Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Agnieszka Antoń

Lista artykułów:

Wstępna wizualizacja koncepcji pomnika

Kilka lat temu Rada Miasta była przeciw, ale dziś zgadza się na pomnik "Zapory"

Jest zgoda na budowę pomnika majora Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Radni miejscy byli jednomyślni. – Moje marzenie jest bliskie spełnienia – skomentował tę wiadomość Rafał Dobrowolski, główny inicjator budowy pomnika. – Myślę, że minęło już 8 lat od kiedy zająłem się tym tematem.

Zdjęcie ilustracyjne

Co z gminnymi śmieciami w Bełżycach? Jasne stanowisko radnych

Nie poskutkowały ostrzeżenia burmistrza Ireneusza Łucki, że trzeba będzie rezygnować z zaplanowanych inwestycji. Większość radnych postanowiła w ogóle nie podnosić stawki za śmieci, tłumacząc to m.in. wysokimi podatkami w gminie.

W kraśnickiej Strefie Inwestycji zostały trzy działki, łącznie o powierzchni niecałych 5 ha.

Przemysł w miejscu po wyciętych drzewach? Chodzi o ponad 50 hektarów lasu

Żeby tylko plusy nie przysłoniły minusów – mogliby rzecz przeciwnicy wycinki, na wstępie nawet 50 ha lasu, pod nowe inwestycje. Ale faktem jest, że terenów w kraśnickiej strefie jest już niewiele. Zostały tylko trzy działki.

Przeczytałam kilkadziesiąt książek i przekopałam chyba cały internet, szukając informacji o wadzie serca, którą ma Oluś. W ten sposób dowiedziałam się o tym, że nasz syn może być leczony w Bostonie, gdzie jest bardzo dobra klinika – podkreśla Paulina Polak, mama Aleksandra (na zdjęciu z synem)
Magazyn

Po zdrowe serce dla Olusia. Apel o pomoc w zbiórce pieniędzy na leczenie 2,5-latka z Lublina

Olek ma 2,5 roku. To drobny chłopiec o błękitnych oczach w niebieskich oprawkach okularów, tulący się do swojej mamy Pauliny Polak. Mieszkanka Lublina o sercu, zwłaszcza swojego synka, które jest chore i było już „łatane” wie prawie wszystko. Chłopiec otrzymał kwalifikację do operacji w Bostonie. Ale jej koszt to milion złotych.

Prace archeologiczne były prowadzone przez około dwa tygodnie

Podczas prac przy budowie szpitala znaleziono ludzkie kości. To byli żołnierze, tylko jacy?

Na razie nie można wykluczyć ani żołnierzy walczących podczas I, ani tych z II wojny światowej. Szkielety ludzkie, odkryte podczas prac przy szpitalu powiatowym w Kraśniku, gdzie w przeszłości mieściły się koszary 24. Pułku Ułanów, muszą być poddane jeszcze analizie antropologicznej, bo archeolodzy zakończyli już swoje prace na miejscu znaleziska.

Reklamy u zbiegu ul. Racławickiej i al. Armii Krajowej. Zgodnie z zapisami projektu tzw. uchwały krajobrazowej w obecnym kształcie mogłaby pozostać tylko jedna. Zniknęły by też reklamy z ogrodzenia.

Świdnik. Oceń reklamowe porządki. Jest wstępny projekt tzw. uchwały krajobrazowej

Bez banerów reklamowych i billboardów w ścisłym centrum. W całym mieście ograniczona reklama na ogrodzeniach. Urzędnicy przedstawili wstępne założenia tzw. uchwały krajobrazowej i do końca czerwca czeka na uwagi od przedsiębiorców i mieszkańców.

W szpitalu mają być leczeni pacjenci kardiologiczni – z ostrymi stanami.
zdjęcia
galeria

Szpital kardiologiczny już gotowy. Co z finansowaniem z NFZ?

Szpital kardiologiczny z możliwością wykonywania zabiegów z zakresu kardiologii interwencyjnej i radiologii zabiegowej jest już wybudowany i w pełni wyposażony. Ma pracować całą dobę i przez cały rok. Czeka tylko na decyzję Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącą finansowania.

W Kraśniku przekonywali, że warto zostać żołnierzem. Czym kusi polska armia? [zdjęcia]
galeria

W Kraśniku przekonywali, że warto zostać żołnierzem. Czym kusi polska armia? [zdjęcia]

Chciałbym zostać żołnierzem, bo lubię strzelać, przeładowywać magazynki i dużo jeść – tak o swoim marzeniu zostania czołgistą opowiadał nam w sobotę w Kraśniku 7-letni Olaf z Chełma. Szybciej w armii ma szansę służyć mama chłopca. Karolina Guz jest jedną z osób, które zgłosiły się do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Nabór do armii cały czas trwa.

Michał Stawiarski nie chciał z nami rozmawiać. 32-letni syn marszałka województwa Jarosława Stawiarskiego (PiS) jest szefem biura poselskiego kraśnickiego posła PiS Kazimierza Chomy, pracownikiem firmy WOD-BUD i prezesem prężnie działającego lokalnego stowarzyszenia. Wschód Lubelskich Serc które zbiera pieniądze na chore dzieci, organizuje zawody strażaków i rajdy rowerowe, a na Mundurowej Majówce częstuje popcornem i ciastem
Magazyn
galeria

Jak Michał Stawiarski porusza serca i otwiera portfele

„Przez rok staliśmy się rozpoznawalną organizacją, która jest darzona przez mieszkańców zaufaniem i sympatią”. Ta organizacja to Stowarzyszenie Wschód Lubelskich Serc. Jej prezesem jest Michał Stawiarski. W marcu prosi o dotację urząd kierowany przez swojego ojca, marszałka województwa Jarosława Stawiarskiego. Pieniądze dostaje.

W Kraśniku mówi się, że ktokolwiek by nie startował, wybory wygra i tak Jarosław Stawiarski. Ale może za rok wygra je jego syn, Michał (drugi z prawej). Na zdjęciu jako prezes stowarzyszenia Wschód Lubelskich Serc pozuje z urzędnikami Starostwa Powiatowego w Kraśniku (od lewej): sekretarz powiatu Łukasz Skokowski, przewodniczący rady powiatu Jacek Dubiel, Michał Stawiarski i starosta Andrzej Rolla
Pierwsza strona dziennika

Wschodzące Serce PiS. Syn marszałka i robienie gruntu pod wybory. Za pieniądze urzędów

Ma 32 lata, tatę na stanowisku marszałka województwa i dyrektorską posadę w biurze posła PiS. W przeszłości miał kłopot z prawem, ale dziś to coraz bardziej rozpoznawalny w całym powiecie społecznik. I sprawny organizator imprez charytatywnych oraz sportowych. Za pieniądze urzędów i lokalnych firm.