Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Waldemar Sulisz

Podpis:

Waldemar Sulisz, sz

Adres e-mail:

waldemar.sulisz@dziennikwschodni.pl

Numer telefonu:

81 46 26 834

Lista artykułów:

Krewetki i ośmiornice. Polecamy przepisy na niedzielny obiad
Magazyn
galeria

Krewetki i ośmiornice. Polecamy przepisy na niedzielny obiad

Jemy coraz więcej krewetek, carpaccio z ośmiornicy jest hitem lubelskich restauracji. Coraz więcej owoców morza przyrządzamy w domu. No to do dzieła

Marysia Pleskaczyńska - Absolwentka KUL, doktor filozofii, etyk, wykładowca, nauczycielka, entuzjastka dydaktyki, autorka programu warsztatów filozoficznych Filozofuj-my. Obecnie uczy etyki w Dwujęzycznej Szkole Podstawowej im. A. Einsteina w Warszawie. Naukowo interesuje ją współczesną etyką, zwłaszcza kategorią pamięci, heroizmu i przebaczenia. Miłośniczka muzyki, poezji, gotowania i jazdy na hulajnodze
Magazyn

W poszukiwaniu emocjonalnych by-passów. "Etyka zajmuje się dobrem, czynem, decyzją, ludzkimi problemami"

Słynny kardiolog amerykański Dean Ornish, który przez wiele lat wszczepiał ludziom by-passy, powiedział, że współczesnemu człowiekowi potrzebne są by-passy emocjonalne. Jeden od serca do centrum samego siebie, drugi od serca do najbliższego człowieka, trzeci od serca do jakiegokolwiek absolutu. Etyka stara się pomóc człowiekowi odnaleźć te 3 najważniejsze by-passy. Rozmowa z dr Marysią Pleskaczyńską, etykiem po KUL, dydaktykiem i współpracowniczką portalu i czasopisma „Filozofuj”.

Fantastyczna Magdalena Sztejman w roli Wdowy. Z jednej strony Sztejman to „maszyna” do grania, z drugiej aktorka budująca zwarte, przemyślane, raz dramatyczne, raz komediowe role. Brawo

Przez Twe oczy zielone zielone. Recenzja „Ich czworo” w Teatrze Osterwy

Efektowny samograj Zapolskiej na scenie Osterwy jest jak Zenek w Sylwestrze marzeń. Inteligencja Zenka nie słucha, ale bije brawo. Publika na premierze biła brawo na stojąco, bo zawsze bije. Czy chała czy sztos. Ale to jeden z najlepszych spektakli w tym teatrze, od czasów wielkich realizacji Andrzeja Rozhina.

Ostro-gorzko reality show. „Ich czworo” Gabrieli Zapolskiej w Teatrze Osterwy
galeria

Ostro-gorzko reality show. „Ich czworo” Gabrieli Zapolskiej w Teatrze Osterwy

Na poniedziałkowej próbie medialnej aktorzy tak rozhulali sztukę Zapolskiej, że fotoreporterzy wdarli się na scenę, żeby zarejestrować komediową akcję. Magdalena Sztejman, zrobiona na Violettę Villas, po mistrzowsku rozgrywa partię Wdowy. Kostiumy Zofii de Ines zachwycają, spektakl jest pełen dynamiki. „Ich czworo” - szacowna tragifarsa Gabrieli Zapolskiej - staje się dynamitem.

W Lublinie powstaje restauracja Kozia Broda
Magazyn

Nowe miejsce na Starym Mieście w Lublinie. Ma serwować słynne dania związane z miastem

W Lublinie powstaje restauracja Kozia Broda, w której będą serwowane słynne dania związane z Lublinem i regionem. Postanowiliśmy wybrać osiem dań, związanych ze znanymi postaciami. Jak zwykle nasz wybór jest subiektywny i ułożony w porządku alfabetycznym.

Coś dobrego, czyli sylwester od kuchni. Najlepsze przepisy na imprezę i Nowy Rok
Magazyn

Coś dobrego, czyli sylwester od kuchni. Najlepsze przepisy na imprezę i Nowy Rok

Warto przyłożyć się do ostatniego posiłku w roku. Warto złożyć sobie serdeczne życzenia przy szampanie i zjeść z tej okazji coś dobrego i pięknie podanego. Stare przysłowie mówi, że tak jak spędzimy pierwszy dzień Nowego Roku, tak spędzimy cały rok

Stanisław Baj

Jeden z najwybitniejszych malarzy polskich. W słynnym cyklu „Czarna rzeka” sportretował nadbużański pejzaż i ludzi z rzeką w tle. Urodził się w 1953 roku w Dołhobrodach nad Bugiem. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierunkiem profesorów Michała Byliny, Jacka Siennickiego i Ludwika Maciąga. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Ludwika Maciąga. Od 1982 jest pracownikiem dydaktycznym Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie. Na koncie ma ponad 100 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Oraz uczestnictwo w ponad 100 wystawach zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach muzeów polskich oraz w prywatnych kolekcjach krajowych i zagranicznych
Magazyn

Jestem ciągle w drodze. Malarz Stanisław Baj o życiu dawniej i dziś w małej wsi nad Bugiem

Ludzie w tamtych czasach nie mieli czego z czego czytać, więc wszystko sobie opowiadali. Opowieść była fundamentem istnienia całej kultury chłopskiej. Może trudno w to uwierzyć, ale są ludzie, których znam tylko z opowieści - mówi Stanisław Baj, jeden z najwybitniejszych malarzy polskich, który od lat portretuje Bug i ludzi, którzy mieszkają blisko rzeki.

Szopy żadnej nie było, Jezus urodził się w grocie. Gdzie dziś narodziłby się Jezus Chrystus?
Magazyn

Szopy żadnej nie było, Jezus urodził się w grocie. Gdzie dziś narodziłby się Jezus Chrystus?

– Kluczowe dla relacji o zwiastowaniu jest to, że Maria przeżyw lęk i zostaje od lęku wyzwolona. Maria musiała być, po ludzku biorąc, bardzo odważną kobietą, wtedy jeszcze młodą dziewczyną – rozmowa z księdzem Alfredem Wierzbickim.

Mama kisiła ją po swojemu, składowała w beczce w sieni. I tak robi do dziś. Jak zrobi kapustę z grzybami, to pachnie w całym domu - opowiada Mirosława Zaziąbło-Hubiak
Magazyn

Boże Narodzenie po góralsku: kapuśniorka, ryby, świąteczny rosół i kołoc z bryndzą [przepisy na święta]

Jej wigilia odbędzie się w drewnianym domu z bali, który stoi nad brzegiem Dunajca. Mirosława Zaziąbło-Hubiak Śpiewa po słowacku i po polsku, nagrała świetną płytę „Kulturowa rozmowa”. Ostatnio zagrała kameralny koncert w Domu Kultury w Motyczu, w marcu zagra z Tryptykiem w bazylice Dominikanów w Lublinie.

Jacek Ochal z Cukierni Williams na święta poleca makaroniki, strucle makową i czekoladki
Magazyn

Makaroniki, strucla makowa i czekoladki. Przepisy na świąteczne słodkości

Najlepsze czekoladki na świecie powstają w Belgii. Ich sekret zawiera się w dwóch słowach: morze przyjemności. Jacek Ochal ze słynnej Cukierni Williams zaczął specjalizować się w belgijskich pralinkach. A ponieważ lubi słodycze, ma dla was autorski przepisy na słynne makaroniki, strucle makową i czekoladki.