Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu i dziś kierujący Zakładem Malarstwa w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, należy do najbardziej interesujących współczesnych twórców.
Prace powstałe na przestrzeni 17 lat dają pojęcie o jego twórczości, o tym, czy poszukiwał i wybierał nowe drogi, czy też okrzepł w swojej interpretacji sztuki i jej przekazie.
Zaczynał malarstwem przedstawiającym, z którego z czasem zrezygnował koncentrując swoją uwagę na kolorze.
Jak pokazały jego prace w tym okresie także zmieniał środki wyrazu – dominantą jego obrazów były czerń i brąz. Później zmieniał kolory, kładł na płótno grubą, chropowatą fakturę. Wreszcie też zabudowywał nasyconym kolorem, formaty monumentalne, kładąc kolejne warstwy wypełniające przestrzeń, przyciągające, emocjonalne i zmuszające do poświęcenia im uwagi. Czy zawsze odbierane według intencji autora? Nawet, jeśli nie, to przecież nie pozostawiają one nikogo obojętnym. Można patrzeć na nie w kontekście indywidualnej, szerokiej percepcji natury, przestrzeni, albo mikroświata wyolbrzymionego do monstrualnych rozmiarów.
Na wystawie obok prac pozostających w zbiorach artysty są pokazane i te, które znajdują się w kolekcji Muzeum Okręgowego im .Jacka Malczewskiego w Radomiu i Muzeum Chełmskiego w Chełmie.