Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

AGDY

Lista artykułów:

LAF
3 sierpnia 2018, 9:00

Zaczyna się LAF. W Zwierzyńcu wszystko kręci się wokół filmów

Dziś pierwsi studenci przyszli na zajęcia o godzinie 9. To fani twórczości Davida Lyncha i najmłodsi uczestnicy wydarzenia. Tak zacznie się 19 edycja Letniej Akademii Filmowej

Autorką tegorocznego plakatu jest Elżbieta Małyska
3 sierpnia 2018, 9:00

Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu 2018. Filmy w lesie i w browarze [program]

Zwierzyniec. W piątek zaczyna się 19. edycja Letniej Akademii Filmowej. Do 12 sierpnia w sześciu miejscach w miasteczku będą wyświetlane filmy. Oprócz tego spotkania, koncerty, dyskusje, warsztaty i piękne okoliczności przyrody.

Józef Czechowicz
Magazyn

Lwia część jest zagadką. Jak powstało to zdjęcie Józefa Czechowicza?

Jeśli chcesz dobrze wyglądać w gazecie, daj do druku fotografię sprzed lat. Najprawdopodobniej z tego założenia wyszedł Józef Czechowicz. Próbowaliśmy rozwikłać historię jednego ze zdjęć poety.

Kasia Pustelny-Szewczyk z córką Malwiną w hostelu Lolek. Na ścianach jadalni goście zostawiają swoje podpisy i informacje skąd przyjechali. – Oczywiście, że się podpiszemy, tylko musimy znaleźć miejsce – obiecują podróżniczki
galeria

Najazd turystów na Lublin. Sztukmistrze zapełnili wszystkie łóżka w mieście

Niewiele Ci zabrakło. Ostatni pokój na naszej stronie sprzedał się 3 dni temu. Takie rozczarowanie czeka kogoś, kto chce przenocować w Lublinie. Zwłaszcza w czasie najbardziej atrakcyjnych wydarzeń. Takim terminem cieszącym hotelarzy jest na przykład Carnaval Sztukmistrzów

Drugi dzień Carnavalu Sztukmistrzów w Lublinie. Czego lepiej nie przegapić? [program]
galeria

Drugi dzień Carnavalu Sztukmistrzów w Lublinie. Czego lepiej nie przegapić? [program]

Co Gdzie Kiedy. Carnaval Sztukmistrzów 2018 - program na piątek 27 lipca. Zanosi się na wielkie widowisko na pl. Zamkowym, bo widowiskowa była już sama próba techniczna przeprowadzona wczoraj wieczorem, odarta przecież z fabuły o pacjentach uciekających ze szpitala.

Śladami Czechowicza, śladami Wędrowca po Lublinie
27 lipca 2018, 19:00

Śladami Czechowicza, śladami Wędrowca po Lublinie

Co Gdzie Kiedy. W piątek lipcowa pełnia Księżyca. Przyjdźcie o godz. 19, tam gdzie zawsze. To powinno wystarczyć by zapowiedzieć wydarzenie organizowane po raz szesnasty! 27 lipca na Wiadukcie Poniatowskiego zacznie się spacer trasą „Poematu o mieście Lublinie” Józefa Czechowicza. Będzie inaczej niż zwykle.

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

MOM słucha i notuje: od lewej Paulina Paga, Jerzy Płatakis i Iwona Mariańska-Księżniak

Muzeum Osiedli Mieszkaniowych w Lublinie. Drobne wspomnienia z wielkiej płyty

Najnowsza placówka muzealna w Lublinie nie ma jeszcze miesiąca. Jest tak bardzo obywatelska jak tylko można sobie wyobrazić. Każdy może przynieść obiekt muzealny i podzielić się jego historią ze zwiedzającymi. Jest tylko jeden warunek - trzeba być mieszkańcem osiedla mieszkaniowego. Bo to Muzeum Osiedli Mieszkaniowych.

Dominika Stręciwilk (6 lipca, CSK, wernisaż prac dyplomowych)

"Archiwum" rodzinne na zakończenie studiów na UMCS. Wystawa w CSK

Ma lupę, nawet taką z oświetleniem, ale wolała malować bez. Żeby był bezpośredni kontakt oko - obraz. To nic, że jej płótna składające się na cykl „archiwum” są wielkości dłoni. O dyplomowej pracy, obrazach z mrożonego mięsa i radości z oblania egzaminów na Akademię Sztuk Pięknych opowiada Dominika Stręciwilk.

Z lwem pod pachą. Tak kiedyś wyglądało zoo w Zamościu
galeria

Z lwem pod pachą. Tak kiedyś wyglądało zoo w Zamościu

Te archiwalne fotografie świetne znają pracownicy Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera. Na kimś, kto nie zna historii placówki i przedwojennych zasad opieki nad zwierzętami robią wrażenie. Zwłaszcza te, na których sfotografowane czworonogi sprawiają wrażenie pluszaków.