Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Miało być spojrzenie na Wschód. I było. Ukraina, Białoruś, Armenia. Tacy goście tańczyli wczoraj w Lublinie. Nie tylko tańczyli!
Pierwszy dzień jest ważny. Niedziela była jak spis treści. Film o gwieździe na którą czekamy i premiera zrealizowana pod szyldem organizatorów. W poniedziałek kolejne spektakle. Popatrzymy na wschód.
Pod chodnikami, jezdniami i trawnikami w Lublinie leżą tysiące osób. Zanim powstała nekropolia przy ul. Lipowej, w ponad dwudziestu miejscach w centrum miasta istniały cmentarze. Niektóre miały nawet siedem poziomów grzebalnych. To będzie opowieść o mieście zmarłych przodków.
Co Gdzie Kiedy. Jest program, można kupować bilety. Wiadomo już, co nas czeka między 12 a 20 listopada w czasie 21. edycji Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie. Choć wiele osób czeka na gwiazdę gwiazd, czyli występ Batshva Dance Company, to nie można przegapić innych artystów.
Niemal dokładnie sto lat temu Łarisa Reisner miała wbiec na pokład krążownika „Aurora” i rozkazać marynarzom, by dali sygnał do ataku na Pałac Zimowy. Strzały z „Aurory” i Rewolucja Październikowa wywróciły w 1917 roku świat do góry nogami. Ale dla nas ważniejsza jest Łarisa. Legendarna rewolucjonistka urodziła się w... Lublinie, a jej ojciec pracował w Nowej Aleksandrii, czyli w Puławach.
Festiwal Kultury Żydowskiej, ochrona przed zapomnieniem i zniszczeniem kultury i dorobku dawnych pokoleń mieszkańców. W niedzielę do Lubartowskiego Ośrodka Kultury powinni przyjść ludzie zainteresowani historią swojego miasta i jej ratowaniem.
Można odpocząć, można się wzruszyć, można zadumać albo uśmiechnąć. A nawet przeoczyć. W Lublinie na ulicach i placach pojawiło się 16 prac, które tworzą tegoroczną edycję festiwalu Otwarte Miasto. Idź na spacer
Wystawy: Salon BWA (Narutowicza): Grafika P. Picasso, 10-18. Takie skromne anonse w codziennych gazetach przez niemal cały marzec informowały, że w Lublinie można oglądać 41 prac jednego z największych światowych artystów. Był rok 1969. Do Warszawy dzwoniło się zamawiając rozmowę przez centralę a urzędnicy się zastanawiali, jak ma wyglądać nowa dzielnica miasta Czechów.
9. Festiwal Sztuki w Przestrzeni Publicznej Otwarte Miasto/ Open City rozpocznie się we wtorek, 3 października spacerem kuratorskim z udziałem artystów.
Wielgachna gaśnica leży na środku miasta. Ma związek z trwającym Festiwalem Legend Lubelskich