Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Waldemar Sulisz

Podpis:

Waldemar Sulisz, sz

Adres e-mail:

waldemar.sulisz@dziennikwschodni.pl

Numer telefonu:

81 46 26 834

Lista artykułów:

Premier Donald Tusk z Zofią Kuś z Motycza Góry (Dariusz Hankiewicz/ Grupa Twórcza Motycz)

Kulinarna Mapa Lubelszczyzny: Sejmowy smak Konopnicy

Smalec z borowikami, kiszone ogórki na źródlanej wodzie z Motycza, szwedzkie pierogi z łososiem i kozi ser z kozieradką zrobiły furorę w Sejmie. Premier Donald Tusk nie mógł nasmakować się regionalnych przysmaków z Konopnicy. Podajemy oryginalne przepisy na potrawy serwowane w Sejmie RP. Z pierwszej ręki.

"Lucy" (Tadeusz Rolke)

"Lucy" - to zdjęcie obiegło kiedyś świat. "Nie spodziewałem się"

Jest rok 1942. Upalny sierpień. Po raz kolejny spędzam wakacje w Zaciszu leżącym na trasie Warszawa–Wilno. Obserwuję jadące pociągi. W tym są i te, które jadą z warszawskiego getta do Treblinki. Dziś rano zastałem przy torze trzech miejscowych chłopów. Pochylali się intensywnie nad torowiskiem. Podszedłem bliżej i zobaczyłem martwą kobietę. Leżała boso, zginęła wyskakując z pociągu. Wzięli ją za ręce i nogi, przenieśli pod płot prywatnego domu, wykopali dół i pochowali. Już wiem, że nie zapomnę tego miejsca. Mam lat trzynaście i nazywam się Tadeusz Rolke

Tomasz Bielawiec, Joanna Morawska i Teresa Filarska w spektaklu "Na końcu łańcucha” (Bartłomiej Sow

Teatr Osterwy w podróży

Spektakl \"Na końcu łańcucha” znalazł się w finale krakowskiego festiwalu młodych reżyserów. A \"Makbet” pojawi się na festiwal VizuArt, który w Rzeszowie robi Leszek Mądzik.

Najlepsze przepisy z oliwkami. Konkurs rozstrzygnięty

Najlepsze przepisy z oliwkami. Konkurs rozstrzygnięty

Na konkurs z hiszpańskimi oliwkami nadesłaliście 50 dobrych przepisów. Wybraliśmy trzech autorów. Gratulujemy.

 (Maciej Kaczanowski)

Kulinarna Mapa Lubelszczyzny: Czas na gęsinę

W sobotę, 10 listopada, startuje w całej Polsce akcja promująca potrawy z gęsiny. To wspaniałe, smaczne mięso, które na stałe wpisało się w historię polskiej kuchni. Także na Lubelszczyźnie. Choć na co dzień gęś w restauracji to rzadki widok, to jutro będzie można skosztować jej w 151 restauracjach. Także w Lublinie.

Restauracja Buddha w Lublinie (recenzja)

Restauracja Buddha w Lublinie (recenzja)

Żeby do niej dotrzeć, trzeba przebić się przez jedną, później drugą Galerię Olimp, minąć setki sklepów i na drugim piętrze znaleźć kilka stolików. Sercem tej sieciowej restauracji jest gliniany piec Tandoori w kształcie dzbana, w którym panuje bardzo wysoka temperatura. Mięso i warzywa piecze się w nim krótko. Są soczyste, ale chrupkie.

 (Waldemar Sulisz)

Fotograficzna opowieść o ludziach. Grupa Twórcza Motycz

Rok temu w jego domu powstała Grupa Twórcza Motycz. W Sejmie odbył się wernisaż wystawy fotografii \"Ich portret” połączony z pokazem diaporamy. – Marzenia się spełniają – mówi Kuba Szymański. Z zawodu weterynarz, którego pasją stała się fotografia.

6 lutego w Teatrze Starym zaśpiewa Marek Dyjak. Bilety kosztują od 30 do 50 zł (Eris/ Materiały prom

Teatr Stary. Soyka zaśpiewa Niemena, Badach Czechowicza

Dyrektor Teatru Starego przedstawiła repertuar do końca marca 2013 roku. To data symboliczna, bo właśnie w marcu teatrowi stuknie rok.

Jak przyrządzać i przyprawiać ryby? (Dorota Awiorko-Klimek)

Smak zupy rybnej. Jak przyrządzać i przyprawiać ryby?

Rosół z węgorza podawany w przedwojennych restauracjach Lublina zaliczał się do arystokracji polskich potraw rybnych. Za rosołem na linie przepadał król Stanisław Poniatowski, pomysłodawca obiadów czwartkowych. Zachwycamy się węgierską zupą rybną halászlé czy bouillabaisse, słynną zupą rybna z Marsylii. A tymczasem już w XVII wieku podbiliśmy Europę smakiem ryb.

Zajazd Gościnny w Konopnicy

Zajazd Gościnny w Konopnicy (recenzja)

Są takie miejsca, gdzie weselny klimat i niemal puste stoliki sprawiają, że nie chcesz zostać na dłużej. Zajazd Gościnny specjalizuje się w weselach, przyjęciach i bankietach właśnie, stąd duża sala podzielona jest na boksy, wydzielone parawanami. Miłym akcentem jest kącik dla dzieci, wygodny parking i ogród za restauracją.