Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Jarzębiakiem raczyli się bohaterowie książek Marii Rodziewiczówny.Dziś wyśmienity jarzębiak robi się w okolicach Zwierzyńca.
Kto nie ma własnego ogrodu, może znaleźć dereń na polach, na skraju lasów. Ponieważ w robieniu dereniówki liczą się dokładne proporcje, podajemy szczegółowy przepis na dereniówkę.
Legendarna już nalewka z Kazimierza Dolnego, o której krążą barwne opowieści. Związana ze znakomitym malarzem Danielem de Tramecourtem.
To przysmak, który od wieków królował na polskim stole. Choć to dziś bardzo rzadka rzecz, pieczeni z żubra można popróbować w zajeździe \"Marta”.
Dziczyzna coraz śmielej wkracza do restauracji i domów na Lubelszczyźnie. Wielkim zwolennikiem kuchni myśliwskiej na Lubelszczyźnie był król Władysław Jagiełlo.
Węgierska kuchnia wywodzi się z kuchni myśliwskiej, bardzo popularnej na Lubelszczyźnie. Oto przepis na myśliwski bigos.
Także z Węgier trafiły do Polski i na Lubelszczyznę zawiesiste zupy rybne i gulasze. Ponieważ w hodowli karpia specjalizowali się zakonnicy, pierwsze zupy rybne gotowano w klasztorach.
Z Węgier do Polski trafił gulasz, często przygotowywany w kociołku, zawieszanym nad ogniem.
Dlaczego żyrafa ma dłuższą szyję od słonia a słoń nie ma trąby? Czy małe słoniątko da rady groźnemu krokodylowi? Co krokodyl zje zamiast małego słonia? Odpowiedź już w niedzielę w lubelskim Teatrze Andersena. Spektakl \"Nieznośne słoniątko” trzeba zobaczyć koniecznie.
Hiszpańska kuchnia z tańcem flamenco, potrawy z Ukrainy i Białorusi - takie atrakcje czekają na smakoszy podczas drugiej edycji Europejskiego Festiwalu Smaku, który od wczoraj do niedzieli trwa na Starym Mieście w Lublinie.