Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Czytać dzieciom trzeba codziennie. Ale wśród prezentów, jakie przyniesie Mikołaj, nie powinno zabraknąć książeczek dla najmłodszych. Właśnie na półki księgarskie trafiła najnowsza, która może się stać ulubioną lekturą i na dzień dobry i na dobranoc.
Opowieść Tomasza Grzywaczewskiego o podróży na daleki (i wciąż dziki) wschód jest odtworzeniem niezwykłej historii, która nawet została sfilmowana, ale przecież zdarzyła się naprawdę.
Płyta Andrzeja Piasecznego i Seweryna Krajewskiego miała swoją premierę 13 listopada i już w pierwszym dniu sprzedaży zyskała status platynowej.
W tym thrillerze nic nie jest takie, jak się wydaje. Wątki się plączą, kolejne ofiary tracą życie i szaleńca – zbrodniarza trzeba wykryć jak najszybciej.
Ta najnowsza książka Doroty Sumińskiej jest kontynuacją jej autobiografii. Tak, to prawda, to książka na \"przy kominku”, wypełniona ciepłem, ale też goryczą okrucieństwa ludzi. Z pewnością samą autorkę nie wszyscy są w stanie zrozumieć, pojąć jej styl życia, ale chyba na tym jej nie zależy.
Trzeba czytać dzieciom. Trzeba kupować im książeczki już, bo święty Mikołaj za pasem. Właśnie wyszedł zbiór wierszyków domowych autorstwa Michała Rusinka.
Osobiście wolę słuchać Marka Brzezińskiego, który ze swadą, z ogromnym przejęciem, ale też z poczuciem humoru opowiada o swoim pobycie w tej najważniejszej, francuskiej świątyni, do której nawet nie każdy ma dostęp, a którą traktuje się ze śmiertelną powagą. Jednak przeczytać książkę Marka Brzezińskiego o Le Cordon Bleu to także sama przyjemność.
Eseista i tłumacz literatury czeskiej, autor biografii Bohumila Hrabala – Aleksander Kaczorowski wprowadza nas w środowisko pisarzy o których wydaje nam się, że wiemy.
O tej książce Maria Iwaszkiewiczowa, córka Jarosława, napisała \"…potrafię być surowa, ale umiem docenić wnikliwe spojrzenie na biografię mego Ojca. Uważam za wielką zasługę autora, że zbadał ją tak dobrze, łącząc życie i twórczość, wykorzystując nieznane dokumenty. Wiele fragmentów tej książki zwłaszcza dotyczących okresu ukraińskiego, to były rzeczy, których nie wiedziałam. I nawet było mi trochę wstyd z tego powodu.” Czy może być lepsza rekomendacja?
W Muzeum Lubelskim czynna jest wystawa \"Tomasz Zawadzki. Notatki na temat malarstwa. Wybór prac z lat 1995–2012”.