnienie od Forbes, w tym dla naszej spółki zależnej Zoomtech za rok 2019 –  pierwsze miejsce w  kategorii firm o poziomie przychodów od 5 do 50 mln w województwie lubelskim.

Osiedle 4 Pory Roku  znajdujące się przy ul. gen. Roweckiego „Grota” to cztery 3-piętrowe budynki, a każdy z nich będzie miał swoją nazwę, nawiązującą do pory roku: Jesień, Zima, Wiosna, Lato. Są to lokale idealne do zamieszkania dla rodzin czy singli, a także doskonałe pod inwestycję. W ofercie znajdują się mieszkania 1-,2-,3-,4-pokojowe o powierzchniach od 27 do 69 m².  Więcej informacji na:  www.ttsdevelopment.pl

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Bazarek: emisja nr 400 i specjalne spotkanie

Bazarek: emisja nr 400 i specjalne spotkanie

Emisje odcinków słuchowiska są w niedzielę, ale spotkanie twórców i słuchaczy zaplanowano na sobotę. 25 maja w Teatrze Starym wydarzenie organizowane z okazji emisji 400. odcinka słuchowiska „Bazarek”.

Robot Da Vinci w Lublinie ma już za sobą 500 operacji
Wideo i zdjęcia z operacji
galeria
film

Robot Da Vinci w Lublinie ma już za sobą 500 operacji

Operuję robotem od 13 lat i w tej chwili widzę, że bardzo trudno jest wykonać zabieg bez tego narzędzia – mówi dr n. med. Jerzy Draus, chirurg, który szkoli personel medyczny w zakresie chirurgii robotycznej. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie wykonano już pół tysiąca operacji z pomocą robota da Vinci.

Kto zagra na puławskim "Truskawkobraniu"?

Kto zagra na puławskim "Truskawkobraniu"?

W pierwszą niedzielę lipca na stadionie w Górze Puławskiej odbędzie się festyn pod hasłem "Truskawkobranie". Organizatorzy imprezy finalizują rozmowy z gwiazdą wieczoru: zespołem założonym przez znanego aktora.

Umowa na budowę podpisana. Za blisko 95 milionów powstanie piłkarska perełka

Umowa na budowę podpisana. Za blisko 95 milionów powstanie piłkarska perełka

Przed niespełna dwoma tygodniami rozstrzygnięto przetarg na budowę Lubelskiego Centrum Piłki Nożnej, a dzisiaj (22 maja) prezydent Chełma Jakub Banaszek podpisał umowę z wykonawcą. Za blisko 95 milionów w Chełmie powstanie piłkarska perełka.

Łódź w centrum Hrubieszowa. Interweniowała policja

Łódź w centrum Hrubieszowa. Interweniowała policja

Wczoraj w centrum Hrubieszowa ulicami miasta jechał Chevrolet, który ciągnął na przyczepie potężną łódź motorową. Policjanci zatrzymali więc kierowcę do kontroli.

Ostatnie spektakle przed wakacjami, czyli koniec sezonu w Teatrze Andersena
25 maja 2024, 16:00

Ostatnie spektakle przed wakacjami, czyli koniec sezonu w Teatrze Andersena

Koniec sezonu w Teatrze Andersena coraz bliżej. To ostatni moment, żeby odwiedzić teatr przed wakacjami. A jakie spektakle możemy jeszcze zobaczyć?

Średniowieczna ostroga i podkowa oraz starożytne ciosło na hrubieszowskiej ziemi

Średniowieczna ostroga i podkowa oraz starożytne ciosło na hrubieszowskiej ziemi

O tym, że w naszym regionie możemy znaleźć relikty z dawnych epok nie trzeba nikogo przekonywać. Do konserwatora zabytków trafiły kolejne artefakty.

Dni Tomaszowa Lubelskiego 2024. Imprezy przez cały tydzień
24 maja 2024, 12:00

Dni Tomaszowa Lubelskiego 2024. Imprezy przez cały tydzień

Od najbliższego piątku (24 maja) aż do kolejnej niedzieli (2 czerwca) potrwają tegoroczne Dni Tomaszowa Lubelskiego. Będą koncerty, wystawy, imprezy sportowe i wiele trakcji dla najmłodszych.

„Łowcy głów” z Lublina i Szczecina złapali pedofila
WIDEO
film

„Łowcy głów” z Lublina i Szczecina złapali pedofila

Działania policjantów z KWP w Lublinie oraz KWP w Szczecinie doprowadziły do zatrzymania poszukiwanego listem gończym pedofila. Mężczyzna najbliższe dwa lata spędzi w więzieniu.

Michał Wasilewski W 2019 roku otrzymał Fryderyka w kategorii płyta roku muzyka elektroniczna za album „Gradient” XXANAXXU. Ma na swoim koncie współpracę z indywidualnymi artystami takimi jak: Ania Karwan, Bovska, Quebonafide, Marika, Pezet, Małolat, Reni Jusis, Vnm, Wojciech Waglewski, Ras czy Ten Typ Mes.

Beksiński.Live 2024: muzyka inspirowana obrazami Beksińskiego

Dziś w Lublinie: spektakl Beksiński.Live 2024. Muzykę do spektaklu skomponowali: Michał Wasilewski i Kamil Zawiślak Wishlake. Z Michałem Wasilewskim rozmawiamy o inspiracjach, muzyce i obrazach Zdzisława Beksińskiego.

Sport to zdrowie, ale z głową
WIDEO
film

Sport to zdrowie, ale z głową

W kolejnym odcinku Dziennika dla Zdrowia zapytaliśmy trenera personalnego Wojciecha Brodaczewskiego jak wygląda jego praca, co należy zrobić aby osiągnąć najlepsze efekty na siłowni i dlaczego na początku lepiej zacząć ćwiczyć z trenerem niż samemu.

Lotniczy Dzień Dziecka: loty, skoki i rozmowy
NASZ PATRONAT
26 maja 2024, 10:00

Lotniczy Dzień Dziecka: loty, skoki i rozmowy

Już w najbliższą niedzielę na terenie Lubelskiego Aeroklubu w Radawcu: Lotniczy Dzień Dziecka. A przy okazji będzie można wesprzeć szczytny cel.

Darmowa atrakcja z Pepsi
galeria
film

Darmowa atrakcja z Pepsi

Do niedzieli (26 maja) w Lublinie w pobliżu placu Litewskiego i deptaka, przy Galerii Centrum można spotkać wyjątkową atrakcję, która z pewnością przypadnie do gustu fanom nietypowych instalacji miejskich.

Dni Łukowa 2024: Ania Wyszkoni będzie gwiazda ostatniego dnia imprezy

Dni Łukowa 2024: Ania Wyszkoni, Kubańczyk i Andrzej Rybiński

Do tego triathlon w Zimnej Wodzie, zlot motocyklowy i jeszcze więcej koncertów. Wszystko przez trzy dni: w najbliższy weekend w Łukowie.

Skąd biorą się ubrania w lumpeksie?

Skąd biorą się ubrania w lumpeksie?

Lumpeksy, zwane także second-handami, zyskały ogromną popularność w ostatnich latach. Dla jednych są sposobem na odnalezienie unikalnych, modnych ubrań za niewielkie pieniądze, dla innych – świadomym wyborem ekologicznym. Ale skąd właściwie pochodzą te ubrania? Odpowiedź na to pytanie prowadzi nas do miejsc, które są kluczowym ogniwem w tym procesie – hurtowni ubrań używanych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!