Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Agnieszka Antoń

Lista artykułów:

Zdjęcie ilustracyjne
Pierwsza strona Dziennika

Lubelskie. To był obóz harcerski. Marcin miał 16 lat. Księdzu wygasa watykańska kara

Dokładnie dzisiaj kończy się 3-letnia kara nałożona przez Watykan na księdza z Kazimierza Dolnego, który molestował nastoletniego chłopca. Ofiara, dorosły obecnie mężczyzna postanowił ostrzec osoby z otoczenia kapłana, bo jego zdaniem duchowny może stanowić zagrożenie. Wczoraj zarówno ofiara jak i sprawca dowiedzieli się oficjalnie, że kara będzie obowiązywać dłużej.

Rolnicy z Agrounii protestowali przed siedzibą Anwilu we Włocławku. Nie wykluczają podobnej akcji w Puławach
Pierwsza strona Dziennika
film

Rolnicy załamują ręce, ale nie tylko oni dostaną po kieszeni

Ceny nawozów sztucznych poszybowały w górę. Przeciwko podwyżkom protestują rolnicy, którzy ostrzegają, że wzrost cen odbije się na portfelach konsumentów.

Produkcja w FŁT
Złota Setka

Bez z tych części z lubelskiego nie poradzi sobie ani Porsche, ani Maserati

W samochodach osobowych marek takich jak Opel, Fiat, czy Peugeot, ale też w ciężarówkach Skanii i MAN-a. W luksusowych autach: Porsche i Maserati Quattroporte. W wagonach Metra Warszawskiego. Wszędzie tam montowane są łożyska z Kraśnika. Zakład, który rocznie może wyprodukować ich ok. 14 milionów sztuk uruchomił właśnie Centrum B+R składające się z kilku nowoczesnych laboratoriów.

– Może czytelnicy Dziennika Wschodniego pomogliby nam w zbiórce – zachęca ks. Grzegorz Brudny, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy w Lublinie
galeria

Ruszył remont zabytkowego kościoła w centrum Lublina. Nie na wszystko wystarczy pieniędzy

Rusztowania już stoją, jest też ekipa budowlana z firmy PKZ Lublin S.C., która wygrała przetarg na prace – mówi ks. Grzegorz Brudny, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy w Lublinie. Oznacza to początek robót budowlanych, które zakończą się w 2022 roku. Niestety nie na wszystko wystarczy pieniędzy, stąd też apel kapłana.

Sekundnik w Świdniku spodobał się tak bardzo, że będzie ich więcej

Czego Lublin może zazdrościć Świdnikowi

Władze Lublina obiecują rozważyć montaż sekundników przy sygnalizacji świetlnej, choć wcześniej to wykluczały. W sąsiednim Świdniku takie urządzenie działa od dawna, a samorządowcy planują już montaż kolejnych

Koszt realizowanych prac to ok. 2 mln zł.

Roboty przy oczku wodnym w parku Misztalec w Janowie Lubelskim. Kiedy się skończą?

Trwają prace przy oczku wodnym w parku Misztalec. Większość zaplanowanych robót zostanie wykonana jeszcze w tym roku.

Kontenery na odpady zielone są ustawione m.in. przy ul. Polnej. W tym miejscu są też podrzucane śmieci

W Świdniku będą sprawdzać, czy mieszkańcy kompostują odpady zielone

Czy i jak kompostowane są odpady zielone i kuchenne sprawdzą strażnicy miejscy. Z informacji spółki, która odbiera śmieci z terenu miasta wynika, że mimo akcji zachęcającej mieszkańców do kompostowania ilość zielonych odpadów się nie zmniejsza.

Wicestarosta Andrzej Cieśla i członek zarządu powiatu Roman Bijak niesłusznie dostali w sumie 32 tys. złotych
Pierwsza strona Dziennika

Politycy dostali za dużo. "Nie widzę powodów abym teraz miał oddawać pieniądze"

Zawyżone wynagrodzenia otrzymywali przez 15 miesięcy wicestarosta kraśnicki Andrzej Cieśla i członek zarządu Roman Bijak, obaj z Prawa i Sprawiedliwości. Starosta domaga się teraz zwrotu pieniędzy nie tylko od nich, ale i od osoby, która źle naliczyła pensje. W sumie chodzi o 32 tysiące złotych.

Ninka jest już w domu. Jutro pojedzie z rodzicami do szpitala na kontrolę.

Nina Słupska dwa tygodnie po terapii genowej. Są już pierwsze rezultaty leczenia

Rozmowa z Tomaszem Słupskim z Lublina, tatą 2-letniej Niny, chorej na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). 17 września, br. w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie dziewczynka otrzymała terapię genową. Lek, który był sprowadzany z zagranicy kosztował ponad 9 milionów złotych

Klusia ma dwie klatki. Mniejszą kupioną za 89 złotych i większą; znalezioną. – To prawdziwy apartamentowiec – śmieje się pani Anna. – Są trzy piętra. Może sobie hasać do woli – dodaje pan Marek
Magazyn

Klusia ocalona za 700 puszek. Historia pary bezdomnych i ich towarzyszki

Klusię kupili za pieniądze ze sprzedaży znalezionego przy śmietniku laptopa. Od tej pory biało-szara szczurzyca stała się nieodłączną towarzyszką pary bezdomnych, zamieszkujących w okolicach Lublina w opuszczonym budynku. Dług w lecznicy, w której po ataku innego szczura była leczona Klusia, pani Anna i pan Marek spłacili zbierając puszki. Setki puszek.